PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kayaya oyulmuş ters üçgen

ebru
10-25-2011, 05:02 PM
kayanın üzerinde ters üçgen işaretı var üçgenın ters sivri kısmı yere yanı kayanın dıbını bakıyor kayanın dıbın de yerlestırılmıs ıkı kayay var onlar cok rahat cıktı altında n da sankı yapıstrılmıs gıbı ıkı kaya daha yardım edermısınız ters üçgen sivri kısmı yere bakıyo üçgene baktıgınızda üçgenın sag kısmındakı bırlesen yerındede yere dogru ınen ok ısregtı oda oyulmus cvb verırsenın sevınırım sımdıden tşk

gizemli_KRAL
10-25-2011, 06:06 PM
ucgen ısaretlerı kapalı gırıslerı mahsenlerı ıfade eder genel olarak.ancak senın ucgen oymamı kkapartmamı sadece kenar cızgılerımı oyma .benım bıldıgım boyle ve uzakta degıldır gırısı onundedır.foto olmadan yorum yaptım ama bıldıklerımı soyledım yanıltmıs olmayayım .saygılar

formen16
10-26-2011, 12:38 AM
ucgen ısaretlerı kapalı gırıslerı mahsenlerı ıfade eder genel olarak.ancak senın ucgen oymamı kkapartmamı sadece kenar cızgılerımı oyma .benım bıldıgım boyle ve uzakta degıldır gırısı onundedır.foto olmadan yorum yaptım ama bıldıklerımı soyledım yanıltmıs olmayayım .saygılar

gizemli KRAL kardeşim,bir yer hakkında birisi yorum isterse,bu kişi ebru kardeşimiz değil,isterse mezarından kalkıp gelen Prenses Diana'da olsa:) lütfen detaylı fotoğraf isteyelim.Sizden ricam,bundan sonra detaylı fotoğraf olmadan bir yer hakkında yorum yapmayalım.Çünkü iyiniyetle de olsa karşımızdaki muhataplarımızı yanıltıyor olabileceğimizi aklımızdan çıkarmayalım.;)

ebru arkadaşım,sitemize hoşgeldiniz.Bizden yorum istiyorsanız lütfen işaret ve bulunduğu çevrenin yönleride belirtmek suretiyle detaylı fotoğraflarını yükleyin.Bu şekilde olursa yorumlarımızdaki hata payının azalacağını ve bu talebimizin sizin doğru bilgilenmeniz için olduğunu unutmayın.Sitedeki bütün arkadaşlarımızın elinden geleni yapacağından emin olabilirsiniz.Selamlar.

gizemli_KRAL
10-26-2011, 12:54 AM
hocam haklısınız ben sadece ucgen ısaretı ıcın genel olan bılındıkk yorumu yaptım.yanıltma payım olacagınıda soyledım.bu kkonuda haklısınız uyarınız ıcın tskr.

formen16
10-26-2011, 01:25 AM
hocam haklısınız ben sadece ucgen ısaretı ıcın genel olan bılındıkk yorumu yaptım.yanıltma payım olacagınıda soyledım.bu kkonuda haklısınız uyarınız ıcın tskr.

KRAL kardeşim,yaptığın yorumla ilgili herhangi bir sorun yok.Bu olumlu tavrın sürdüğü müddetçe de,olması da mümkün değil zaten.Çünkü sen benim artık Sivaslı hemşehrimsin.Bu yüzden yerin her zaman farklı olacak.;)
Ben sadece hem yeni bir üyemize hoşgeldin demek,hemde bu vesileyle bütün arkadaşlarımızı resim konusunda tekrar uyarmak ihtiyacı hissettiğim için konuya müdahil olmak istedim.
Çünkü eğer bu alışkanlıktan bir an önce kurtulmazsak "bizim oğlan bina okur,döner döner yine okur misali" aynı yerde dönüp duracağız.
Selam ve saygılarımla.

istihkam
10-27-2011, 10:43 PM
FORMEN ustam bende sahsen arkadasa acıklamada bulunacaktım ancak;
bunun bır hata olacagını yazını okuduktan sonra farkettım.
son derece haklısın resımsız yorum yapmayacagım bundan boyle.

saygılar formen ustam.

gizemli_KRAL
10-27-2011, 10:58 PM
ben o hatayı yaptım fırcayı yedım bencede zaamanında farketmıssın usta xD

