PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altin Arama Cubuklari Ne Kadar Etkili

ımmortal
07-24-2008, 01:52 PM
Arakdaslar Bu Altin Arama Cubuklari Ne Kadar Etkili Gercek Ten Yer Tesbiti Yapiyormu Bana Biraz Hikaye Gibi Geliyo Ama Kullanan Lar Oluyo Diyo Araniz Da Deneyen Varmi

hira_pc
07-24-2008, 01:57 PM
s.a. Cubukla Altın Bulmak Biraz Zorda Bosluk bulma ihtimelleri yüksek tabikide kullanmasını tam bildikten sonra zemine yakın boslukları bulabilirler...

Altınında cok yakın olması lazım 70-80 cm gibi felan bulsun ....

kandela
07-24-2008, 01:59 PM
Bu tür cihazların ustası TÜMÜLÜS nikli arkadaşımız fakat tek başına çubuklar fazla bi fayda sağlamıyor.Bir dedektör de yanında bulunması gerekiyor son nokta için.Ama genede boşluk ve altına yönelen iyi çubuklar var elinde hiç bir alet olmadan bakmak hele bide işaret dilinden anlamıyorsa sonuca ulaşman çok zor.Kötüde olsa bi alan tarama cihazın olacak.

ımmortal
07-24-2008, 02:02 PM
Peki Bu Aletin Sirii Nedir Boslugu Veya Altini Nasil Algiliyo Iman Gucuylemi :d Onu Merak Adiyom Yada Buna Benzer Bildiginiz Bi Yontem Var Mi

kandela
07-24-2008, 02:06 PM
valla bak o kadarını bilmiyorum ama TÜMÜLÜS sana detaylı cevap yazacaktır.

kandela
07-25-2008, 11:28 AM
GüzeL aydınlatıcı biLgilerin için teşekkürler Tümülüs ımmortal eminim memnun kalmıştır..)

ımmortal
07-25-2008, 04:31 PM
tümülüs tesekkur ederım cok guzel bı anlatım olmus elıne saglık

EFO6013
07-25-2008, 09:45 PM
S A merhaba arkadaşlar şu bakır cubuk meselesini bende biraz açayım arkadaşlar ben cubuk hastasıyım su ana kadar en az ikibin çeşit cubukla araştırma yaptım ama malesef hep hüsran şu an elimizde bir takım çubuk var onları deniyoruz ama bunlar iş yapaçak her halde cünkü bunlar dışarıdan getittik su ana kadar bir kaç yerde tespitte bulunduk tam tespitini yaptıktan sonra yasal kazı izni almayı düşünüyoruz o yüzden kafamda daha soru işaretti var ama yinede güzel olan yanlarıda var İŞALLAH ALLAH HAYIRLISINI VERSİN TÜM ARKADAŞLAR herkese bol şanslar dilerim

ımmortal
07-26-2008, 12:02 PM
walla gecen gun tumulusu verdıgı bılgılere dayanarakj bı cubuk yaptık elımız de kı altın esya ları sakladık aratırdık falan gorunus te işe yarıyo ama toprak altın ne kadar verım alabılırız onu daha denemedım deneyım haber verecem

cas
08-03-2008, 11:42 PM
Sayin TUMULUS arkadasimiz oncelikle bi onceki soruya paylasimci cevabin icin tesekkurler

Aslinda benim de bir sorum var hani ( duyumlara gore cubuklarin tek parayi bulma ihtimali en azindan tam noktalamasi , bi comlek para bulmaya nazaran cok daha etkili imis ) ...

Kisaca demek istedigim ( cubuklar tek parayi tam noktaliyor , fakat bir arada bulunan bir cok paraya tam nokta vermiyormus ) en azindan 15 ila 20 adim sasiyormus !!!

Dogrulugu nedir acaba ? bilgilerinizi paylasirmiziniz ?? Tesekkur ederim ...

kandela
08-14-2008, 05:48 PM
ımmortal noldu deneme yapmadınızmı çubukları daha merak ettim:?

Gaziosmanpaşa
09-18-2008, 01:28 AM
selam
arkadaslar bende bu konuyu uzun zamandir arstiriyorum boyle bi cubuk nasil yapariz cok farkli sitelerde cok farkli tarifler var bide bosluk icin ayri bi cubukmu kullaniliyor
kimisi civa koyuyor kimisi bakir cubuk kimisi aluminium kimisi 4 cubuk kimisi 2 cubuk yapiyor ben kalir cubuk la denedim basarili oldum ama arazide su kaynalarida yoneliyor yani adami amele ediyor sadece altin olayini nasil yapariz yardimci olabilecek varsa sevinirim

alemci1970
09-18-2008, 11:17 PM
bendesms77 diye makina var kendim veya baska birine gizlettigim altini bula biliyorum yanliznormal arazide yaniltma payi var mutlaka isaret dilinde bilgin olmasi lazim su matigi dusun topraga tohum atmadanbirsey bitmez enerji akimi direk yer altina vermedenbirsey alamasi

