PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üç Adet Oyma Acillllll Yardim Ustalar

karagul_58
09-11-2008, 10:46 PM
S.A.Sayın ustalar bir kayanın üzerinde üç adet oyma var biri üstte ikisi altta oymalar 16 cm.lik üçgen çiziyor oymalar yuvarlak ve her birinin derinlği 6 cm. bu oymalardan 200 mt. ileride tek bir oyma daha var ve derinliği 5-6 cm.ayrıca az aşağısında bir su gözesi var.Acaba buradan bir şeyler çıkarmı tecrübenize dayanarak bana bir yorum yaparsanız sevinirim.Değerli paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

kandela
09-12-2008, 08:39 AM
Resimsiz yorum zor ama tek oyma olan büyük ihtimalle mezar kandili ve çevrede mezar olduğunundan bahsediyorki sende mezarları bulmuşun sanırım, üç oymayı bulmakla burası kayalıkta bir yer olmalı ve kaya mezar olma ihtimali yüksek yer çevresinde iyi arşatırma yapmak lazım.

saygılar,

hira_pc
09-12-2008, 09:53 AM
s.a. arkadasım bu üç oyma dediğin yer dağ gibi tepelik bir yerdemi??
artı cevresinde baska işaretler veya baska üç oymalar mevcutmu arastırman lazım ...
200 metre ilerde dediğin tek oyma bulundugu cevresi nasıl arazi yapısı olarak ...

karagul_58
09-12-2008, 08:56 PM
Hıra kardeşim öncelikle yaptığın yoruma teşekkür ederim.Bu üç oymanın bulunduğu kaya yerli bir kaya ve uzunluğu 4 mt. civarında yüksekliği de 1.50 cm. oymalar yukarı bakıyor. Kayanın üzerinde 9 adet daha oyma var ve az aşağısından su gözesinden cıkan küçük bir su geçiyor.sadece üç oyma üçgen çiziyor öbür dokuz oyma sıralı şekilde biraz ilerisinde bir tümülüs var 4 mt.yükskliğinde değerli yorumunu bekliyorum

hira_pc
09-12-2008, 09:12 PM
s.a. arkadasım bende tümülüsten bahsedecektim ama tam emin olmadan bahsetmek istemedim ... bu tümülüs örnekleri bir ila üç arasında değişe bilir ...
mezarlar olmalı normal mezarlar muhtemelende bu üç oymanın gördüğü alan zarfında tatlı yamac veya düzlük üzerinde olmaları lazım artı yeten üç oyma zirveye yakın olmalı cakıl yıgınlar dikkate alınmalı artı yeten değişik işaretler varmı arastırılmalı gizli bir yasam yeri icin onun icinde zirve kayalık olmalı değilse mezar arastımasında bulunmak lazım ... resimler olursa daha saglıklı yorumlar alman muhtemeldir ...
saygılar arakadasım...

hira_pc
09-12-2008, 09:14 PM
acaba civarda iki üç kişinin girecegi sekilde ufak bir magara tarzı yer varmı???

geniş caplı fotolar eklersen daha iyi olur baktıkları alan zarfıda ...

detay
01-16-2009, 12:49 AM
arkadasım hıra usta yıne cevabı vermiş
oymaların etrafında bir yamac olması gerekıyor

lybre
01-26-2009, 11:28 PM
s.a hira ustam.karagulun dediğine ve senin yourumua takldım 12 den vurdun.daha onceden boyle bi oaly da ben yazstım.çok benziyo senin yorumuna takılısmda magara varmı diye bahsediyosun onu anlatcam belki unutlmus yada gormeişsindir yazdımı onu bi hatrlatyım.200 mden fazla yukskce bir tepe.yasanmıs bir yer.donem romatam batı yonu ucurum.tam bu ucurmun kenarında ana kayada tesadüf gezerken farkettim 3 tane kare anlamını biliyorum oda mezar.12 cm kadar çapı 3 cm kadar derinliği olan oymalar
uste bir altta 2 adet.3 gen olusmus.10 m kadar aynı ucurum kenarı nda ana kayada ufak bir kare daha6 cm kadar çap yine 2 yada 3 cm dernlik.çok ilginç bir yer.tam bu işaretin altında 2 adaet magara var.birine zor bela indim.düssen asagı kurtarmaya gelebilen olmaz ole bi yer :) digerine mümkündeğil inmek ama iple komando inişi yapılablrse ne ala:) ilk magra 2 m uzunluugnda 3 m genişiliginde yükseklile hemen hemen adam boyu bazı yerleri daha ingin.bir işaret goremedim.dgerine giremdim ama inicem insallah.derinligini felan bilmyorum inen oldunuda sanmyorum.ddiğim karelerin yakının da yıgma tepe var tas dan.ve horasan 5 adet açıllmamsı tümülüs.karenin dogu tarafı tepecik ana kaya.3 m falan var yukseklii anlymadım ustam nedir bu ?

