PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayak işareti v işareti ve 3 delik.

battalgazi
11-24-2011, 11:33 PM
selamun aleyküm.Arkadaşlar memlekete tatile gittiğimde bi işaret görmüştüm dağlık bi kesimde... fotograflıyıp siteye atmakdı amacım,lakin bilgisayar bozuldu ve bütün resimler gitti.size resimsiz tarif etmek istiyorum yardımcı olursanız eyw.

Uzun bir kaya yere topraga sabitli ve bu kayanın aynı seklı etraf dolu. Kayanın Alt kısmında 3 tane delik...Ortasına geldiğimizde ise büyük bir kesik... sankı kayayı ortadan iyiye bölmüşler.. ama murc la yapılmısa benzemıyor...ve kayanın ust kısmına geldıgımızde sol capraza bakan Sol ayak izi, ve yanında tersten V gibi işaret.

Gelelim etrafa.. İşarete 500 m ilerde çok eski bir kilise bulunmakta. 1km yukarsında kayalıklarda magaralar bulunmakta ve kayanın alt kısmında dere yatagı bulunmaktadır..

DAYI
11-25-2011, 01:38 AM
Selamünaleyküm kardeşim belki çok güzel bi işaret olabilir ama kusura bakma detaylı fotoğraf olmayınca seni yanıltabiliriz

SeRHaT21
11-25-2011, 02:11 PM
anlatıma göre evet gerçektende güzel düşüncelere sevk ediyor insanı ancak görmek en sağlıklısı olacaktır.

battalgazi
11-25-2011, 06:47 PM
Değerli cvplarınız için çok teşekkürler.. Bugun telefon acıcam dayıma ve resimleri cekıp yollamasını ısteyecegım.
Sadece sızden ıstedıgım tahmınen nasıl bir işarettir veya neden bahsetmek istemiştir,ufacıkdanda olsa bılgı ıstemıstım.. selamlar.

SeRHaT21
11-25-2011, 08:27 PM
ayak izi mezara işarettir aynı zamanda bahsettiğiniz oyuklarda muhtemel mezar işaretleridir. bölgeniz kaya mezar alanıda olabilir zemin altı mezarlarıda olabilir o nedenle görmeden yapacağımız yorumlar çokta gerçekçi olmayacaktır.

battalgazi
11-25-2011, 08:44 PM
Teşekkürler , en kısa sürede resimleri paylaşacağım.

Amero
11-26-2011, 11:53 AM
ustalarım gerekeni söylemiş bende aynı şeyi söylüyorum anlatım gayet güzel resim olsa çok saglıklı bilgi verilebilirdi

battalgazi
11-26-2011, 01:40 PM
İnşallah bi kaç gün sonra resimleri yayınlıyacağım.

manaslı
12-09-2012, 04:09 PM
battal gazi kardeş işaretlerini resimleyip ole yorum istersen daha tatmin edici cevaplar alacagını bılıyorum ustalardan resımsız bır yorum demek hayalı ıhracat gıbı bısey olur dusuncesındeyım