DAYI
09-19-2008, 12:00 AM
Selamünaleyküm cas usta çubuğun tek parayı bulma nedeni tek para sinyali tek noktadan ve direk olarak veriyor. bir kab içinde olan para enerjisini dağıttığı için tümülüsün dediği gibi değişik noktalardan çubuklar sinyal alabiliyoönemliolan işaret bilgisidir her zaman muteber olan . makina ve çubuklarda yanılma çok oluyor pek güvenli değil saygılar DAYI.
not ; usta emanetlerin duruyor

karadağ
01-16-2009, 09:22 PM
Selam Arkadaşlar Bu Tümülüs Usta ğerçekten Büyük Ustane Diyosa Doğrudur Ustam Selamlar

detay
01-19-2009, 02:11 AM
s.a. Cubukla Altın Bulmak Biraz Zorda Bosluk bulma ihtimelleri yüksek tabikide kullanmasını tam bildikten sonra zemine yakın boslukları bulabilirler...

Altınında cok yakın olması lazım 70-80 cm gibi felan bulsun ....

usta bende vardı yaklasık 7 sene kullandım
su anda aynı cubuktan getırseler gozzum kapalı yenı makınalara bakmam alırım
bakın sıze bır yalan soylıyeyım yaklasık 600 metre mesafeden ormanda bır yakaladı makına altını
600mt sonra boyle sarmasık sık bır calılıga soktu bızı
makına delırıyor ve bıraz arastırma yaptık kayada bır muazzam dıkdortgen mezar işaretı bır ayak ada muazzam bır oyuk vardı ama ufaktı yaklasık 3 cm genıslıgınde
ve bız burda calısmaya basladık orme duvar yapmıslar ve o delıgı mezara kadar indirmişler tabı bız buraya
gıde gele sarmasıkların içinde sonradan 2 adet araları 20 veya 30 metre o mezara bakan ogalak kafaları bulduk kabartma ve kazıya devam ettik mezara indık bir kadeh camdan elıne vermısler ve cesedı oturtmuslar
herneyse bulduk artık gıdecek yer kalmadı ama makına nasıl cıldırıyor
bız sonra arkadasla tartıstık yerı bıraktık aradan 1 sene gectı aklımız basımıza geldı
abi oraya gıttıgımızde yerı bulamadık dozerle gırmısler bısı bırakmamıslar yer kayblmus sankı orayı bır gol yapmıslar tekrar makıne tutttum kımseler yok yanı arkadasım superdi fakat hepsı aynı deil
oksıt incir agacı altın da kacırırsan cok bos kazarsın ama zaman la ne oldugunu anlıyorsun
yanlız bosluk 1oo de 100 kacarı yok kesın verıyorsa vardır
arkadaslar kusuruma bakmayın bıraz makına ile defineyı karıstırdım sonra bu makınayı baba dostuna verdım
oda içinde ne var dıye merak etmıs bır acmıs içi bosalmıs arkadaslar sınırımden aglıyacaktım nerede ise
arkadasım benım makınam cok iidi bende alısmıstım artık ne oldugunu cozuyordum cok seler buldum onunla

DAYI
01-19-2009, 08:12 AM
selamünaleykümelindeki en değerli şeyi kaptırmışın detay usta bana göre sen işini gücünü bırak aynı çubuklardan bir çift daha bulmaya bak

kayipkepenek
01-19-2009, 08:35 PM
Çubuk yapımı HK.

--------------------------------------------------------------------------------

Forum içerisinde uzun zamandır.İncelenen bazı arkadaşların inandığı bazı arkadaşlarımızında inanmadığı buna rağmen hale gündemden düşmeyen kişilerin biraz gayretle kendilerinin yapabileceği ve kullanabileceği ÇUBUK , İÇERİSİNDEKİ MALZEMELER ve bunlarla yapımılması hususu aşağıdaki gibidir.
GEREKLİ Malzemeler;
- 4 adet 25 cm bakır boru
-15 cm uzunluğunda pirinçten (sarı) yapılmış tüp bakır boru içerisine rahat girecek kalınlıkta ve bir tarafı kapalı, diğer tarafı alyan vidalı
-Civa (TEMİZ OLACAK)
-kumanda kalempil kömürü
-Altın 1 er gr.lık 2 adet
-Gümüş 1er gr.lık 2 adet (bu ölçü anlaşılsın diye gramla verilmiştir.)
-1 adet şırınga

4 ADET 25 Cm.boyundaki bakır boruların uç kısımları 2cm.ölçüsünde mengenede sıkıştırılarak ezilecek

bu kısımlar ( V ) şekline testere veya teneke makası ile getirilecek

bu işlemden sonra kesilen kısımlar eğe ile tesfiye edilmesinde fayda vardır..

