PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgilerinize Sunuyorum

06mrt
08-23-2008, 12:03 AM
arkadaşlar bu mezardan 4 tane açıldı içi boştu toprakta yoktu bu mezarlar bir tepenin eteği tepe fazla büyük değil mezar tepeye dikey duruyo tepeye uzak tarafında balık işareti var balık havaya bakıyo ağzı açık bu mezarın sağında küçük çocuk mezarı var onunda bir adım arkasında bu mozaik vardı mozain bir adım yanında açılmamış bi mezar daha var tahmini mezarların altı yanı tabi toprak ilerliyo bu mezarın tam karşısı tepenin yamacında kayaya oyma dikdörtgen var 2 metre tam mezarın hizası bunun önünü kazmışlar 5 metre ama doğalmış bu mezarların yakınında eskiden akan bir dere varmış yakınındada eskiden kalma bir kuyu varmıştepe çok büyük bir tepe değil tepenin kayadaki oymanın 20 metre solunda mezarların çaprazında bacaya benzer örme 1,5 metresi toprağın dışında dibi taşlarla kapatılmış tepenin yamacında[dikdörtgen oymada yamaçta aynı hizada] duruyomuş değerli yorumlarınızı bekliyorum saygılar

SEYRANİ
12-14-2008, 06:15 PM
http://http://img155.imageshack.us/img155/1087/rqryh4q46wju6juwyj57oe4.jpg (http://imageshack.us)

AKINCI
12-14-2008, 08:29 PM
s.a. resimde görülen benim tahminim yeşil çizgiler yon gösteriyo 25mt veya 45mt ileride iki tane mezar odası var kırmızı çizgiyi takip et ayrıca balık işareti kilise sembolü anlamına gelir kolay gelsin arkadaşlar .

DAYI
12-16-2008, 08:57 AM
:selamünaleyküm eh be kardeşim elinin altındakine bakmıyon sağda solda yer arıyosun taş ben burdayım diyor hepsinden değişik ve yüzde binbeşyüzde el yapımı kaldır bakalım altından ne çıkacak ondan sonra düşünelim..saygılar :D :D :D DAYI

işaretçi
12-28-2008, 06:05 PM
evet 1 dayıma katılıyorum 2 balık acık agızı uzakta derede bunun malı olma ihtimali var ama cizimli balık altındada olabilir bi kaldırın altında yoksa malı kesin dedere deredeisede küçükte olsa şelaleyi andıran yerde 2 resim mazaigi kırmayın yantarafı tepegibi biyer olacak orda tunel girişini bulun bu tunel mozaik in altına sokacaktır içi para doludur 3. resim cıkan odanın içinden giriş olma ihtimalı var tabi dönem soygunu olmadıise odanin içinde mozaikten at resmi olacak bakın bakalım duvarda varmı kare oyma demişsin bu 2 tane ve yanındada 1 tane ters yerde yani arkasında yanında bıraz uzagında olabilir tam olarak araştırın bu işaretten 3 adet olması gerek 2 boş biri doludur dolu olanın işareti biraz saklıdır ya ince cizimli yada ters aklınıza gelmiyecek yerdedir bunu iyi araştırınız

DAYI
12-28-2008, 07:22 PM
selamünaleyküm Bİ GELDİ PİR GELDİ

OPTİMUS
12-28-2008, 08:33 PM
Selamğn Laeyküm Vala Ne Söylesek üstadim Burda Bir Güzel Kilse Var Mozaik Harika Tam Bir Sit Alani Olsa Gerek Orda çok Harika Yer Geniş çapli Resim Görmek Mümkün Mü Acaba Ama Gördüm Kadariyla Birda Uğramamiş üstad Demekki Işi Halletmiş Vay Beeeeeeeeeeeee Hayirlkisolsun Bakalim
,

kayipkepenek
01-07-2009, 07:30 PM
selam
şimdi mozaiklerin çevresini güzelce temizlemelisiniz
burası kardeşimizin dediği gibi kilise
açtığınız mezarların yan duran tuğlalarını alın yan taraftan neler bulacaksınız
burada daha çık mezar olacak
kuyuyu temizleyiniz bu kuyu bahsi geçen yüksek olmayan tepenin içine tüneli olacak
sor bakalım bu kuyunun üstünde mermer kuyu bileziği varmıymış
güzel yerdesiniz yarım bırakmayın

OPTİMUS
01-07-2009, 07:36 PM
aynen kepenek ustamın dediği gibi saygıalr