PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çeşmenin Duvarında

unforgiven_tr
09-20-2008, 06:42 PM
S.A. Köyde söylenildiğine göre çok eski bir çeşmeymiş kimse ne zaman yapıldığını bilmiyor. Duvarında da aşağıdaki gibi bir şekil var( veya eski yazı). Yapıldığı zamanı mı yazıyor yoksa başka bir anlamı var mıdır? Teşekkürler, saygılarımla.

http://img217.imageshack.us/img217/296/izimjh6.th.png (http://img217.imageshack.us/my.php?image=izimjh6.png)

DAYI
09-20-2008, 11:37 PM
sewlamünaleyküm kardeş fotoğraf çekmek mümkünse daha sağlıklı olur kanısındayım saygılar DAYI

geçmişine sahip çık
09-22-2008, 02:10 PM
selamlar
buradakı sekle gore soyluyorum sagda arapça 621 sayısı var.kesınlıkle.fakat sagdakı ılk 1 sayısının ıkı tarafındakı noktalar aslında sıfırdır.ama nokta sagda olsa 10 olacak.dıger nokta nıcın veya ne anlamda konmus bı yorumm olamayacak.ustundekı sekle butun olarak bakarsak 621 oluyor.veya once 62 sonra 10 olabılır.profosyonel derecede arapça egıtımım var.ben ılk baktıgımda bunu gordum.sadece benım yorumum.ama çok açık olarak rakamlar gozukuyor.harf belırtısı yok.

saygılar
orjınalı olsa daha net bısey dıyebılırdım tabı farklılık varsa.

kandela
09-24-2008, 11:47 AM
geçmişine sahip çık güzel bir fikir (söylememiş) SÖYLEMİŞ en güzeli foto çekip bir hocaya yada arapça bilen birine danışmak derim.

DAYI
09-25-2008, 12:02 AM
selamünaleyküm kandela arabça ve osmanlıcayı bizde çözeriz hoca ve hacıya gerek yok olmadığı zaman hocalığı yaparız allahın izni ile iki sefaerde kabeye yüz sürdük elhamdülillah .. ama bu şekillerin arabça ve osmanlıca ile ilgisi yok bence saygılar

kandela
09-25-2008, 11:51 AM
A.s Dayi Allah Bizede O şerefi Bahşeder Inşallah.
Ben Sadece Iyi Bir Fikir Olabileceğinden Bahsetmek Istemiştim.

geçmişine sahip çık
09-25-2008, 01:46 PM
selamlar
sayın dayı abım .benım 8 yıllık profosyonel arapça hem gramer hemde fıkhı ılmım var elhamdulıllah.bunu sadece gordugum sekle bakarak soyledım tabıkıde bu ısaretın defınecılıkle baglantısını bılemem.belkıde farklılık teskıl edıyor bu sadece dedıgım gıbı benım nacızhane yorumum.ordakı sekle bakarak dıyorum.kabeye gıtmek sakın yanlıs anlamayın arapça ılmını bılmeyı gerektırmıyor.bu tamamen gonul ve ıbrahım as çagrısına davet ısıdır.allah bızlere ,sızede tekrarını nasıb eylesın inş.
saygılarımı sunuyorum.
ALLAHA emanet olun
geçmısıne sahip çık
dedıgım gıbı benı sakın yanlıs anlamanızı ıstemem.soyledıklerımı aldıgım bılgılere dayanarak konusuyorum.asla saygısızlık etmek haddıme dusmez.

DAYI
09-26-2008, 12:15 AM
selamünaleyküm bakın benim anlatmak istediğim şu dur bu yazı yıda okumanın arabça ve farsça veya osmanlıca uzmanı olmakla bi alakası yok ama bu yazınında arabça ve osmanlıca ile alakası yok 621 yazacaksa neden doğrudan doğruya yazmamış bu alt tarafı bi çeşme . ha şunu deseniz anlarım bu ermenicede veya rumcada şifre harflkerden biridir.amenna ama arabça deyince iş değişiyor osmanlıcadada öyle neden kargacık burgacık yazsın.hacca gitmenin arabça bilmeyi gerektirmediği doğru o lafın gelişi söylenmiş bir laf eğer yanlış anlaşıldı ise özür dilerim .bakın birde affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum hem 8 yıllık fıkıh ve arabça alimliğim var diyorsunuz hemde geçmişte definenin dinde yeri---ve definenin cinlerle alakasını israrla soruyosunuz biz bunları fıkıh alimlerinden öğreniyoruz . ya siz bizi bilgi yönünden tartıyosunuzveya bizim anlamadığımız bişey var saygılar DAYI