Şırınga ile 4 çizgi ölçüsünde civa çekilecek

,her bir pirinç tüpün içerisine 2.şer çizgi olmak üzere enjekte edilecek,

kumanda kalem pillerinden birer adet konulacak

içerisine 1 gr.altın ve 1 gr.gümüş eklenecek alyan anahtar ile vida ile sıkıca kapanacak,

sonra ağızları (V) şeklinde ki bakır borulardan 2 si alınacak birisinin içerisine hazırlanan prinç tüp konulacak

bu iki boru (V) YE YATAY olmak kaydıyla 2 cm. bu defa tüpün konulduğu taraftan diğeride boş olarak ezilecek

Kalan diğer iki boru nun birinin içerisine tüp konulacak

diğeri boş bırakılarak ayni şekilde 2cm bu defa (V) DİKEY OLARAK mengenede ezilecek.

ÇUBUKLARINIZ HAZIR.Allah işinizi rast getirsin. SAYIN ARKADAŞIM; Bu çubuk yapımının sana getireceği maliyet düşüktür.

KULLANIMINA GELİNCE ; iki kişi (biri yataydiğeri de dikey) olanları alarak karşılıklı duracaklar dolu olan çubukla sağ ellerde olmak üzere ( V ) şeklindeki yerlerine takılacak işaret ve baş parmak arasında ezilmiş olan uçtan düşmiyecek kadar serbest tutulacak,arama esnasında baş parmak ile çubuk arasına birebir aranacak malzeme örneği konulacak Bu güne kadar bu tür araçlarla yapılan aramalarda GENELDE İSTİKAMET BELİRLENMESİ amacında büyük faydalar sağlandığı kullananlarca ifade edilmiş ve arazide tatbikinde gözlemlenmiştir. ANCAK hedef olarak yerdeki nesnelerin bulunmasında öncelikle MİNERAL le karşılaşılmaktadır.
uzun çalışmalar sonucu mineral çekiminin meleke haline gelmesine müteakip diğer malzemeleri bulma şansınız daha fazla olacaktır.

ÇUBUK HAREKETLERİ;
ÇUBUKLAR SAĞA YÖNELDİĞİNDE,İSTİKAMET SAĞ TARAF
ÇUBUKLAR SOLA YÖNELDİĞİNDE ,İSTİKAMET SOL TARAF
ÇUBUKLAR BAKLAVA ŞEKLİNİ OLUŞTURDUĞUNDA,HEDEF HEMEN ALTINDA
ÇUBUKLAR SAĞ SAĞA SOLDA SOLA AÇILDIĞINDA ,HEMEN ALTINDA BOŞLUK VAR demektir.
ÇUBUKLAR ORTADA BİRLEŞİP YERE DOĞRU MEYİLLENİNCE MALIN NOKTASINDASINIZ
ÇUBUKLA DERİNLİK ÖLÇÜMLERİ;
Arama esnasında ÇUBUKLARIN BAKLAVA DİLİMİ OLUŞTURDUĞU VEYA AÇILIM YAPTIĞI MERKEZ İŞARETLENİR ÇUBUKLARIN KONUMU BOZULMADAN YÜRÜMEYE DEVAM EDİLİR BİRAZ SONRA ÇUBUKLAR BAŞLANGIÇ KONUMUNA GELECEKTİR. Burası ile baklava dilimi oluşturduğu işaretli yer arası ölçülür .BİREBİR DERİNLİK BULUNUR.

değerli kardeşlerim uzun mesafede alan tarama için en güzel cihaz
ben 800 metreye kadar bizzat denedim
birde şunu belirteyim
130 cm derinde bu çubuklarla tek para (yanlış anlamayın) aldım
yinede deneyip görmek size kalmış
saygılar

class
01-19-2009, 10:06 PM
tumulus kardes
yazdıklarınıza harfiyen dogrudur. bizzat bunları yasadım. bu olay derinlik artıkca yanılma payı dahada artıyor.
saygılarımla

Gaziosmanpaşa
01-19-2009, 11:07 PM
buyuk gecmıs olsun detay usta
aynı cubuktan bulursan bızıde bılgılendır

detay
01-20-2009, 12:24 AM
arkaasım bakın ben bu cubukları yaptırmadım aldım
bir abimiz bu cubuklarla buldugu tarıhı eseri satarken yakalandı 3yıl hukum yedı
ozaman babam o makınaya hatrı sayılır bır rakkam odedi ben iş yapamaz dedim babam gorursun demıstı
gercekten oyleymıs makınanın içinde ne oldugunu kımse bılmıyor ıtalyadan gelmeymıs kayıpkepenek usta 130cm demıs ama benım mezarı 2.5 metreydı vede arkadaslar daha fazla ve hatta cok daha fazla oldugunada emınım
KAYIPKEPENEK ustayada tesekkur edıyorum usta onu yapacam bız cok seyler denedık olmadı birde bunu deneyecegım
benım cubuklarım hazır

