PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Cevap Bekliyorum Ustalar

yusuf_ziya
08-30-2008, 08:44 PM
SELAMÜNALEYKÜM. SİZLERE BİR YERİN FOTOGRAFINI GÖSTERECEĞİM NE OLDUGUNU SÖYLERSENİN SEVİNİRİM.
C:\Documents and Settings\sistem\Desktop

EFO6013
08-30-2008, 08:53 PM
S A arkadaşım yusuf ziya resmin cıkmamış resmini bir daha yükle de yorum yapalım resmin çıkmıyo kal sağlıçakla

hira_pc
08-30-2008, 09:03 PM
s.a. evet resminiz cıkmamıs eger ekleyemediyseniz eklenti ekle var ordan eklersiniz mesaj yazdıgınız bölümün altında eklenti ekle putonuna basın ordan ekleyin... saygılar

yusuf_ziya
08-31-2008, 08:54 PM
Selamünaleyküm Hocam Resmi Düzelttim Ve şimdi Gözüküyor. Yorumlarinizi Bekliyorum. Burasi Nasil Bir Yer Sizce.

hira_pc
08-31-2008, 09:54 PM
s.a. arkadasım görüntü olarak tümülüs anımsatıyor üstünde biraz düzlük var gibi burasıda zamanla topragın inmesiyle olmus olabilir...

şimdi buranın toprak yapısı önemli vede yan bölgesinde kazı calısması olmus gibi bir görüntü var tümülüsler kesinlikle kazılması veya kazı izni alınamayan yerlerdir vede kazılmaları yasaktır ...

zaten burası tümülüsse eger alan tarama buranın üstünde bosluk verir eger ben toprak yapısından anlamam diyorsan giriş yerio kazılmıs yerin birazdaha altında kalmaktadır...

AMA TÜMÜLÜSLER KAZI YAPILMASI KESİNLİKLE YASAK OLAN YERLERDİR ...
VEDE BİZLER İCİN COK ÖNEMLİ OLAN TARİHİ DEGERLERDİR... BURALARIN KORUNMASI VE KOLLANMASINI SAGLAMAK BİZLEREDE DÜŞER SAYGILARIMLA...

hira_pc
08-31-2008, 09:54 PM
Tabikide Incelemeden Bu Resime Bakarak Buranin Tümülüs Oldugunu Söyleyemeyiz ...

kandela
08-31-2008, 11:02 PM
Bence Tümülüs Bulgaristanda Da Bunun Gibi Bir Tane Açilmişti Daha Yeni Oldu Açilimi Onun Bir Yerde Rastlamiştim Onada Burada Iki Tane Yan Yana Tümülüs Bulunmakta Ama çalişma Yapilmasi Yasak Olan Yerlerdendir.

DAYI
09-01-2008, 12:37 AM
Selamünaleyküm dostlar evet güzel bi tümülüs ama çok büyük kendinden ziyade üstündeki piç mezarlar bile güzeldir ama bulmak önemli tabi ana odalara ulaşmak çok zor ve çok ağır işçilik ister. alt uçtaki set gibi görünen tümsek buranın kesin tümülüs olduğunu gösteriyor o tümsek bi duvardır yağmur ve sellerden tümülüsün eriyip yok olmasına engel olmaktır saygılar DAYI

yusuf_ziya
09-01-2008, 12:48 AM
hocam o resimdeki sağ tarafda yapılan kazıyı biz yapmadık. biz buranın kesin olarak ne oldugunu ögrenmek istedim. bizim için büyük değer taşıyan bu eserlere sahip çıkmamız lazım. bilinçli bir toplum olarak görevimiz. saygılarımla...

