PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mağara tavanındaki köpek figürü nedir arkadaşlar.

sisus
05-08-2014, 01:02 PM
yorumcu arkadaşlarım hepinize hayırlı günler sitenizde 1günlük yeni üyeyim.tarlamın kenarındaki 200 metrekarelik bir alandaki taş yığınlarını temizlerken 50 cm altta üzeri baklava gibi oyulmuş karemsi bir kaya çıktı.o taşı da zarzor kaldırıp kenara aldım traktörümle.altta çok sert kayaların arasında 50 ye 50 gibi bir oyuğu toprak doldurulan yeri açtım.1 mt indim.aşağıda doğuya doğru küçük bir mağara çıktı.mağara tavanında bir köpek figürü var.başı güneye bakıyor.ayrıca mağara tabanında kayadan çok güzel yontulmuş ördek başı buldum.yorumlarsanız minnettar olacağım.rabbimiz hepimizi kazalardan korusun.

son noktacı
05-08-2014, 01:15 PM
yorumcu arkadaşlarım hepinize hayırlı günler sitenizde 1günlük yeni üyeyim.tarlamın kenarındaki 200 metrekarelik bir alandaki taş yığınlarını temizlerken 50 cm altta üzeri baklava gibi oyulmuş karemsi bir kaya çıktı.o taşı da zarzor kaldırıp kenara aldım traktörümle.altta çok sert kayaların arasında 50 ye 50 gibi bir oyuğu toprak doldurulan yeri açtım.1 mt indim.aşağıda doğuya doğru küçük bir mağara çıktı.mağara tavanında bir köpek figürü var.başı güneye bakıyor.ayrıca mağara tabanında kayadan çok güzel yontulmuş ördek başı buldum.yorumlarsanız minnettar olacağım.rabbimiz hepimizi kazalardan korusun.

Sn sısus çok güzel bir işaret bulmuşsun gizli olarak mağaraya yapılan bu işaret boş değil değerli bir işarettir köpek figürü ile ördek başının arasındaki mezafe ve konumu çok önemli olup yanıltıcı bilgi vermemek için mümkünse sizden resimlemenizi ve konu altında paylaşmanızı istiyorum .

sisus
05-08-2014, 01:37 PM
fotoğraf gönderilmesi konusunda hiç bilgim yok.yardımlarınızı bekliyorum sayın yorumcu kardeşlerim.

son noktacı
05-08-2014, 07:26 PM
fotoğraf gönderilmesi konusunda hiç bilgim yok.yardımlarınızı bekliyorum sayın yorumcu kardeşlerim.
Elinde fotofraf mevcutsa konunuzun altına resim yüklemeyi yardımcı olayım

sisus
05-08-2014, 08:12 PM
evet çektiğim fotoğraflar var.yardımcı olursanız gönderebilirim.ilginize teşekkürler.

son noktacı
05-08-2014, 09:32 PM
Çok açık ve net olarak anlatıcam konunun altında mesaj gönderme bölümünde iki şık var Solda CEVAPLA Sağda GELİŞMİŞ Yazıyor GELİŞMİŞ e tıklayın.Açılan gelişmiş msj gönderme yerine konunuza ekleyeceğiniz resmin açıklamasını yapın ve sayfanın en altında Solda EKLENTİ EKLE Butonunu tıklayın onu tıklayınca ayrı bir kutucuk açılacak o kutucuktaki en üstte gözat butonunu tıklayınız ve bilgisayarınızdaki dosyalarınız açılır resminizi pc nizdeki masa üzerine kayıt etmenizi öneririm ilk önce hangi yerde ise resminizi bulunuz ve ekleyeceğiniz resmi tıklayınız ve SAĞ altta gönder butonuna basınız ilk açılan kutucuğa resminiz kaydolacak hemen sağındaki YÜKLE butonuna tıklayınız biraz bekleyiniz resminizin url si sitemizin ilk alttaki EKLENTİ EKLE şıkkının üzerinde belirecek belirdimi Alttaki CEVAPLA ÖN İZLEME VAR ÖN İZLEMEYE BAKINIZ RESMİNİZ YÜKLENMİŞMİ DENEYİNİZ YÜKLENMİŞSE GÖNDER BUTONUNA BASTIĞINIZ ANDA KONUNUZUN ALTINA RESİM YÜKLENİR aynı anda 2 yada 3 resmi bu şekilde yükleyebilirsiniz .yapamazzanız yazın tekrar yardımcı olayım .http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3308&d=1399573741
deneme olarak ben yükledim

sisus
05-08-2014, 10:32 PM
sayın yorumcu kardeşim sizlere çok zahmet verdim.ilginize teşekkür ederim.fotoğraflı yorumlar sayfasına yükleme yapacağım.