DAYI
01-20-2009, 12:40 AM
Selamünaleyküm Dostlar Bu Gün Siteye Pek Giremedim Baya Gelişme Olmuş
Biz Ustadan Izin Alalim Da Açiklayalim Demiştik Ama Maşallah Kendisi Açiklamiş Sağolasin Ustam Ağzina Ve Eline Sağlik

diamond
01-20-2009, 11:24 AM
Merhaba. Kayıp Kepenek usta verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Sizden ricam, yukarıda anlatımı olan çubukların resmi varsa bi görebilirmiyiz. Yani anlatımdan sonraki alınan sonuç ve çubukların son halini görmek adına. Anlatımı okurken bir noktada nasıl bir şekil aldığını canlandıramadım.Mesela pil komple mi konulacak yoksa dış yüzeyinin kabuğu soyuldukdan sonra mı konulacak. Pillerde artı ve eksi uclar var. Hangi uc hangi tarafa temaz edecek. Gerçekten bu bilgiler çok güzel ama, akıllarda soru işaretlerini kaldırmak adına bir resim olursa harika olur.

Saygılar.

lybre
01-22-2009, 10:22 PM
sevgili kardesim tümülüs.civalı cubuklara takıldım ben3 aydır felan.birisinde vardı bizzat arazide denendi mükemel sonuç alındı.kim nederse desin en iyi dedektore değişmem.aynısını kendimde yaptım baya zamet oldu ama güsel oldu.kesinlikle yapımında ayara tam tutturulursa çok etkileyici bisey. ve alan tarama uzaklıgı abartısızı diyorum 500 m ye kadar çıkar tabi bu oradaki malın bekettiyle ilgili.ufak bir yüzük vs idda etmiyorum.derinlik 10m den fazla araması var.o deneyenler ve birsey bulamadım diyenler eminimki mutlaka birielride o ölcüyü tututrmusardır ama cubuga bahane bulmasınalr prpblem kendilerinde.2 m yada 3 m kazıpta burda bise yok minerali gostermiş demeyin.deiğim gibi eger alet saglamsa çıkana kadar yokalyın derim.ama alkol ve kan gurubuna kesinlikle dikakt edilcek.çok alakası var ustalar.arh+ 0rh+ en çok sevdigi kandır bunuda belrteyim.test edildi.yanımdaki adamla deniyorum hiç bir tepki yok diger gçyo ucuna cubuk asıldıkca asılıyo.garantisi benim denemesi bedava.

lybre
01-22-2009, 10:30 PM
evet ben bu cubuklara cubuk baba diyorum hakediyo.dedğim gbi eger tam ayarını tuttrrsan dedektorlerinizi atın bir yere.bazıalrı diyor bosluk vs .alakası yok boslgu gostermez .denk gelmiş olablr.bu cubuk dedğin tabiki dogru yapılanından bahsediyorum kesinlikle altından basaksını gormez.bir yere 1 bilezik koy baska bir yere 10 koy kesinlikle idda edyorum o bir bilezigin basında dur es geçicektr amaaaaa ustalar anlar o rdada bir bilezik oldunu hareketinden ama o diger 200 m ilerdeki 10 bilezigin yanına gotrrür.tabiki eger çevrnde höyük varsa ve ırda daha agır bise varsa ve tabiki hoyukteki altı nsaf oldugu için elektro manyetik dlga oranı daha fazla olacagı için oraya asılıcaktr.ustaalr bir çok kez denedim cubuk kırılma derecesine geldi çogunda ve kırlmasın die bıraktım.bu dedğim cubuk baba 2 kişi olmadan arastrma yapılamaz.sevgiler saygılar.

lybre
01-22-2009, 10:34 PM
pilmi........çoook güldüm yaaaa

detay
01-23-2009, 01:17 AM
ne oldu arkadasım nıye cok guldun
cokmu hosuna gıttı

kandela
01-23-2009, 08:38 AM
waybe kan grubum tuttu demekki ben alan tarama kullanabilirim.:)

lybre
01-23-2009, 10:20 PM
ımortal kardes.bos bise değildir.ama ayarını tuttrsan.

lybre
01-23-2009, 10:27 PM
detay.hosuma gitti diye bise yok sen eger biraz mantıklı ve geniş düsünebilme yetisine sahip olablmiş olsaydın nie ole dedğim ianlardın.anlyamadıgın için açıklamasını yapıyım pil olayına kısaca: pille uzaktan yakından hiç bir alalkası yok demektr bu.şimid anlamssındır umarım.seni bilgilendirmek amacı ile soledim ben onu

kayipkepenek
01-23-2009, 10:48 PM
pillerin sorusuna cevaben
Kumanda kalempil içindeki kömür
inceciktir
içinde malzeme olan çubukların birisi sağ elde malzeme olmayan sol elde karşılıklı tutulacak
arkadaşlar kim ne derse desin
çubuklarımı 30 000 dolarlık en güzel makinaya GPRS ye değişmem
derinlik sorunu yok
ben kendim kullanıyorum
sizede sadece tavsiye edebilirim
herkes düşüncesinde özgür
saygılar

