PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Definecilikte nasip

menderes1278
12-19-2011, 06:24 PM
merhaba arkadaşlar benzer konuyu daha önce bir kez paylaşmıştım şimdide sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepimiz biliyoruzki Definecilik güzel bir hobidir,, hem ticaret hem ziyaret misali temiz hava piknik kafa dinleme en az define kadar ön plandadır.

peki arkadaşlar definecilikde nasib'in rolü nedir, Nasip işi elimizde olan bir hadisemidir.

mesela

1: Nasibin varsa gelir Hint’ten, Yemen’den, nasip değilse ne gelir elden..
2: Nasip eden nasip etmedikçe, ne yapılsa nafile…
3: Nasibi olmayan adamı, nasibi olacağı bilinen yerde bile uyku basar.

yorum sizin :)

SeRHaT21
12-19-2011, 06:50 PM
bu konuda daha çok mizahi atasözleri mevcuttur. nasip ile şans :)

battalgazi
12-19-2011, 07:47 PM
İstedikten sonra başarırsın.) saygılar

trakyali
12-19-2011, 08:36 PM
Bilgi, tecrübe, araç gereç, sabır ve planlı çalışma nasibine ulaşma şansını çok arttırır. Hiç beklenmedik bir anda karşına çıkan Allahın lutfu, yani nasiptir,o senin imtihanındır. Geleneksel İslami yaklaşımdaki kadercilik anlayışı ve Kur'an sünnet ışığındaki bilgileri karşılaştırıp, şahsi düşüncemdir...

Amero
12-19-2011, 08:53 PM
definecilik nasiptir nasibinde ise muvaffak olursun kaç kere hedefe ulaştık yiyemedik ve kaç kere teget geçtik nasip deyip şükrettik her işte bir hayır vardır bunu bilir bunu söylerim

DAYI
12-19-2011, 10:39 PM
Selamünaleyküm dostlarım bana görede bu iş nasip işidircenabı allah insanların rızkını vermiştir okadar ayrıntılıdırki bu konu nasibin olmayan şeye elini dahi süremezsin ne kadar zorlarsan zorla bir an yakaladım dersin ama bakmışsın elinden kaçmış bu o derece dirki nasib işi diyarbakırdan karpuz gelir koskaca karpuzu tek başına yiyemezsin mutlaka onda nasibi olanlar bir araya gelecektir . Diyebilirmisin manavdan aldığın bir meyveyi veya sebzeyi ben şunlarla yiyeceğim kesinlikle hayır . Ha genelde ailenle yersin ama onda nasibi olan yolcu ve misafirlerde vardır onlar gelmeden o yiyecek senin sofranda ortaya konmaz. Onun için ben derimki bu işte eğer nasibin varsa seninle beraber nasiblenecekleri bulman lazım oda zamanı gelince hiç ummadığın adamlarla olur sende şaşarsınne kadar gezersen gez o seni bulana kadar hiç bir şey yapamazsın.ama benim bu işte nasibim yok diyede evde yatmanın bi anlamı yoktur sende seninle birlikte nasibi olanları arayacaksın saygılar

JOVİYANUS
12-19-2011, 11:04 PM
ne güzel söylyoruz da hepimizi yinede gaflete düsüyoruz;hüner; bunalrı sahada uygulamadayken basarıısz olunca diyebilmekte öf le püfle küfürle çıkış yapyoruz genelde....

menderes1278
12-21-2011, 12:01 AM
konuya katılımda bulunan arkadaşlara tşk ederim bende fikrimi yazayım. Allah çalışanın rızkını arttırır.

demek istediğim evde boş durmayla kimsenin nasibi ayağına gelmez mücadele şart deyilmi arkadaşlar :)

alemci1970
10-18-2012, 02:56 AM
mrb dostlar ILMI ISTEYE ZENGINIYI ISTEDIYIME verırım bunu hervaazlarda duyarım rabım ıstemıyorsa elınden koybolur nıyette onemlı rabıme herkesın kabı acık cunku

ozooo
10-21-2012, 06:17 AM
s.a Ebu Hureyre (R.A.)dan rivayete göre Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz:

“Dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir.” buyurmuşlardır.
sabrın büyüklüğü ve fazileti sebebiyle Kur'an-ı kerimde yetmişten fazla yerde sabır ve sabredenlere verilecek sevaplar bildiriliyor. Ayet-i kerimelerde mealen buyuruluyor ki: (Sabredenlerin mükafatını, yapmakta olduklarının daha güzeliyle vereceğiz. [Nahl 96]

s.a arkadaşlar bende bir kaç cümle yazmak istedim
öncelikle CENABI HAK TÜM MÜSLÜMAN KULLARININ YARDIMCI SI OLSUN ..FİLİSTİN.AFGANİSTAN.BOSNA HERSEK.CEZAYİR.TUNUS.ERİTRE.MISIR.KEŞMİR.DOĞU TÜRKİSTAN.ÇEÇENİSTAN.TAYLANDA.FİLİPİNLER,DE.BURMAD A.SUDAN DA.AA RAKANDA KISACA TÜM DÜNYADA MÜSLÜMANLAR KATLEDİLİYOR BİR OKADARIDA AÇLIKTAN ÖLÜYOR ,HERGÜN ŞEHİT HABERLERİ İLE YETİM KALAN EVLATLAR GÖZÜ YAŞLI ANA BABALAR VARKEN bizler ŞÜKRETMİCEZDE KİMLER EDECEK CENABI HAK MÜSLÜMAN KULLARINI,AÇLIKTAN SUSUZLUKTAN ÖLEN KULLARINI,ZULÜM GÖREN HER CANLIYI KORUSUN buda bizim için ŞÜKRÜN EN BÜYÜĞÜ OLSA GEREK KIYASLARSAK HALİMİZE :(

DAYI
10-21-2012, 02:17 PM
Ooooo ozooo hoş geldin kardeşim nerdesin sen hasret kaldık .seninle mutlaka görüşmem lazım numaram sende vardır bi ara beni

ozooo
10-27-2012, 07:51 AM
Ooooo ozooo hoş geldin kardeşim nerdesin sen hasret kaldık .seninle mutlaka görüşmem lazım numaram sende vardır bi ara beni

s.a hoşbulduk dayı öncelikle BAYRMINIZ MUBAREK OLSUN ellerinizden öperim en kısa zamanda iletişime geçecegin dayı daha bugun online oldugumdan yeni gördüm msjınızı görüşmek üzere ALLAH,A EMANET KALIN