DAYI
10-27-2011, 11:18 PM

sevgili kardeşim formen ustam haklı aslında olması gerekende bu diğer sitelerde de kesinlikle resimsiz sorulara cevap verilmez. bunu bir fırça olarak değilde sitenin bir kuralını hatırlatma olarak kabul ederseniz sevinirim. saygılar DAYI

formen16
10-27-2011, 11:21 PM

gizemli kardeş fırça nerede?Göster de badanayı beraber yapalım.Bakıyorum işi ilerletip,artık incelere de başladık.:)
Benimki sadece küçük bir uyarıydı.Ama sen buna illa da fırçayı yedim diyorsan,o zaman afiyet olsun.
Peki madem söyle o zaman,istihkam kardeş zamanında farketmese sence ne olurdu?
Hadi onu da ben söyleyeyim istersen.Sen üye iken fırça yiyorsan,istihkam yönetici olduğuna göre kesin hapı yutardı.:D
Bunların hepsi latife tabi.Muhabbet dediğin hep ciddiyetle sürmez ki;bazen şaka da lazım değilmi.;)

gizemli_KRAL
10-27-2011, 11:36 PM
Bunların hepsi latife tabi.Muhabbet dediğin hep ciddiyetle sürmez ki;bazen şaka da lazımdeğilmi.
aynen hocam bazen sakada lazım. Dayı ben yaptıgım hatanın farkındayım.uyarılarıda dıkkate alırım herzaman.tabı uslupta onemlıdır formen hocamın uslubu hıc kırıcı degıl soylemek ıstedıgını cekınmeden soyluyor ama karsısındakı kısıyıde rencıde etmıyor.tatlı dıl yılanı delıgınden cıkarır.tabıkı dıger uyelerdende hıc bır sıkayetım yok herkes bırbırıne saygılı.kuralları bazen ıhlal edebılırız bılmeden farkına warmadan.herzaman uyarıları dıkkate alırım.ayrıca nacızane bırde gorusum war.ben uye olalı on gun olucak nerdeyse ve sureklıde gun boyunca sıtede gezınıyorum.ne yonetıcıler ne de uyeler bıseyler paylasmıyor sart degıl ıllada bıyerlerde ısaret bulup paylasmak.ılgı cekıcı seylerde paylasılmıyo.bırde 2 uye warken 40 mısafır oluyor sıtede o mısafır kardeslerımızı bıran once uye yapmak lazım o yuzden sureklı dıkkat cekıcı ılgı cekıcı faydalı bılgılerın sık sık paylasılmasını onerıyorum.ben ustume dusenı aılenın bır ferdı olarak yapmaya calısıcam. Saygılar

DAYI
10-27-2011, 11:42 PM
Allah razı olsun saygıdeğer kardeşim sağolasın varolasın teşekkürler formen usta gerçekten saygın ve değerli bir ustamızdır ve en güzel huyuda boş konuşmaz varsa vardır yoksa yoktur. Sağolsun bizleri kırmadı geldi onunla çalışmak gerçekten her defineciye nasip olmaz kıymetini bilelim .allah hepinizden razı olsun saygılar dayı

gizemli_KRAL
10-27-2011, 11:47 PM
sızdende allah razı olsun ustam .formen hocanın kıymetını ılk yorumlarını okudugumda anladım ve pesını hıc bırakmıyom.o nerde ben orda.kapıdan kovsa bacadan gırerım bılgıye açım ıhtıyacım olan seyde formen hocamın zıhnınde naksedılmıs.bıseyler ogrenebılırsek belkı bızde baska kardeslerımıze faydalı oluruz.saygılar

formen16
10-28-2011, 12:04 AM
sevgili kardeşim formen ustam haklı aslında olması gerekende bu diğer sitelerde de kesinlikle resimsiz sorulara cevap verilmez. bunu bir fırça olarak değilde sitenin bir kuralını hatırlatma olarak kabul ederseniz sevinirim. saygılar DAYI

DAYI,ben gizemli_KRAL arkadaşımıza cevap yazmaya çalışırken,sen müdahil olup gerekli açıklamayı yapmışsın.
Evet işin doğrusu da bu değilmi?Bak kaç gündür KRAL'dan kayanın işaretle birlikte üstten görünen fotoğraflarını isterken dilimde tüy bitti.Orası ile ilgili sadece bir tek şeyden yani zemin üstü olması için müsait olup olmadığından emin olmak için uğraşıyorum.O resimleri de bu yüzden istiyorum.Yoksa arkadaşı niye uğraştırayım ki?
Hepimiz bu define işinde bir sürü balon şişirildiğini biliyoruz.Hatta bu şişen balonların bazen zeplin olduğuna bile şahit olmuşuzdur.:D
Hayal aleminde uçup gitmemek ve yanıltıcı yorumlar yapmamak için,fotoğraflama işini artık bir düzene sokmalıyız.DAYI bu konuda desteğin için çok teşekkürler.
Fırça konusu ise KRAL'ın latifesi sanırım.Bazen şakada gereklidir.Muhabbet samimiyeti;samimiyette latifeyi getirir.:)
Saygılarımla.