detay
01-24-2009, 12:44 AM
detay.hosuma gitti diye bise yok sen eger biraz mantıklı ve geniş düsünebilme yetisine sahip olablmiş olsaydın nie ole dedğim ianlardın.anlyamadıgın için açıklamasını yapıyım pil olayına kısaca: pille uzaktan yakından hiç bir alalkası yok demektr bu.şimid anlamssındır umarım.seni bilgilendirmek amacı ile soledim ben onu

arkadasım sen mantıklı dusunmuyosun
birkere dedigine bak 0 rh a rh falan ne bu makına kanını alıp lavabatuara mı goturuyor
sacmalama orada ustanın anlatmak istedıgı pil komuru idi ama anlayana
bırde o makınalar nabızla calısır kan ile degil tamammı
kal saglıcakla

lybre
01-26-2009, 08:33 PM
dogru yapılırsa suyu gormez.bakır suyu çeker sadece yani bakır çubukla gidersen araziye kana kana su içersin diyorum.1 adet vardı ve çok güseldi.şimdi ona benzerinin aynını yaptım ama bir kaç deneme yapmam gerek.yanılmaktan ve yanıltmaktan aldatmaktan ve aldatılmaktan allahın isimlerinin tam manasına sıgıırım.bel fıtıgı geçriyorum ve zorlanyorum o acıdan gidemedim arazide denemeye.ama sana sunu diyim a ustam tümülüs demişki kyumcu dükknaını gormez malın eskimesi lazım die.yanılmıs diyemem belki onun denedigi oledir.400 m den tuttum tam olarak beni kuycuya gotrdü. ve iki kuuymcu arasından tuttum cubugun hareketlerini gormeliydiniz.kesinlikle tek sadece ve sadece tek altıını gorur baska hiç birsey gormez yaptıgımız.bosluguda gormez onuda belirtyim..teskr edrm

lybre
01-26-2009, 08:42 PM
arkadasım sen mantıklı dusunmuyosun
birkere dedigine bak 0 rh a rh falan ne bu makına kanını alıp lavabatuara mı goturuyor
sacmalama orada ustanın anlatmak istedıgı pil komuru idi ama anlayana
bırde o makınalar nabızla calısır kan ile degil tamammı
kal saglıcakla

bak detay ustam.pil konusuna iida etmyorum tm olablr olede oalblr peki bir desenenize o pil komuru dediniz seyi çıakrtın yani o eksik kalsın bidda dene bakalım nolcak .kan gurubu olayına gelince kafamızdan atmyoruz bunu denedikte defalrca oel diyoruz.peki tek bir mantıklı açıklama istyorum.nie0 rh negatifte bir demir yıgını gibi hiç hareketisizce duruyoda dger 0+ te feya a + te kafayı yiyio alet ?

Gaziosmanpaşa
01-26-2009, 09:01 PM
benım duydukları kan gurubu ıle alakası yok uzaktan yakından aynı kan gurubuna sahıp ıkı kısıden bırınde calısıyor dıgerınde calısmıyor
ama ınsanın ne kadar alkol kullandıgı etkılıyor

EFO6013
01-26-2009, 09:24 PM
s a arkadaşım detay güzel konuşuyorsu ama biraz boş konuşmamak gerekir ben 20 yıldır uğraşıyorum benim kan gurupum 0 - tir malesef 20 yıldır cubuk calıştıramıyorum elimden en az bin çeşit cubuk geçti ama her seferinde de malesef şu nu anladaımki yanımda sürekli bir arkadaşla dolaşıyorum arkadaşların dediği gibi kan guruplarını cok farkı var eğer idda istersen beraber buluşur kendi gözünle görürsün sayğılar

detay
01-27-2009, 02:06 AM
dogru yapılırsa suyu gormez.bakır suyu çeker sadece yani bakır çubukla gidersen araziye kana kana su içersin diyorum.1 adet vardı ve çok güseldi.şimdi ona benzerinin aynını yaptım ama bir kaç deneme yapmam gerek.yanılmaktan ve yanıltmaktan aldatmaktan ve aldatılmaktan allahın isimlerinin tam manasına sıgıırım.bel fıtıgı geçriyorum ve zorlanyorum o acıdan gidemedim arazide denemeye.ama sana sunu diyim a ustam tümülüs demişki kyumcu dükknaını gormez malın eskimesi lazım die.yanılmıs diyemem belki onun denedigi oledir.400 m den tuttum tam olarak beni kuycuya gotrdü. ve iki kuuymcu arasından tuttum cubugun hareketlerini gormeliydiniz.kesinlikle tek sadece ve sadece tek altıını gorur baska hiç birsey gormez yaptıgımız.bosluguda gormez onuda belirtyim..teskr edrm