honuslu
01-26-2009, 11:52 PM
s.a

ücgen yapan oymalar anlami yeminli mezar duvardaysa büyük ihtimal karsiyi isaret eder zemin de ise ücgenin farkli olan kismina dogru arstir sanirsam bu oymada belirttigim yönlerde tek oymanin 15 metre civarinda kaya ya oyulmus mezar ara kardesim resimsiz bu kadar saygilar

kayipkepenek
01-27-2009, 12:44 AM
[B]derinliği4 parmağı geçen oymalar kuyudur
birbirine üçgen yapan 3 kuyu arayacaksın
tek olankuyu tümülüse açılan tünelin kuyusu
arayacağın bunlar kolay gelsinB]

lybre
01-27-2009, 02:41 AM
s.a kayıpkepenek.oymalar 2 cm yada en fazla3.teskr

kayipkepenek
01-27-2009, 02:43 AM
o zaman üç mezar ara
bu mezarları bul
mezarlar üçgen yaptığında
tam orta merkezlerini bul
gerisini bulursun

lybre
01-27-2009, 02:44 AM
tahonuslu kardesim verdigin cvp eger banaysa kareler eşit 2 tane alt bir tane bunalrın tam ortası.ve tabanda yerde yanı ana kaya üzerinde.altındaki magaralr birse ifade edermi acaba.bir tanesine girmek çok zor iple inilr anca düsersen kısmını hiç düsnmek istemyorum bile) saygılar

lybre
01-27-2009, 02:49 AM
abi diyosunda beni indana cons zannettin heralde :) bana bi kepenek gerek oda kayıp:) saygıalr

detay
01-27-2009, 04:23 AM
ya ıybre ne dıyosun ben senın nedemek istedıgını
neden anlamıyorumkı kardes bendemı sorun var sendemı

istihkam
01-27-2009, 05:55 AM
kayıpkepenek ustama gerekenı soylemı ancak;
foto olmadan sahsen yorum yapmak ıstemıyorum.

lybre
01-27-2009, 11:14 AM
sende sende

lybre
01-27-2009, 11:21 AM
detay sana değildi o dedğim benim hmen kendi üzerine çeyosun b abi.ben bida sana bise sormmam.yanlıs anlama yada anlrsnda anla girdim gireli nakıs nakıs cvp veren tek sensin ya nedir derdin ortak bi çözüm bulalım varsa.neden bu kadar terssin anlamıs değilim.sonuçta sanal bi ortam reelde bile kimsenni kalbını kırmam sanalda hiç kırmam.diyorum allaha emanet ol tekrar saygılar

hira_pc
01-27-2009, 04:20 PM
s.a hira ustam.karagulun dediğine ve senin yourumua takldım 12 den vurdun.daha onceden boyle bi oaly da ben yazstım.çok benziyo senin yorumuna takılısmda magara varmı diye bahsediyosun onu anlatcam belki unutlmus yada gormeişsindir yazdımı onu bi hatrlatyım.200 mden fazla yukskce bir tepe.yasanmıs bir yer.donem romatam batı yonu ucurum.tam bu ucurmun kenarında ana kayada tesadüf gezerken farkettim 3 tane kare anlamını biliyorum oda mezar.12 cm kadar çapı 3 cm kadar derinliği olan oymalar
uste bir altta 2 adet.3 gen olusmus.10 m kadar aynı ucurum kenarı nda ana kayada ufak bir kare daha6 cm kadar çap yine 2 yada 3 cm dernlik.çok ilginç bir yer.tam bu işaretin altında 2 adaet magara var.birine zor bela indim.düssen asagı kurtarmaya gelebilen olmaz ole bi yer :) digerine mümkündeğil inmek ama iple komando inişi yapılablrse ne ala:) ilk magra 2 m uzunluugnda 3 m genişiliginde yükseklile hemen hemen adam boyu bazı yerleri daha ingin.bir işaret goremedim.dgerine giremdim ama inicem insallah.derinligini felan bilmyorum inen oldunuda sanmyorum.ddiğim karelerin yakının da yıgma tepe var tas dan.ve horasan 5 adet açıllmamsı tümülüs.karenin dogu tarafı tepecik ana kaya.3 m falan var yukseklii anlymadım ustam nedir bu ?

s.a. lybre usta buraların cevre resimlerini cekebilrsen cok iyi olacak daha düzenli ve detaylı yorum yapalım diye eger imkanın varsa cekersen iyi olur ... güzel ve saglam yer. saygılar

lybre
01-27-2009, 07:24 PM
okey hira usta.ya abi bi fıtk hasıla oldu arazdie zor lanyom.ama insalal gidicem en kısa zamanda.oakdar güsel yerlerki vasiyet ettim saten ölünce beni bu tümlüsteki krla amcanın yada bilgn alim herneyse oranın yanıan yatrsınalr iki çift lafalrız orda bo lvakit olucak can sıkılmasın iice merak ettimzi konualrı oreniiz ondan :) saygılar.allaha sirkten haram kıldıgı seylerden kazalrdan belalardan aldatmaktan aldatılmaktan allahın yüce isimlerine sıgınırım.....:)