PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil bu resimleri yorumlayabilirmisiniz

ikizlerergin
10-09-2008, 12:22 PM
Fotoğraf-0014.jpg (97,1 KB (Kilobyte))
Fotoğraf-0015.jpg (51,8 KB (Kilobyte))

Sizden ricam bu resimleri yorumlayabilirmisiniz,şimdiden teşekkür ederim...

hira_pc
10-09-2008, 12:29 PM
s.a. üst bölgesi tarafında hafif tepe veya normal tepe gibi bir yer varmı?
yada o yana dogru işaretler varmı devam getiren o yönde olan giriş veriliyor.. arastırmalarını üst yöne kaydır sanırsam o yönde işaret devamı veya dediğim sekilde yer olması lazım ..

kandela
10-09-2008, 12:30 PM
s.a en zor ve derin olan bir mezar işareti kolaylıkla açılacak bir yer değildir.daha detaylı bir fotograf koysaydın daha iyi olacaktı çevre yapısı falan olan detaylı resim yani (ben anlamıyorum lafım size değil çok pardon siteye resim konunca sanki başkaları gidipte orayı kazıcaklarmış gibi bir korku ile fazla foto koymuyorlar) senin foton yerde galiba bu işaret üstteki kanala göre bi araştırma yap bakalım başka bir işaret ,kayalık, yada toprak yığını varmı birçok mezar olma olasılığı vardır bu çevrede 8 yada 10 kadar olabilir.ve birde ana mezar onu bulursan daha güzel bütün herşey orda sanırım.
detaylı foto varsa gönder yardımcı olacak arkadaşlar vardır.bu resimlerle zor.

saygılar.

ikizlerergin
10-09-2008, 12:49 PM
a.s.öncelikle yorumlarınız için çok sağolun.Bu fotoları arkadaşımdan aldım yalnızca bu resimler var,ben henüz oraya gidemedim kısmet olursa gideceğim.Bu resimde (arkadaşın anlattığına göre) kanal olan kısım yukarı doğru eğimliymiş yani suyu koyuğun zaman su kanal tarafına doğru değilde ters istikamete gidecekmiş gibi duruyormuş.Arkadaşlar suyu koyduğu zaman su kanal olan yerden akmış.suyun bittiği yerdede çok büyük ve düz bir kaya varmış...yorumlarınızı bekliyrum....

kandela
10-09-2008, 12:53 PM
suyun bittiği yerdeki kayada ne varmış ? işaret yada horasanla kaplı bi alan ? yada kayada bi boşluk kaya mezar yapamaya müsait bi kayamı ? bunlarda önemli.ama burda kaya mezar olacanı sanmam toprak altında olabilir.ya kayada boşluk arasın yada toprakta zeminde kapak taşı arasın zeminde yani toprakta farklı toprak yapısı baksın.

hira_pc
10-09-2008, 01:07 PM
suyu döküp bulunacak bir işaret değil cok cok yakınında değildir bana kalırsa tabikide onlarıda degerlendirmek gerekir ..
kandela ustanın dediği gibi kayda bosluk arayın bakalım ...
bölge yüz yüzelli metreye kadar arastırılmalıdır baska işaretler bulacagınızdan eminim arastırın ?

ikizlerergin
10-09-2008, 01:14 PM
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Kısmetse yakın zamanda gideceğim.Daha detaylı bilgilerle dönerim...bu arada yer çanakkale de...

hira_pc
10-09-2008, 01:18 PM
rica ederiz arkadasım daha güzel ve geniş resimlerele gelirsen tabikide daha güzel olur ... gittin zaman yüz elli metreye kadar arastır işaret bulacaksın büyük olasılıkla... cizgi yönüne dogru

işaretçi
11-12-2008, 09:46 PM
selam suyun aktığı yerderki kayayı incele yuvarlak,3ğen,x işareti ara aradığın şey orda bence bazı arkadaşlar zaten yorumlamışlar saygılarımla

trajan
11-24-2008, 07:52 PM
Kayanın büyüklüğü ne kadar?Bulunduğu yer düzlükmü,yamaçmı?Oyma karşıyamı,yoksa gökyüzünemi bakıyor?Bunları da belirtirsen yorumlar daha isabetli olur sanıyorum. Selamlar,saygılar..

Degerrli ustaya katılıyorum aksı halde her kafadan ayrı bır yorum alırsınkı cozumun ımkansızlasır olay cevre faktoruyle bırlıkte ırdelenmelı aksı halde işaretıız bır cok medenıyetce kullanılmıstır.

DAYI
11-25-2008, 03:12 AM
selamünaleykümarkadaşlar lütfen herkese sesleniyorum gönderdiğiniz işaretlere yapılan yorumları takip edelim takip edmiyeceğiniz işaretler siteye atılmasın ustalar soru soruyo 15 gündür cevap yok ikizlerergin kardeş işaretinle lütfen ilgilenirmisin

istihkam
01-30-2009, 01:11 AM
aradıgın zırvededır kardesım zırvede yogunlasılmalı...
zırve kayalıgı sıralı bır kaya dzgısı olmayıp bır butun kaya toplulugudur ve aradıgınız kaya ıle toprak bırlesımı bır duzluktedır.

detay
01-30-2009, 01:31 AM
arkadasım işaretcı usta soylemıs
fakat bende orada oldugunu sanmıyorum yukarıda ara arayacagını
oroya cok ii bak ama zor bı iş
vede gıdınce mutlaka resımle

osmanlı
02-01-2009, 01:09 AM
Arkadaşlar ustalar bu işe kafa yoruyor en önemliside zaman ayırıyor.Ya mesajlarımızı takip edelim ya da hiç göndermeyelim lütfen.

çeçen
02-03-2009, 01:07 AM
kardeşim ustalar yorumlamış ama bende fikrimi yazayım kesinlikle mezardan bahsediyor 7 adımı geçmemek şartıyla etrafını araştır üç yön vermiş belki yönlerin hepsinde mezar vardır belki o noktalar adım vermiştir egerki tek mezar ise büyük ihtimal öyle görünüyor yön derinlik yer mertebede açıklama yapılmış bir işaret degerli duruyor arkasını bırakma derim ben olasıkları söyledim kesin bilgi verecek bilgim yok kolay gelsin

SEYRANİ
02-03-2009, 08:11 PM
işareti güzel lakin arkadaş piyasade yok

AKINCI
02-03-2009, 10:17 PM
s.a ustalar gerekeni sülemişler aslında
suyun aktığı istikametinde 1 ile 10 mt arasını kontrol
etmek lazım kanatimce.

aga_aga
02-04-2009, 12:28 AM
burda ya oda mezarı yada kaya mezarı ara..ve kare oymanın üstünde çizik var onun istikametine doğru git..ve malı var...

saygılar agadn