bak guzel kardesım oncelıkle gecmıs olsun
bu aletlerın kanla degıl nabızla calısıyor sana bısı soylıyeyım
o arkadasının saglık problemı olabılır ben kulallandım ve gordum oarkadasın halsızlesıyormu
aynı kan gurubunda baska bır arkadasında dene calısacaktır
eyerkı nabızda bır problem yokndan emınım o calısır her kan gurubunda bu
ben cunku kullandım demek istedıgınıde anlıyorum
kendıne ii bak tesekkurler yorun için

lybre
01-27-2009, 02:10 AM
ya hocam adam yoruk :) deri peyniri kuru üzüm cevizle beslenir adam ikimizi arazye çıakrı ebiçinde.her neyse sagol kards :)

lybre
01-27-2009, 02:14 AM
abi oakdar yorum okuduktan sora su kanıya vardım eger ustalar uygun gorse tabi.hocam yapılan cubuk çesişidi bir değiş 5 değil o açıdan düsünrsek olaya herkesin dedğin doru olablr.kimi diyo alkollı olmcak kimi diyo kan gurubu çok farkeder ki buna bende dahilim .:) kimi diyo bosluk ta gosteryo.abi herkein dedği doru olablr bir sürüyapım çesşidi var.herkese açık herksle her konda idda ederim.ben burdayım çubuk babada uyuyo :) denemsi bedava.sayglar

lybre
01-27-2009, 02:19 AM
kayıp kepenek hoca biseye takıldım seni bu tarifte herseye tmmda neden altın 1 gr ?eksik yada fazlası fark edyom udur ? teskr

detay
01-27-2009, 03:16 AM
tamam kardes sen benı yınede dınle

Mağaracı16
03-06-2009, 11:54 PM
Çubuk yapımı HK.

--------------------------------------------------------------------------------

Forum içerisinde uzun zamandır.İncelenen bazı arkadaşların inandığı bazı arkadaşlarımızında inanmadığı buna rağmen hale gündemden düşmeyen kişilerin biraz gayretle kendilerinin yapabileceği ve kullanabileceği ÇUBUK , İÇERİSİNDEKİ MALZEMELER ve bunlarla yapımılması hususu aşağıdaki gibidir.
GEREKLİ Malzemeler;
- 4 adet 25 cm bakır boru çapı 8 mm
-15 cm uzunluğunda pirinçten (sarı) yapılmış tüp bakır boru içerisine rahat girecek kalınlıkta ve bir tarafı kapalı, diğer tarafı alyan vidalı
-Civa (TEMİZ OLACAK)
-kumanda kalempil kömürü
-1 adet şırınga

4 ADET 25 Cm.boyundaki bakır boruların uç kısımları 2cm.ölçüsünde mengenede sıkıştırılarak ezilecek

içerisine 1 gr.altın ve 1 gr.gümüş eklenecek alyan anahtar ile vida ile sıkıca kapanacak,

sonra ağızları (V) şeklinde ki bakır borulardan 2 si alınacak birisinin içerisine hazırlanan prinç tüp konulacak

bu iki boru (V) YE YATAY olmak kaydıyla 2 cm. bu defa tüpün konulduğu taraftan diğeride boş olarak ezilecek

diğeri boş bırakılarak ayni şekilde 2cm bu defa (V) DİKEY OLARAK mengenede ezilecek.

ÇUBUKLARINIZ HAZIR.Allah işinizi rast getirsin. SAYIN ARKADAŞIM; Bu çubuk yapımının sana getireceği maliyet düşüktür.

KULLANIMINA GELİNCE ; iki kişi (biri yataydiğeri de dikey) olanları alarak karşılıklı duracaklar dolu olan çubukla sağ ellerde olmak üzere ( V ) şeklindeki yerlerine takılacak işaret ve baş parmak arasında ezilmiş olan uçtan düşmiyecek kadar serbest tutulacak,arama esnasında baş parmak ile çubuk arasına birebir aranacak malzeme örneği konulacak Bu güne kadar bu tür araçlarla yapılan aramalarda GENELDE İSTİKAMET BELİRLENMESİ amacında büyük faydalar sağlandığı kullananlarca ifade edilmiş ve arazide tatbikinde gözlemlenmiştir. ANCAK hedef olarak yerdeki nesnelerin bulunmasında öncelikle MİNERAL le karşılaşılmaktadır.
uzun çalışmalar sonucu mineral çekiminin meleke haline gelmesine müteakip diğer malzemeleri bulma şansınız daha fazla olacaktır.