geçmişine sahip çık
09-27-2008, 10:04 AM
selam 3 tur cvp yazıyorum

geçmişine sahip çık
09-27-2008, 10:06 AM
selamlar dayı abım
sıze 3 oldu cvp yazıyorum nedense gıtmedı ama sıze tekrar donecegım bunu belırtmek ıstedım
oncelıkle sunu belırteyım benım asla sızlerı bı tartma veya sınama gıbı durumum olamaz ama sızede verecek bı cevabım olacak
kusura bakmayın dısardayım banım nette arıza vat
en kısa zamanda sıze donmek uzere

geçmişine sahip çık
09-28-2008, 05:01 PM
selamun aleykum
saygı deger dayı abım
oncelıkle cevabım bıraz gecıktı .kusura bakmayın.1.sudur kı tekrar edıyorum benım sızlerı asla ve asla tartma gıbı bı dururumum olamaz
2.olarakda benım evet bunu her an soylemek hosuma helede bu konudan sonra hosuma hiç gıtmıyor. profosyonellık derecesınde egıtımım var elhamdulıllah .ama gramer ve fıkhı yonunu kast etmıstım ve ayrıca geçenkı konuyla alakalı benım sadece o sekle bakarak yaptıgım bı yorumdu.yanı oradakı resme bakarak gordugum rakamların olabılecegını soyledım.fakat ıllakı kesın budur veya boyledır demedım.cınlerın defınecılıkle alakalı olan kısmına gelınce benım aldıgım egıtımde boyle bı alan yoktu.sızın kast ettıgınız kısım evet çok farklı yanı cınlere mudahale edılmesı olayı.anladınızkı sayın dayı abıcım hoca var.hoca var.ben ısın bu kısmında tabıkıde yokum.yanı sızın anlayamadıgınız gıbı bı bılgım yok.kast ettıgınız cahıllıgım bu ıse.
bırde su var kı benım sızlere sormam veya arastırmasını yaptıgım konu yerden çıkan ışık olayı ıle alakalıydı.ve halada ara sıra çıkmaya devam edıyor.ama ben sızlere bunu sormamdakı sebebım ne olacagı ıdı.ben sıze bunun dınde yerı nedır dıye bı sorum oldugunu hatırlamıyorum.ya ben kendımı anlatamadım.veya sız benı yanlıs anladınız.bunu bıdaha sızden ıstırham etsem kı acaba ben ne sordum da çelışkı olustu.haa bırde dıger olay var
yapılan kazıda bellı bı metreden sonra çıkan kelebekler olmustu dedım .ama bunu tekrar edıyorum dınde yerı nedır demedım.sadece ne olabılır dedım .çunku dedıgım gıbı benım aldıgım ılmle hiç bı alakası olmayan bı konu bu çunku.anlarsınız kı bu ılım çok farklı bı boyutta.
sımdılık bu kadar olsun...dıyeceklrım bu kadar
saygılarımı sunuyorum
allaha emanet olun
sanırım kendımı ıfade edebılmısımdır.

DAYI
09-28-2008, 05:24 PM
[QUOTE=geçmişine sahip çık;1370]selamlar
buradakı sekle gore soyluyorum sagda arapça 621 sayısı var.kesınlıkle.fakat sagdakı ılk 1 sayısının ıkı tarafındakı noktalar aslında sıfırdır.ama nokta sagda olsa 10 olacak.dıger nokta nıcın veya ne anlamda konmus bı yorumm olamayacak.ustundekı sekle butun olarak bakarsak 621 oluyor.veya once 62 sonra 10 olabılır.profosyonel derecede arapça egıtımım var.ben ılk baktıgımda bunu gordum.sadece benım yorumum.ama çok açık olarak rakamlar gozukuyor.harf belırtısı yok

selamünaleyküm geçmişine sahip çık . bak güzel kardeşim yukardaki yazı sizindir bu yazıda o kadar kesin ve net konuşuyosunuzki benim burdan anladığım sizin bu şeklin kesinlikle 621 olduğudurve hatta dahada ileri giderek şeklin nokta ve virgülüne kadar anlatıyosunbuz ve dahada ileri giderek bu işin ilmini yaptığınızı ve bu konuda uzman olduğunuzu ve burada harf değil rakam olduğunu söylüyorsunuz kusura bakmayın yukardaki yazıdan ben bunu anlıyorum yanlışmı acaba fıkıh ilmi bildiğinizi söylüyosunuz ama haç yolculuğunun islamiyetin bir şartı yani farzı olduğunu değilde hazreti ibrahim aleyselamın devetine icabet gibi yazmışsınız bıranşınız olan fıkıh olduğunu söylemenize rağmen yanılıyosam özür dilerim