formen16
10-28-2011, 12:57 AM
Bunların hepsi latife tabi.Muhabbet dediğin hep ciddiyetle sürmez ki;bazen şaka da lazımdeğilmi.
aynen hocam bazen sakada lazım. Dayı ben yaptıgım hatanın farkındayım.uyarılarıda dıkkate alırım herzaman.tabı uslupta onemlıdır formen hocamın uslubu hıc kırıcı degıl soylemek ıstedıgını cekınmeden soyluyor ama karsısındakı kısıyıde rencıde etmıyor.tatlı dıl yılanı delıgınden cıkarır.tabıkı dıger uyelerdende hıc bır sıkayetım yok herkes bırbırıne saygılı.kuralları bazen ıhlal edebılırız bılmeden farkına warmadan.herzaman uyarıları dıkkate alırım.ayrıca nacızane bırde gorusum war.ben uye olalı on gun olucak nerdeyse ve sureklıde gun boyunca sıtede gezınıyorum.ne yonetıcıler ne de uyeler bıseyler paylasmıyor sart degıl ıllada bıyerlerde ısaret bulup paylasmak.ılgı cekıcı seylerde paylasılmıyo.bırde 2 uye warken 40 mısafır oluyor sıtede o mısafır kardeslerımızı bıran once uye yapmak lazım o yuzden sureklı dıkkat cekıcı ılgı cekıcı faydalı bılgılerın sık sık paylasılmasını onerıyorum.ben ustume dusenı aılenın bır ferdı olarak yapmaya calısıcam. Saygılar

gizemli_KRAL kardeşim;ebru arkadaşımız bir şey sordu,az çok bildiğine inandığın bir konu olduğu için sende gayri ihtiyari olarak cevap verdin.Burada hata yok.Çünkü burası imtihan yeri değil.Adı üstünde bilgi paylaşım sitesi.
Bir konu hakkında kesin doğru olmaz derler.Bu yüzden doğruya en yakın sonuca yaklaşmak için de,öncelikle o konu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir.Bu da ancak detaylı malumat ile mümkün olabilir.
Araziye gidip görme şansımız olmadığı için de,soru sorulan yer hakkında en iyi malumatı detaylı resimler sayesinde edinmekten başka şansımız yok.Bu yüzden üstünde durmaya çalışıyorum.
Misafir konusunda yerden göğe kadar haklısın.Ben bunun sebebini maalesef sadece ve sadece bu arkadaşların özgüven eksikliğine bağlıyorum.Arkadaşlar,kimse bir işi bir günde öğrenmiyor ki,define gibi gerçekten komplike bir konuyu öğrensin.
Yaklaşık 150 seneden beri kazılar yapılıp üniversitelerde okutulmasına rağmen arkeologların bile bazı konularda birbiriyle çelişkiye düştüklerine şahit oluyoruz.Çünkü toprak altından çıkan her yeni bulgu bir çoğu önceki bilgileri teyit etse de,bazen ters yüz de edebiliyor.
Bu yüzden bir yorum yaparken rahat olmalıyız.İnsanlara hakaret etmeden,onlarla alay etmeden iyiniyetle ve sadece bilgi paylaşımı için yapılan yorumların hepsi başımızın üstüne.İyi niyetle yapılmış ama,cevaplarla alakası olmayan bir sürü mesaj var.Onlar için kimse kalkıpta bir şey demiyor zaten.
İnsan her konuyu bilemez,ama iyi bildiği bir konu mutlaka vardır.İşte o konu hakkında paylaşım yapıp bizleri bilgi sahibi edip,faydalı bir insan olabilir.
Velhasılı KRAL'ın dediği gibi başta değerli yöneticilerimiz olmak üzere bütün üyelerimizden yüksek katılım ve değerli paylaşımlar bekliyoruz.Saygılarımla.

musti056
10-16-2012, 12:15 AM
3144
bende de birtane ters üçgen sandıüım bir kaya resmi var. yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim arkadaşlar...
sitede yeniyim, acemiliğimin kusuruna bakmayın.

DAYI
10-17-2012, 10:35 PM
Musti kardeş gördüğüm kadar burada kayda değer bir şey yok saygılar

formen16
10-26-2012, 12:12 AM
Musti kardeş,DAYI'nın da dediği gibi fotoda bir şey görünmüyor.:(
Ama bu kayalığı detaylı bir şekilde fotolarsan;o kadar müsait ki,sanki bir şeyler görebiliriz gibime geliyor.;)

KANAS_USTA
11-17-2012, 09:24 PM
kardeş;
ucgenın ters olması mezarın dişil olduğunu sımgelemıs
egerkı ucgenın esıt kenarlı ıse yan ıkı kenarı toprak ve suyu
taban kenarı ıse ruhu temsıl etmıstır;
ıkı kaya altında yıne ıkı kaya cıkmıssa bu da bolunmuslugun sımgesıdır,
yanı erıl ve dısıl ıkı unsurun bır araya gelmesı gıbı
bu ıkı toplam bızı yunan kulturunde kapıya goturur
hersey tamam ancak doğumuz eksık
sana bır soru;
ısaretlı kayaya yuzunu dondugunde yonun doğu mudur?
bu durumda kapı altındadır.

musti056
04-13-2013, 10:10 PM
aynen bu goruntunun yuzu aksam gunesıne bakıyor yani batıya. ben bu ters ucgene bakarken yonum doğuya donuk oluyor kenan_usta.

son noktacı
04-27-2013, 06:05 PM
3144
bende de birtane ters üçgen sandıüım bir kaya resmi var. yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim arkadaşlar...
sitede yeniyim, acemiliğimin kusuruna bakmayın.

Bana göre tamamen doşal oluşum 10 mt lik mezar içgen işareti olmaz

http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3144&d=1350335700