ÇUBUK HAREKETLERİ;
Arama esnasında ÇUBUKLARIN BAKLAVA DİLİMİ OLUŞTURDUĞU VEYA AÇILIM YAPTIĞI MERKEZ İŞARETLENİR ÇUBUKLARIN KONUMU BOZULMADAN YÜRÜMEYE DEVAM EDİLİR BİRAZ SONRA ÇUBUKLAR BAŞLANGIÇ KONUMUNA GELECEKTİR. Burası ile baklava dilimi oluşturduğu işaretli yer arası ölçülür .BİREBİR DERİNLİK BULUNUR.

birde şunu belirteyim
saygılar

Ustacım bu ne güzel bir paylaşım ellerin dert görmesin .Valla büyüksün be usta.Böyle çubukların resimleri varmı görebileceğimiz.

DAYI
03-07-2009, 12:38 AM
[Linkleri Görmek için Üye Olmalısınız.] ([Linkleri Görmek için Üye Olmalısınız.])
[Linkleri Görmek için Üye Olmalısınız.] ([Linkleri Görmek için Üye Olmalısınız.])

selamünaleyküm evet dostlar kayıp ustanın çubukları resim istenmiş galibva

Mağaracı16
03-07-2009, 12:43 AM

selamünaleyküm evet dostlar kayıp ustanın çubukları resim istenmiş galibva

Dayıcım resimler için saol.Ama bir sorum olacak benim bildiğim çubuk sistemleri "L" şeklinde olmuyomu.Yani resimdeki çubukların tutuş şekli nasıl oluyor?Birde bu resimdeki çubuklar tarifteki gibi yapılmış çubuklarmı?

DAYI
03-07-2009, 01:29 AM
selamünleyküm mountainer kardeş aynen kayıp ustanın tarifindeki çubuklat hatta ben bunları onun çırağından aldım birebir kendi çubukları
kullanımını kendisi anlatmış zaten saygılar DAYI

Mağaracı16
03-07-2009, 07:38 AM
A.S Dayıcım.
Çok saol.Paylaştığın resim ve bilgiler için.

adrenalin043
03-28-2009, 12:58 AM
Çubuk yapımı HK.

GEREKLİ Malzemeler;
- 4 adet 25 cm bakır boru
-Civa (TEMİZ OLACAK)
-kumanda kalempil kömürü
-1 adet şırınga

ÇUBUK HAREKETLERİ;

birde şunu belirteyim
saygılar

arkadaşlar hepinize selamlar forumda yeniyim ama gerçekten çok güzel bi forum
kayıpkepenk usta ben bu çubuklardan yapmak istiyorum çok güzel anlatmışsın ama kafama takılan bi kaç soru var bunları aydınlatırsan çok sevinirim
1-civa nasıl olacak kırmızımı yoksa o termometrelerdeki parlak nikelaj gibi olandanmı
2-pirinç tüplerbakır boruların içine sıkı sıkıyamı girecek yoksa içinde serbest oynar vaziyettemi olacak
3-pil konusunda pil tamamenmi konulacak yoksa tozumu sadece ne tozuysa ne kadar konulacak
4-boş olan çubukların içerisine pirinç tüpten konulacakmı yoksa sadece bakır borularmı yapılacak

bu dört konuda takıldım ben yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşekkürler (biraz dilekçe gibi oldu sanırım)

DAYI
03-28-2009, 01:08 AM
selamünaleyküm adrenalin043 kırmızı civa değil parlak nikelaj dediğinizden 8 milimetre bakır borunun içine rahat girecek televizyon veya radyo antenlerinden olabiliriki tarafına okul silgisinde kesip güçlü yapıştırıcı ile yapıştırın içini doldurunca pil konusuna gelince eski yassı pillerin içinden çıkan kömürleri biraz bıçakla kazırsan pirinç borunun içine girer boş çubuklara hiç bişey konmayacak aynı şekilde ben de yaptım ustadan aldım tarifler

saygılar DAYI

adrenalin043
03-28-2009, 06:24 PM
bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

adrenalin043
03-28-2009, 06:31 PM
dayı bilgilerine teşekkür ederim ya altın konusunda gramı 50 lira ya başka şey olsaydı keşke

Gaziosmanpaşa
03-28-2009, 08:12 PM
adrenalın043 kardes cubukları yaptıktan sonra vıdeosunu cekıp bızımle paylasırsan cok sevınırız

fantastikxxx
03-28-2010, 07:56 PM
kardeş bu çubutlar nasıl yapılıyor içine ne nekadar koyuyosun

sweet
08-27-2010, 12:29 AM
slm tımulus kardesım su cubukları bana da anlatırmısınız nasıldır nasıl yapılır nerden temın edılır acele cvp yazarsanız sevınırımm

fatsa87
06-10-2011, 10:46 AM
ustalarim herkeze selamlar ustlarim bakir cubuk tam nokta atişi yapabilirsiniz biri bakir olmasi lazim birisi alamiyon olmasi lazim ayni sekil L Seklinde Bakir OLana Altin Koyup Altina dogru cekiyor Ve pil Bagliyorsunuz + - diye ve sonra Nokta atişi yapin

alemci1970
04-29-2012, 04:47 AM
espırısıneeeeee CUBUK İŞE YARASAYDI CİFCININ OKUZU ADAM OLURDUUU)

adriamos
05-11-2012, 10:44 AM
yok kardeş ya ben sonuş alamadım yine hüsran yine hüsran