DAYI
09-28-2008, 06:05 PM
selamlar
sayın dayı abım .benım 8 yıllık profosyonel arapça hem gramer hemde fıkhı ılmım var elhamdulıllah.bunu sadece gordugum sekle bakarak soyledım tabıkıde bu ısaretın defınecılıkle baglantısını bılemem.belkıde farklılık teskıl edıyor bu sadece dedıgım gıbı benım nacızhane yorumum.ordakı sekle bakarak dıyorum.kabeye gıtmek sakın yanlıs anlamayın arapça ılmını bılmeyı gerektırmıyor.bu tamamen gonul ve ıbrahım as çagrısına davet ısıdır.allah bızlere ,sızede tekrarını nasıb eylesın inş.
saygılarımı sunuyorum.
ALLAHA emanet olun
geçmısıne sahip çık
dedıgım gıbı benı sakın yanlıs anlamanızı ıstemem.soyledıklerımı aldıgım bılgılere dayanarak konusuyorum.asla saygısızlık etmek haddıme dusmez.

selamünaleyküm geçmişine sahip çık kardeşimbu yukardaki alıntıda sizin yazınız yazı ve resim şekillerini tanımak veya bilmekfıkıh ilmi bilmeyi gerektirmez ama derseniz ben hat sanatı biliyorum arabça yazıyı veya rakamı nerde görsem bilirim amenna ve sadakna hat sanatınında hepsini bilmek mümkün değil anca sülüs yazı yı bilmek gerekir kaya ve kitabelere yazılan en yaygın tür budur konumuz bu yazı veya şeklin definecikle ilgisi yoktur mevzumuz bu yazı veya rakammı bunu bilmek bunu bilmekte arabça ve fıkıh ilmibilmeyi gerektirmemekte fıkıh haşa imamı azam gibi imamı şafi gibi dini konulara yorum getirmek tir yani namaz oruç zekat gibi konulara yorum getirmektir.arabça ise gramer yani dilbilgisi kurallarına açıklık getirmek anlamına gelir bir cümledeki özne fiil yüklem gibi kurallar hakkında bilgive beceri lerv arabça bilmeyi gerektirir hat sanatıyla bi ilgisi yoktur .hat sanatı hakkında kısa bi bilgi isterseniz onuda verebilirim

Hat sanatı denilince Kur'an harfleri çevresinde oluşmuş güzel yazı sanatı akla gelir.

