PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler

hira_pc
05-17-2008, 12:48 PM
EŞKİYA BELGELERİNDE ARANAN MEVKİLER

Anda dağı

Salanya

Yeşildağ

Bacalı Mağara

Efem Avam Köprüsü

Göksu Vezir köprüsü

Karatepe Kurt

Tepe Vezir tepe

Sazlı Göl Sarı Göl

Emin Ağa Değirmeni

Haramidere

Erikli yayla

Kirazlı yayla

Şeytan dere

Ali Bey Değirmeni

Dağarcıklı değirmen

Halkalı Kaya

Sinekli Mağara

Bacalı mağara

İsli mağara

Ceneviz Kalesi

Kudret Kalesi

Kudret hamamları

Aksu

Akçay Boğazı

Dikenli Boğazı

Karahasan Köyü

Tahtalı Seyran Köyü

Çukurcambaz köyü

Kayacık Köyü boğazı

Kayacık Köyü

Sarı kaya

pamukçu yokuşu

Kirazlı Yayla

Kel Tepe

Karatepe

Vezir Tepe

Kuru dere

Tarihi bent

Kuru duvar

Top Koru

Büyük yığma

Zehirli kuyu

Sulu dere

Ayran pınarı

Hora tepe

Baskılı kaya

Kapı kaya

Sarı göl

İki öküzler

Sarı meşelik

Harami dere

Şeytan dere

Büyük şarlak

Topal ayılar

adanalı
11-25-2008, 10:55 PM
anda dağı andalı dağı olabilirmi

enver55
02-14-2009, 12:08 AM
keldepe niksarda var

marasli_dj
03-04-2009, 01:27 PM
arkadaşlar bunların hepsini cözdüm ve yerlerini buldum kimsenin tahmin bile edemeyeceyi yerlerde boşa aramayın vezir köprü ceneviz kalesi ve yazılarda gecen işaretlarin nerdeyse yarıdan fazlasını buldum bu belgeleri siteye koyan arkadaşa teşekkür dederim...marasli_dj

DAYI
03-04-2009, 04:43 PM
Selamünaleyküm MARAŞLI DJ madem buldun hayırlı olsun söylede mahsuru yoksa bizde bilelim nerde olduğunu DAYI

JOVİYANUS
03-04-2009, 07:26 PM
hayırlı olsun marajlı.

marasli_dj
03-05-2009, 12:26 PM
arkadaşlar öncelikle teşekkürederim benim cözmem kolay olmadı ama birini bulmam diyerlerini getirdi işaratlerin bir cognu kırılmış veya tahrip olmuş ve benimki sadece merak ben işaretlerin yerini buraya yazdım zaman o işaretlerin biridahi kalmaz ama dedimgibi yazılanyerler sizin tahmin bile edemeyeceyniz yerlerde.....maraslı_dj

SEYRANİ
03-05-2009, 05:34 PM
bizim tahmin bile edemeyecegimiz yer maraşlı çok merak ettim yaw yurt dısşındamı acaba
maraslı kardeş herkes buraları buldum diyorda kimseden bulduduguna dair bir bulgu göremedik
yanlış anlama sözüm meclisten dışarı hesabı

DAYI
03-05-2009, 05:58 PM
selmünaleyküm maraşlı aman söyleme kardeş sakın ha bu sefer işaretlede kalmaz adamlar oraları harirtadan kaldırırlar

KOMAGENA
06-07-2009, 03:33 PM
arkadaşlar öncelikle teşekkürederim benim cözmem kolay olmadı ama birini bulmam diyerlerini getirdi işaratlerin bir cognu kırılmış veya tahrip olmuş ve benimki sadece merak ben işaretlerin yerini buraya yazdım zaman o işaretlerin biridahi kalmaz ama dedimgibi yazılanyerler sizin tahmin bile edemeyeceyniz yerlerde.....maraslı_dj

s.a söylersem bütün işaretler kırılır diyorsun.anlamadığım kıymetli olan işaretlermi yoksa halkımızın katledilerek alınan ziynet eşyalarının yer altından yasalara uygun olarak çıkarılıp ülkemiz yararına kullanılmasımıdır.sen kolayını söylememeyi seçiyorsun.oysa güvenli olarak dışarıya çıkarılması için hayırda bulunmak için pilan yapsan daha yararlı olacağına inanıyorum.saygılar

meçhul
06-07-2009, 10:40 PM
bilği aile amel etmek güzeldir.bilğiyi öğretirsen faydalıdır.sen hepsini kendin başaramazsın,birgün ölüp gidersen(ALLAH gecinden versin)bunun sana faydası olmaz hak yolcusu müslüman TÜRKLERLE paylaşki elin gavurları almasın.
zaten işaretlerin çoğu kırıldığına göre bir çok kişi biliyor demektir.ekip beş kişi olsa bunlarında beşer arkadaşı olsa yirmi beş kişi bunların daaaaaaa............diye devam eder gider .sen gel etme merakta koma emi hadi canım emi

cengiz kutlugün
08-29-2009, 05:33 PM
bunlardan 2 taneside bizim orada var aynı isimle geçiyor ceneviz kalasi ve büyük şarlak olarak.maraşlı bizim orada var diyor ama bizim oradada aynı isimler var merak eden varsa ben götürürüm oraya sorun değil ama gerisi merak eden kişiye kalmış

bahadır4
09-02-2009, 10:17 PM
s a usta yeşil dağ ve bu yeşil dağda erikli ve kirazlı yaylaları varmı.var ise hangi bölgede kalıyor.selamlar.