sisus
05-09-2014, 01:27 AM
tarlamın kenarındaki 200mkarelik alandaki taşları temizlerken 50cm altta çıkan üzeri baklava şeklinde oyulan kayanın etrafını açtığımda üzeri düzleştirilmiş bir taraca çıktı.taracanın üstüde burnu sivri hayvan şekli verilmiş bir kaya ve o hayvan şeklinin alnında noktalı bir haç figürü var.taracanın yanından sert kayaların arasında toprak dolgulu alanı 1 mt aşağı inerek temizledim.doğu yönünde küçük mağara içi tavanında gövdesi kalp şekilde başı güneye ayaklarıda üstündeki kayayı gösterir bir köpek figürü çıktı. mağaranın güney duvarı kesme köşeli taşlarla örülü.zeminde de kaya yontularak yapılmış bir ördek figürü buldum.zemindeki toprağı iyice aldığımda 12 cm kalınlığında 70 e 70 gibi bir kapak taş kuzey duvarında tapalanmış bir şekilde duruyor.ağır çıkaramadım.tapa kayanın önüne 20 lt lik 10 kova su döktüm hepsi aşağı gitti.yorumcu arkadaşlarım burası nedir.ayrıca mağaraya girmeden 3 mt solunda dışarıda yığının içinde sağ elin sadece baş parmağı olan bir kabartma var.bu nedir.sayın yorumcu arkadaşlarımdan değerli yorumlarını bekliyorum.rabbimiz olan allahımıza emanet olun.

sisus
05-09-2014, 01:50 AM
resimleri eksik aldı.2.kez tamamlıyorum.

sisus
05-09-2014, 02:05 AM
resimler eksik kaldı 2. kez yolluyorum

son noktacı
05-09-2014, 11:22 AM
Sn sısuz özellikle köpek işaretini haç işaretini ve ördek işaretini bunların hiç biri görünmüyor insan elinden çıkma işaretleri yakından net şekilde seçilecek gibi resimlermisiniz hiç olmazsa noktalı haç dediğiniz işareti resimleyin bir göreyim bu resimlerde insan elinden çıkmış her hangi bir emare seçilmiyor çok resim atmışsınız lakin noktalı hacı özellikle net resimleyiniz inceleyelim gereken yorumu yapalım .Net yorum için sadece haç ve konumu yeterli bence köpek ve ördek dediğiniz işaretler benzetme olabilir net işaretlerin resmi illahi gerekiyor özellikle noktalı haç çok önemli onun net resmini çekip atın buraya .Hç işareti resmin çözünürlüğü ufak olduğu için gözüküp seçilmiyor .http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3323&d=1399624159

Noktalı haç işareti alttaki eklediğim gibi net belli olacak şekilde resimleyiniz.
http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3324&d=1399624473

sisus
05-09-2014, 08:06 PM
son yüklemeyi yaparken yükleme yaparken bir hata oluştu yazıyor.defalarca denedim aynı şey çıkıyor.ne yapmalıyım.teşekkürler.

sisus
05-10-2014, 02:50 AM
sayın son noktacı yorumcu kardeşim.konumla ilgilendiğiniz için size özellikle teşekkür ediyorum.ayrıca mağara içinde çektiğim fotoların yüklenmesinde sorun yaşıyorum.noktalı haç olanında gönderdiğim resimleri video olarak çekim yaptığım karelerden alarak size gönderdim.size gönderdiğim fotolarda köpek ve ördek figürü yok görememenizde haklısınız.yükleyebilirsem çok iyi olacak.

sisus
05-15-2014, 12:17 AM
yuvarlak içine aldığınız resimde göremediğiniz haç diklemesine 10 cm. üstten de 4 cm aşağıda haçın kesistiği nokta dan sol ve sağda 2 şer cm uzantıları var.haç ın üst noktasından 1cm sonra nohut büyüklğünde bir noktalama bulunuyor.sayın son noktacı yorumcu kardeşim sizden ricam kopuk sağ el baş parmakla ilgili detaylı bilgi almak istiyorum.mağara girişinin 3 mt sol yanında kaya üzerine çok net aşağıyı gösterir şekilde kabartma olarak figürlenen bu işaret çok dikkatimi çekti.eğer bu konuda yardımcı olursanız sayenizde araştımalarım sonuca ulaşacak diye düşünüyorum.ilgi ve yorumlarınıza teşekkür ediyorum.ayrıca tüm türkiyenin başı sağolsun.rızkları için yerin metrelerce altında ekmeğini arayan bu şehit kardeşlerimizin geride kalanlarınada rabbim sabırlar versin.