MüJDeCi
09-08-2008, 01:34 AM
ALEYKÜMSELAM BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK;
SOL TARAFDA YAPILAN KAZIDAN HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ ÇÜNKÜ TÜMÜLÜSLERİN YAPISI BÖLGE BÖLGE DEĞİŞİYOR.
BURASI ANADOLUDA BİR YER OLMASI LAZIM.
SAĞ TARAFDA UFAK BİRYER VAR KAPI GİRİŞİ ORASI.
İÇERİYE GİRİLDİĞİNDE 5x4=20 MkARE BİR ODA ÇIKACAK.
BURASI BİR ROMA TÜMÜLÜSÜ ÜSTEN BASIK OLMASININ NEDENİ ÜZERİNDEKİ VE YANLARINDAKİ PİÇ MEZARLARIN OLMASINDAN DOLAYI KAYNAKLANIYOR. İÇERİYE GİRİLDİĞİNDE,2 METRE BİR İNSAN SIGACAK SEKİLDE GİRİLEBİLİR. İÇERİSİNİN YAPISI HEMEN SAĞ TARAFDAN TÜNEL GİDİYOR 50 METRE İLERİDE SOL TARAFA 2 YOL ÇIKIYOR. SAĞ TARAFDAKİ YOL KİLİSEDE BULUNAN DEĞERLİ MÜJDELERİ VERİR.
SOL TARAFDAKİ YOLDA BİR TUZAK VARDIR. ONA DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR. EN BÜYÜK MÜJDESİ İÇERİDEKİ SOL GİRİŞİN 5 METRE ALTINDAKİ LAHİTDİR... BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA ÇOGALIR...

ilkim111
09-08-2008, 05:01 AM
Merhabalar, güzel ve örnek teşkil edebilecek bir tümülüs. öncelikle güney batı yönünde daha sonra ise güney doğu yönünde çökme olup olmadığına dikkat ediniz. oldukça büyük bir tümülüs, belirttiğim yönlerde girişi olmalı ve tümülüsün büyük olması girişinin uzun bir tünelle olabileceğini düşünüyorum....yanlız tümülüsler 1.dereceden tarihi eser sayıldığından gayri resmi kazı yapılması oldukça sakıncalıdır...size önerim bölgenizin bağlı bulunduğu müzeye resimlerle bilgi vermenizdir.

çepnili
09-27-2008, 02:12 AM
s.a. müjdeci kardeş agzına saglık öyle bı anlattınkı sankı tümülüsün içine girdim mala ulaştım...

SEYRANİ
11-18-2008, 10:12 PM
s.a.
tümülüs kardeşim
ama kazamazsın

derdest
04-05-2009, 01:59 AM
Selamünaleyküm dostlar evet güzel bi tümülüs ama çok büyük kendinden ziyade üstündeki piç mezarlar bile güzeldir ama bulmak önemli tabi ana odalara ulaşmak çok zor ve çok ağır işçilik ister. alt uçtaki set gibi görünen tümsek buranın kesin tümülüs olduğunu gösteriyor o tümsek bi duvardır yağmur ve sellerden tümülüsün eriyip yok olmasına engel olmaktır saygılar DAYI

JOVİYANUS
04-05-2009, 02:19 AM
güzel ve degerli bir tümülüse benzyor ama incelemeden tam kesin birsey diyemcem.oraya birdaha urıcak olursan kardesim üzerinde bir gezinti yap.herhangi bir torak kap kacak krııgı bulucak olursan oazman emin olki tümülüs değildir.ve cevre bilgiside edin.

JOVİYANUS
04-05-2009, 02:35 AM
s.a......bir tepenin tümülğs olup olmadını bu sayıcamız bilgilerden anlamak mümkündür rkadslar :

1: YAKININDA SU KAYNAGI VARSA,
2:HAKİM BİR TEPE,VADİYE BAKAN YAMAÇ YÜZEYİNDE YADA DÜZ YERDE HERTRAFTAN RAHAT GÖRÜNEBİLİYORSA,
3:YAKIN MESAFE İÇİNDE YERLESİM YERİ İBADET EİDLEN YER VARSA
4:YÜZEYİNDE KÜP,CANAK ,ÇÖMLEK,KÜL,KİREMİT VE TUGL KIRIKLARI GİBİ MALZEMELR YOKSA,
5:HUNİ SEKLİNDE TEPE AÇISI DAR İSE,
bu sayıdıgımız 5 kosulu tasıyn ypay tepecikler tümülüstür.bunalrın biriinin eksik olması oranın tümülüs anıt mezarı olmıyacagı kesindir....saygılarımla....

detay
04-06-2009, 05:19 PM
yusuf arkadasım yerın guzel fakat cok zor bırde yasak
bak arkadasım resmın sagında bır cokutu var mutemel kapısı orası benım gorusum
fakat oyle kolay degıl gırısı bulman bıle gunler alabılır allah kolaylık versın