RaNDoM21
09-04-2009, 06:21 PM
s.a arkadaşlar...arkadaşımız iddea etmiş ben hemen hemen hepsini buldum demiş...sanırım bu işaret ve isimlerin 7 bölgede olduğunu gözden kaçırmışsın....:) piyasada dolaşan belgeler bizim görmek istediğimiz gerçekleri hiç bir koşulda yansıtmıyor....

pembepatik
11-11-2009, 01:03 AM
baba la rmaraşlı saklasın oraları evt şahin kaya haremi dere beş tepeler erikli kirazlı yalalrı karahasan köyü ve ismi geçen yerlerin bir çoğu va rbana daha yakın maraşa 3sat ban 2 saatmaraşlı saklasın babalar elbistan blgesin de bunlar saklayacak ne varmış söylesen kıyamet mı kopacak vatikanın adamları zaten hep matorize ekipleri yıllar önce hep işaretleri imha eddi bide sen sakla baba ha yav biz nasıl müslümanız anlamıyorum biz bize niye sahip çıkmıyoruz yerin altın dakalacağına yerin üstün deolsun bu vatanın evlat ları yesin saygılar ustalar adıyaman civarı yeriniz varsa elim den ne gelir se size tarif eder im siz gidin bulun saklamayla eline bişey mi geçecek baba

istihkam
11-11-2009, 01:11 AM
baba la rmaraşlı saklasın oraları evt şahin kaya haremi dere beş tepeler erikli kirazlı yalalrı karahasan köyü ve ismi geçen yerlerin bir çoğu va rbana daha yakın maraşa 3sat ban 2 saatmaraşlı saklasın babalar elbistan blgesin de bunlar saklayacak ne varmış söylesen kıyamet mı kopacak vatikanın adamları zaten hep matorize ekipleri yıllar önce hep işaretleri imha eddi bide sen sakla baba ha yav biz nasıl müslümanız anlamıyorum biz bize niye sahip çıkmıyoruz yerin altın dakalacağına yerin üstün deolsun bu vatanın evlat ları yesin saygılar ustalar adıyaman civarı yeriniz varsa elim den ne gelir se size tarif eder im siz gidin bulun saklamayla eline bişey mi geçecek baba

başım ustunesın gurban dogru soze ne denır.

mehmet1986
03-11-2012, 10:57 PM
slm maraşlı kardeş hakkarıye aııt elınde bır harıta varsa goster gonder bakalım yada bır yer varsa ıyı kaşamlar

define ustasiyim
03-12-2012, 10:38 PM
dogunun heryerinde define var,. ermenilere ait eski köylere yönelin kardeslerim,.eski ermeni evleri var ise onlarin yer tavan duvarlarini yoklayin bir metal bulma aletiyle.derinligi olmadigi icin metal aleti rahat buluyor ,.toprak altina gelirsek sizi asar onlari bulmak cikartmak.cikartsaniz bile 24 saat elinizde kalir sadece buna emin olun .saygi ve sevgilerimle,--

bircan
05-12-2012, 03:37 PM
s.aleykum mesazlı d j arkadaşım tebrik ederim dunyanın aradıgını sen bulmuşun buyuk bir şans dogrusu bende gece gunduz daglada bu işaretleri arıyorum sadece tırmanan askeri kudret kalesini ve sarı golu got gote gelmiş iki okuzleri ve halkalı kayayı belgeledim
sana bol şans dilerim arkadaşım saygılar

ancksunamun
01-31-2013, 01:44 AM
bizim buralar :)

CJ2609
02-01-2013, 04:33 AM
slm...
konu biraz eski ancak madem gundeme gelmis bir yorumda ben yapmak isterim musadenizle...
bu arsivlerde soz edilen mevkii ve isaretler bu zamana kadar donem soygunu yememis ve tahrip edilmemiste marasli dj arkadasimiz mi cozmus?
bircan arkadasimizin bahsettigi got gote vermis okuzlere bir ornek vermek istiyorum...
bu sirt sirta vermis okuzleri ilk defa bi sitede gormustum ve yine arsivlerde bahsedilen mevkii ve isaretti bu...ben bu isareti buldum...arsivlerdeki soylenene gore yorumlayan arkadaslar dediki okuzun boynundaki cani kir icinde bolge haritasini al seni hazine odasina goturucek vs...
adam cani kirmis isareti tahrip etmis cevreyi delik desik etmis bir sonuc alinamamis...
hani okuzun boynundaki can horasandi kirip icinden haritayi alicaktin da seni hazine odasina goturucekti? arsivdeki mevkii ve isaret dogru ama nerde malzeme?
bu yuzden arsivdir hikayedir masaldir destandir ben inanmiyorum...
bizleri oyalayip kandirmak icin yazilan bir senaryodur...
bunlar benim yasadiklarim ve sahsi dusuncem...
kafanizi sisirdim kusura bakmayin...

kolay gelsin...
xxxcjxxx

sagitarius
02-24-2013, 09:22 PM
bulgaristanda bu yerler isteyen gelsi ben gezdiririm isaretler ve yerler ayni buyurun gelin