PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garrett gtı-2500 kullanımı

son noktacı
04-08-2013, 09:28 PM
Cihazı power tuşunu açtık şimdi nemi yapacağız arama yapabilmek için cihaz all metal konumunda olmalıdır bu modda iken daha derin ve daha hassastır çünki all metal ayarını etkinleştirdikten sonra cihazın başlığını yerden 10 cm yüksekte tutun ve cihazın toprak ayarını yapalım cihaz objelerin haricinde toprağada tepki vermektedir bu yüzden toprak ayarı yapmamız gerekirki luzumsuz sinyaller almayalım tesbitlerimizi daha kolay yapabilelim başlığı yerden 10 cm yukarıda olacak şekilde cihazı tutun dikey olarak yerden (başlık yere bakacak) 60 cm kaldırıp yere tekrar yakınlaştırın bunu 2 3 kere yapsanız yeterli olacaktır bu yaptığınız cihazın otomatik toprak ayarıdır başlığı yerden 10 cm yukarıda tutarak arama yapmaya başlayabilrsiniz.

Bütün aramalarınızı all metal modunda yapın ekrandaki -1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 rakamları aradağınız metalin ne olduğunu size kazmadan gösterecek olan tablodur. 1 ile 3 arası değersiz metal teneke oksitlenmişdemir yani değersiz(yanlız bazen antika silahlar çıkabilir unutmayın) 3 ile 5 arası az değerli metal pirinç sarı bronz kurşun 14 ayar altın yüzük küpe gibi (bu değerler arasında bulacağınız cisimler sikke takı toka gibi) 5 ile 8 arası en değerli metal (22 ayar bleziğe 8 değerinde yapışıyor dikkat)evet altın açık olarak gömülmüşse bir beze sarılarak 8 tek vuruşsinyali veriyor 8 ile 11 aleminyum ve gümüş(kutu kolalar ve benzerleri aleminyum değildir bunlar çelik diye geçer ve az değerli gurubundadır) ve son olarak 12 bakırdır bakır oksitinin olduğu yerlerdede bu değeri verir sıkışmışgaz bulunan yerlerdede bu değeri verir.

aramalar all metalde yapılacak demiştik ama all metalde cismi yakaladıktan sonra custom moduna geçebilmek için menü tuşuna basın ekranın sol köşesinde aşağıya doğru bir liste çıkacak oradan custom moduna artı tuşunu kullanarak gelin ve oparete tuşuna basın tekrar arama moduna custom seçeneği ile döndünüz şimdi bulduğunuz yani sinyal aldığınız cismin üzerinden tekrar geçin hedefte sinyal vermeye devam ediyorsa ekranda değerini kare nokta gösterecektir custo modundasınız sinyal bir var üç yok tutarsızlık gösteriyorsa bulduğunuz cisim aşırı oksitlenmişbir demir yada küp kırığı olabilir bu cihazı küp kırıkları yanıltabilmektedir ayrıca yanılma demişken cihaz altınla tenekeyi yani galveniz kaplanmışdemirleri karıştırmaktadır benim uzun denemelerim sonucu bu sorunu % 80 çözdüm yukarıda demiştik ya 8 değeri 22 ayar altına yapışıyor diye tenekeyi altın gösterdiğinde böyle olmuyor ekrandaki kare işatereti bir 8 e bir 5 e hareketleniyor sabit durmuyor yukarıda arkadaşım GAZOZ KAPAĞI buluyorum hep demişya doğrudur bende çok buldum altın zannederek bu kısmı güzel okusun lütfen garret 2500 çok lanet bir cihazdır fakat bence amatörler için fazlaca karışık bir cihaz satın almaya giden kişi görünce işte benim makinam bu diyor eminim ben öyle demiştim herşeyi kendi yapıyor sen sadece sallayacaksın yaaaaaaa ama öyle diilmişaldığımın 2. ayı kıracaktım nerdeyse sinirimden fakat verdiğim para aklıma gelince birine satarım deyip kendimi avutmuştum her neyse şimdilerde makinamla aramızdan su sızmıyor zaman gerekiyormuşçalışmak denemek ve yapılan aramaları makinanın reaksiyonlarını tam anlayıp unutmamak gerekiyor unutmadan her değişik aramaya gittiğinizde gittiğiniz arazide cihazı mutlaka resetleyin power tuşunu basılı tutun sizi sesli olarak uyaracaktır reset falan gibi tuşu bırakın cihaz açık kalacaktır sonra tuşa basın ve cihazı kapatın 3 dakika bekleyip yeniden açın sağlıklı resetleme budur. diyeceksinizki neden resetledik makina bir önceki aramada yaptıklarınızı aklında tutuyor ve karşılaştırmalı arama yapıyor buda aklınızı karıştırabilir.