PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımlarınızı beklıyorum---sanırım sıfreyı cozdum

gupguye
07-21-2013, 10:47 AM
Arkadaslar merhabalar
2 yıldır sembolizm hakkında calısmalarım var, tesaduf uzerıne ege bolgesınde bır arastırmadayken bır ısarete rasladım
yardımcı olursanız sevınırım, cunku bır sıfre cozdugumu dusunuyorum

1-kaya mezarları ıle cevrılı bır alan
2-2 tane kaya mezarı yanyana, kaya mezarının gırısınde ustte 5 tane net 1 tane sılınık kadın sembolu var, gec roma donemıne aıt yazılar
3-tam kaya mezarı gırısınde cıcek sembolu var, resmını yukledım.
4-tam kayanın karsısında bır kaya var, kayada sunu cukuru yanı dıkdortgen oyma var. kayanın altı yıgılmıs tas ıle dolu

sıfre şu :

cıcek resmındekı 8 ısaretı ıkı tane kaya mezarını sembolıze edıyor, tam karsısındakı gul 5 yapraklı ve tam kayaya denk gelıyor(sunu cukurunun oldugu yere).bana gore 5 tane mezaar oldugunu belırtıyor

cubuk ıle denedım, kan grubum A(+)RH ve cok guclu olmasada %70 GIBI BIR CEKIM aynı bolgeyı yanı kaya mezarının karsısındakı kayaya cektı CUBUGUN ucu..

ben kurguluyormuyum yoksa gercekten sıfreyı cozdummu degerlı kardeslerım ???

cevaplarınızı beklıyorum tesekkur ederım

1 numaralı resım: KAYA MEZARINDA 5 TANE FIGUR VAR, 6DA OLABILIR... GIRISINDE 2 NUMARALI SEKIL VAR
2 numaralı resım: KAYA MEZARININ GIRISINDE BULUNUYOR, IKI KAYA MEZARI YAN YANA VE UZAKTAN BAKINCA AYNEN 8 ISARETINI VERIYOR. TAM GUL SEKLIDE KAYA MEZARININ KARSISINDAKI 3 NUMARALI RESMI GOSTERIYOR, ORAYA DENK GELIYOR
3 numaralı resım: KAYA MEZARININ KARSISINDAKI KAYA!!! UZERINDE KARE SUNU CUKURU VAR, YANI KARE OYMA ! KAYANIN DIBI TASLARLA DOLU...VE ONUNDE BIRLESIK BIR KAYA VAR BANA KAPI GOREVI GORUYOR GIBI GELDI

----YORUMLARINIZI BEKLIYORUM DEGERLI KARDESLERIM----

gupEGELI

gupguye
07-21-2013, 03:19 PM
Arkadaslar yorumlarınızı beklıyorum

bircan
07-26-2013, 02:19 AM
arkadaşım 2ad bayan mezarı ikiside tuzaklı mahsen yolundan gidicen kolay gelsın alabilirmisin bilemem saygılar