Hat sanatıyla uğraşan kişiye “hattat” adı verilir. Hattatlar yüzyıllar boyu usta-çırak ilişkisi içinde yetişmişlerdir. Hat sanatını öğrenmeye heveslenen kişi bir hattattan ders almalıdır. Başlangıçta harflerin tek tek yazılışları, sonra iki harfin birleşme biçimleri ve bunun kuralları öğrenilir. Ardından ikiden fazla harfin birleştirilmesine yani satır çalışmasına geçilir. Bunun için genellikle önce uzunca bir kaside, sonra bazı ayet ve hadisler, dualar özlü sözler yazılır. Ortalama üç beş yıl kadar süren bu eğitimin sonunda hattat adayı iki ya da üç hattatın önünde yazı yazarak bir çeşit sınav verir. Hattatlar bu yazıyı beğenirlerse altına imzalarını koyarlar. Buna, “icazetname” adı verilir. İcazetname almamış kişi hattat sayılmaz, dolayısıyla yazdığı bir yazının altına adını koyamaz. Osmanlılar döneminde, hattatlar arasında en kıdemli ve usta olana, hattatların reisi (reisü'l-hattatin) adı verilirdi. Onun ölümünde yerine bir başkası geçerdi.
YAZI ÇEŞİTLERİ
1- Kufi yazı: İslam yazısının en eski örneği olan bu yazı, İslamiyetin zuhurunda Arap yarımadasının birçok yerinde kullanılmakta idi. Nitekim ilk Kur'an-ı kerimler bu yazı ile yazılmıştır. Düz çizgiler ve köşelerden oluşan bir yazı çeşididir. Kufi denilen yazının en temelli karakteri geometrik olmasıdır.
2- Sülüs: Sülüs yazı hicretin 4. yılında ortaya çıkmıştır. Kufi yazıdaki düz ve köşeli şekiller bu yazıda yerini yuvarlaklığa ve eğri çizgilere bırakmıştır. Sülüs yazının, bir santim veya daha fazla genişlikte açılmış kalemle yazılmış olanına “ celi sülüs ” adı verilir. Büyük levhalar, kitabeler ve birçok mezar taşları bu yazıyla yazılmıştır.
3- Nesih: Nesih,sülüs türünün gövde oluşları bakımından en ilkel olan şeklidir. Nesih yazısının gövdesi,sülüs ve celi tiplerine göre çok yalındır. Kalem uç genişliği sülüsünkinin üçde biri kadardır. Kur'an-ı kerim, Delail, En'am, Hadis kitapları, Tefsirler ve Divanların yazılmasında bu yazı kullanılmıştır.
4- Muhakkak: Sülüs yazıdaki harflerin yatay kısımlarının daha genişletilmesi sonucunda ortaya çıkmış bir yazı çeşididir.
5- Rika': Buna, nesih yazının dişsiz, yuvarlak ve kıvrak bir çeşidi diyebiliriz. İcazetler bu yazı ile yazıldığı için “ icazet yazısı ” da denilir.
6- Tevki: Sülüs yazının daha değişik ve ufaltılmış bir türüdür. Daha ziyade resmi evrakta kullanılmıştır.
7- Ta'lik: Bütün harfleri yuvarlağımsı olan bu yazı, her şeyden evvel çizgilerin bir musikisidir. İran'da icad edilmiştir. Bir santim veya daha fazla genişlikte açılmış kalemle yazılmış olanına “ celi ta'lik ” adı verilir.
özür dilerim benim yaşım 56 ve 30 senedir bu işle uğraşıytorum
kusura bakmayın başınızı ağrıttı isem ama bildiğim konularda çevreme faydalı olmayıda severim bsaygı ve hürmetler DAYI...

geçmişine sahip çık
09-29-2008, 09:54 AM
selamlar
oncelıkle tesekkur etmekle beraber saygıdeger abım ben asla sıze ukelalık etmek ıstemıyorum .etmedıgımı de dusunuyorum.ama benım su ozellıklerım sunlar sunlar dıyede behsetmek bır bayan olarak hosuma gıtmıyor.evet ben hat ve tezhıp sanatıylada ugrasıyorum.6 yıldır .ama kendıme asla hattat dıyemem .bunu demem için .omrumden omur gıtmesı lazım demek.yanı yolun daha belkı basında bıle sayılmam.ben kendımı oyle goruyorum.ama cıddı olarak ta egıtımıme devam edıyorum.nerede dersenız ıst buyuk sehır beledıyesıne baglı( ısmek )duymussunuzdur.ben asla bılmedıgım bı konuda konusmam vede bır sey demem.ben orada gordugum bı seyı aktardım.ama herkesın bı yanılma olasılıgı vardır.yanlısım varsada kabul ederım.aslında benım sıze anlatmak ıstedıgım konu sunla alakalıydı sızın bana demıs oldugunuz.defınenın dınde yerı nedır dedıgınızde ben o konuya açıklık getırdım.tabıkıde sızın su ankı konuyla hiç bı alakası yok.tekrar ızah etmem bı konu veya herhangı merak ettıgınız bısey olursa seve seve cevaplarım
saygılarımı sunuyorum.
allaha emanet olun
sımdıden hayırlı bayramlar

geçmişine sahip çık
09-29-2008, 10:03 AM
selamlar
bıcevabım daha olacak.
hac elbettekı ıslamda ıslamın 5 sartından bırısı.fakat sevgılı dayı abıcım.hz ALLAH bızlere bunu farz kılmıs ama buraya herkes gıdebılır anlamında degıl.oncelıkle burada bır davet vardır.ve kım ruhlar alemınde bu davetetın sesıne ıcabet ettıyse veya bu davetı duydu ıse hz ALLAH dunyada ıken haccı nasıb edıyor. yoksa karun kadar zengın ol asla nasıb olmaz gıdemezsın.yanı yıne basa donecek olursak bu bır oncelıkle davet ısı olmakla beraber tabıkı hz ALLAHın bır farz emrıdır.
hz ALLAH cumle ummetı muhammede kabul edecegı ıbadetler nasıb eder cumlemıze.
AMIN.
SAYGILAR

kandela
09-29-2008, 01:03 PM
S.a Arkadaşlar Belliki Baya Derinleşti Konunuz Ama Birbirimizi Kirmayada Gerek Yok Geçmişine Sahip çik Sadece Fikir Beyan Etmiş Ilk Mesajinda Ona Saygi Duymak Lazim Derim.
Nacizane Fikrim Sadece
S.a