DAYI
05-11-2012, 11:24 PM
Selamünaleykümarkadaşlar lütfen kırıcı olmayalım söylenenleri işine gelen alır uygular gelmeyen kullanmaz ama bir birimize saygılı olalım lütfen

adriamos
06-03-2012, 11:22 AM
kardeş ben o çubuklarla o 15 20 bin dolarlık cihazların yapamadıgını yaptım yalnız tecrübe tecrübe olması lazım ö yle 1 2 kez çıkıyım araziye buluyum yok öle hem öyle olsa çalışmanın ne anlamı kalırdıki ben çubuklarıma da kendimede güweniyom arkadaş o pahalı cihazına güvenen varsa çıkalım araziye ak kara belli olsun saygılarımla?

emdla80
07-23-2013, 07:29 AM
s.a arkadaşlar L cubuklar basıt bı olay değil gelısı guzel ele alıncak bı konuda değil.. bunlarla uğraşacak arkadaşların cok sabırlı olmaları lazım. öncelınız boşluk ıse bır L BAKIR cubuk yapmak ve onu kullanmak tabırı caızse zırt pırt cubuk degıstırmeye gerek yok cubuk değiştırmekten kendınızı keşfedemezsınız vakıt kayıplarına dıkkat bakır cubugunuzu kendınız kullanın herkez kendıne kolaylıkla yapabılır yada temın edebilir unutmayalım bakır boru eşittir boşluk.. altın gumuş bakır kısaca defıne aramak istıyorsak pirinc cubukları dunya tek gecer temın ettıgınız pirinc cubukların agırlıgı onemlı balansı sızın elınızde oda cok onemlı zaman ıcersınde alısmanız gereken en onemlı oloy ıse kendınızdekı bu enerjiyı dogru kullanabılmek muradınıza ermek ıcın tabıkıde bır suru püf noktası var sonrasında arac kullanır gıbı kolay olucak zamanla farkedıceksınız herkeze kolay gelsın ( kazılarımızda tarıhımızın ıznı olmalı . tarıhımız bundan fazlasını hak ediyo )

manaslı
09-17-2013, 01:23 AM
sevgili kardesim tümülüs.civalı cubuklara takıldım ben3 aydır felan.birisinde vardı bizzat arazide denendi mükemel sonuç alındı.kim nederse desin en iyi dedektore değişmem.aynısını kendimde yaptım baya zamet oldu ama güsel oldu.kesinlikle yapımında ayara tam tutturulursa çok etkileyici bisey. ve alan tarama uzaklıgı abartısızı diyorum 500 m ye kadar çıkar tabi bu oradaki malın bekettiyle ilgili.ufak bir yüzük vs idda etmiyorum.derinlik 10m den fazla araması var.o deneyenler ve birsey bulamadım diyenler eminimki mutlaka birielride o ölcüyü tututrmusardır ama cubuga bahane bulmasınalr prpblem kendilerinde.2 m yada 3 m kazıpta burda bise yok minerali gostermiş demeyin.deiğim gibi eger alet saglamsa çıkana kadar yokalyın derim.ama alkol ve kan gurubuna kesinlikle dikakt edilcek.çok alakası var ustalar.arh+ 0rh+ en çok sevdigi kandır bunuda belrteyim.test edildi.yanımdaki adamla deniyorum hiç bir tepki yok diger gçyo ucuna cubuk asıldıkca asılıyo.garantisi benim denemesi bedava.

kan gurubu dıyınce bende teyıt etmek amacıyla yazma ıhtıyacı hıssettım arkadaslar uc gun once bıkac arkadas geldı dort kısı ıkı cubuk ayrı ıkı cubuk ayrıydı ellerınde ellerındekı cubukların bırıne bıldıgımız sungerle bır ılc gıbı sıvı suruyolar ıkı kısının elınde cubuklarda neredeyse tık yok gelen mısafırın ve cubuk benım elıme gectıgınde delı oluyorlar bıkac yer tesbıtınde bulunduk hayırlısı olur ınsallah eskıden bıldıgımız gul agaclarından 4 cubugu keser uclarını v seklınde yerlerını bırlestırdıgımızde mezarlara ve boşluklara coook cekerdı yıne soluyorum buradan en kıral makınaya tercıh ederım cubukları makınasına guvenen satıcıda varsa gelsın buyursun ıkı 3 metre falan dıyolar 3 mt reden bulacak olan varsa benım sakladıgımı makınayla evın ve tıraktorumun satısını vermeye hazırım bulamayanlardan ıse bugune kadar kac cesıt cubuk pıyasada kullanıldı ıse herbırınden bırer tane bulup bana getırmesı şartı ıle kabul edıyorum ıddaya gıren varsa buyursun herzaman beklerım .saygılar manaslı