DAYI
09-29-2008, 07:26 PM
selamünaleyküm kandela kardeş ve geçmişşine sahip çık kardeşim veya kızım diyebilirim herhalde belki uslubum biraz tersmi oldu kusura bakmayın ben kızgın ve kırgın değilim ve hiç bir zamanda fikir tartışmasını ukalalık olarak değerlendirmedim değerlendirmemde mümkün değil eğer beni veya sizi öyle yaptı diye düşünüyorsanız kandelanın dediği gibi bu konuşma ve ya benişm görüşümle münazara burda bitsin eğer biz bu ve bunun gibi konuları bu şekilde tartışmıyacaksak doğruyu nasıl bulacaz .eğer bi r hata ettiysek kusura bakmayın bizler burada birbirimizden istifade etmek için burdayız herhalde hepinizin bayramını kutlar saygılar sunarım DAYI

hira_pc
09-29-2008, 07:37 PM
s.a. arkadaslar böle tartısmalar olması bazı üstü kapalı konuları ortaya cıkara biliyor...
ama iceriğe bakınca celişkide kalmaktan kurtulmus oluyoruz yani neyin ne kadar bilindiğide ortaya cıkmıs olabiliyor ...
önemli olan biz burda bir aileyiz bir birimizi kırmadan fikir beyan etmek gercekten güzel bir olay hepiinize saygılar ...

kandela
09-29-2008, 07:42 PM
yanlış düşünüldüysem af ola

DAYI
09-29-2008, 11:54 PM
selamünaleyküm yok yanlkış anlaşılan benim kusura bakmayın düşünemedim biz 80 öncesi kanlı bıçaklı olduğumuz adamlarla oturur siyasi tartışmalar yapardık kaldıki burda herşeyi dostluk üzerine kurduk burda darılmaca ve alınma yok olmasıda mümkün değil saygılar inşallah bir gün istanbulda hep beraber buluşuruz DAYI

yorgun
09-30-2008, 01:12 AM
çeşmenin yönü eğer kıbleye bakıyorsa arkadaşın dediği gibi arapça sayıdır eğer başka yöne bakıyorsa önceden konaklama yerlerinin işaretidir ve han bölgesidir muhtemelen. ve eğer arapçaysa orada işine yarar birşey yoktur, arapça değilde işaret manasında koydularsada han sahibinin adıdır yada lakabıdır, ve karşısında mutlaka bir tepe yada arkeolojide (peg) diye adlandırılan bir kuytu vadi olmalıdır o işaretin arkasına geçip karşıya baktığında bir çıkıntı, parlayan bir taş, merkez dışı görüşle (fulu) baktığında tarla sınırına benzer toprak yükseltisi görürsen çeşmeyi yaptıran şahısın yada han sahibinin mezarı yada evinin bulunduğu bölgedir, aynı işareti orada aramanı tavsiye ederim ama resim varsa gönderirsen ben sana kaç yıllık olduğunu bile söyliyebilirim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

geçmişine sahip çık
10-02-2008, 10:19 AM
selamlar
oncelıkle tum ıslam alemının fıtr asıl adı budur ramazanı serıf bayramının mubarek olmasını ve herkeze hayırlar getırmesını temennı edıyorum
ıkıncı olarak da bu konu hakkında son kez sunu dıyım kı kendı adıma.ben asla kırılmadım.dayı abının oncelıkle yasına basına saygı duymazzsm hurmet etmezsem o zaman benım ogrendıklerım bosuna gıder.ve de evet bız bır aileyız.ve aile bıreylerı arasında her zaman bırbırının yanlısını ,egrısını varsa soylemeye ruhsatı vardır .ben boyle dusunuyorum.tum herkezı allaha emanet edıp,saygılarımı sunuyorum

eger bı kusur ısledıysem affola
hakkınızı helel edın lutfen
hayırlı bayramlar

DAYI
10-08-2008, 11:28 PM
http://img89.imageshack.us/img89/1926/imgp0899pt3.jpg (http://imageshack.us)
[URL=http://g.imageshack.us/img89/imgp0899pt3.jpg/1/]http://img89.imageshack.us/img89/imgp0899pt3.jpg/1/w800.png[/URL

selamünaleyküm dostlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum bu konuyu tekrar canlandırmak istemiyordum ama bayramda misafir gezdirirken bulduğum bi işaret beni mecbur bıraktı bunlara bakarsanıız beni anlarsınız tahminimce bunlar rum alfabesinin şifre harflerinden çünkü burası bize rumlardan geçen bi kale buradan geçmişine sahip çıka çok teşekkür ediyorum sayesinde birşeyler öğrenmiş olduk saygılar DAYI

kandela
10-09-2008, 08:54 AM
:D s.a dayı abim eski bir kale fakat o taş etrafındaki yeni dökülmüş beton sanırım adı geçen ismail kardeş aşkını dökmek istemiş betona ama becerememiş.gelelim kayaya üzerinde bir takım yazılar mevcut sanırım pek belli olmuyor.bu taşın doğal görümü
etrafına beton dökülmeden önce güzeldir eminim.
bence bir nişane taşı olabilir veyakut kale diyorsun orada bir asker mezarı olabilir onu temsilen koymuşalar heralde.

saygılar,

unforgiven_tr
10-16-2008, 11:23 PM
S.A. çeşmenin resimlerini fotoğraflı yorumlar bölümüne koyuyorum. Saygılarımla.

geçmişine sahip çık
10-17-2008, 02:38 PM
selam dayı abı
bana karsı lutfen açık konusun .ben asla bu sıtede bılmıslık taslamadım.bana yakısmaz.ız ne demek ıstedınız ben anlamadım.sıze karsı bı hatam vede bı kusurum oldugunu zanetmıyorum.bunun ıcınde defalarca sıze dıle getırmeye çalıstım.ama sız anlamak ısmedıysenız benım bunda ne gunahım var.bır seylerı ogrenmek veya bılmek yasa asla bakmaz.sısın kızınız yasınızda olabılırım ama asla bos durmasını sevmeyen bırıyım.zamanımın çogunu okuyarak vede arastırarak geçıren bırısıyım.elbettekı bılmedıklerımız bıldıklerımızden fazladır bununda farkındayım ama su var bıldıgım bı konu uzerınde bı yorum yapılıyor veya konusuluyorsa ve bu sıte saygı çerçevesınde tartısmalara açık bı sıte ıse bende bu konuya dahıl olnak ıstedım.yok eger benım burada bı konusma yada bı yorum hakkım yoksa o zaman benım bu sıtede bulunmamın bı anlamı yok sanırım.lutfen bır seylerı soylerken alay etmeden vede kırmadan soyleyınız.hala sıze buyugum olarak saygım var.lutfen bunu zedelemeyınız
saygılar

DAYI
10-17-2008, 09:44 PM
selamünaleyküm geçmişine sahip çık ...benim bir özelliğim vardır hiç kimse için kötü düşünmem ve bu huyumlada gurur duyarım keşke benim anlatmak istediklerimi anlayabilseniz Ve hiç bir zaman yaptığım işi yüzeysel yapmadım ve tam emin olmadığım bir şeyi karşımdakilere tavsiye etmedim ve kinaye etmedim hele size karşı hep sizi bir kızım olarak düşündüm ve gerçekten size karşı kırıcı ve yıpratıcı olmadım olmamda mümkün değil çünkü siz kabuğunu yırtan Türk kadınlarına örnek oldunuz ve bir ilki başardınız . bir define sitesinde bayan olarak yazabilen ve bu cesareti kendinde bulan ilklerdensiniz. sizden istirhamım benim yazılarımı çok dikkatli okuyun ve hayatta yaptığınız hiç bir işi laf olsun diye yapmayın o darılır bu kırılır derseniz veya birilerine karşı şirin gözükmek mi diyeyim bilemiyorum onun adına ne denir . ben size bir mesaj çektim sivas 58 yazısına teşekkür etmişsiniz teşekkür edenlerden biride kandela açık konuşuyorum kandelanın bu güne kadar dini ağırlıklı yazısını okumadım belkide ben görmedim ama siz devamlı dinden bahsediyorsunuz ve çokta mamnun oluyorum ve sizin yaşınızda bir bayanın bu hasletlere sahip olmasına gerçektende seviniyorum ve bu sevgi ve saygım hala devam ediyor ama o mesajda sizi sadece ama sadece uyarmak istedim kewsinlikle herhangibi art niyetim olmaz ve olamaz benim sivas 58 e yazdığım yazıyı ve size yazdığım mesajı iyi ve dikkatli okursanız demek istediğimi anlarsınız saygılar DAYI