PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sofra taşı işareti

işaretçi
11-17-2008, 09:02 PM
http://img114.imageshack.us/img114/6526/sofrataiaretibm3.png (http://imageshack.us)

cas
12-02-2008, 12:07 AM
Genelde literatür ve izlenimler bunu söylese de biz defineciler kıracağımız sembolü ve ya işaretli kayayı kırmadan önceden çok ama çok büyük incelikle ve titizlikle ( gerek cihaz yardımı almadıkça gerek horasan izlenimi görmedikçe ) bu tarz sembol ve ya işaretleri kırmamaya özen ve ilgi gösterelim öncelikle kültür varlıklarımız önde gelir düşüncesiyle ....

Aslında bu işaret ( işaret,cı ) kardeşimiz tarafından aktarılan bu işaret bir medeniyet işareti olmamakla eşkıya işareti diye biliriz ki bölge merkezi işareti diye adlandırılır ve de tabii ki müjdesi kendi işareti içerisinde barındırabilir ama sadece müjde diyebiliriz benim fikrimce ...

işaretçi
12-02-2008, 12:20 AM
selam cas kesinlikle işaretin kırılma yönünde deyilim bakarsan işaretler işareti kırmadan yaNINdan kenarından alınız yazıyorum ama bunu unutmuş olmam gerekki kır yazmışım hemen düzeltiyorum

kesinlikle işaret kırmayınız zaten cas ustanında dediyi gibi işaretlerin kendisinde olan mallar mujde tabır ettiyimiz mallardır ve kırılıp alkınsın gercek mal bulunmasın diye koyulan mallardır tüm site halkına duyurulur
cas a teşekkür ederim hatamızı görüp uyardığı için saygılarımla iyi çalışmalar

DAYI
12-02-2008, 11:48 AM
selamün aleyküm evet dostlar cas ustaya katılmamak elde değil bütün incelemeler yapılmadan ve en son çare denmeden kesinlikle ve kesinlikle işaret kırmaya yönelmiyelim. çünkü onlar bizim tarihi ve kültürel güzelliklerimizdir ve hatta biz onu çözemezsek bizden sonra biri gelir ve çözer düşüncesini asla elden bırakmamalıyız.

DEFİNE BİZİM MİLLİ DAVAMIZDIR!!! SÖZÜNÜ KENDİMİZE DÜSTUR EDİNELİM

SEYRANİ
12-02-2008, 05:46 PM
güzel düşünceler dotlar keşke herkes sizler gibi geriyi ve yarını düşünseler çogu sitelerde bakın kır malı al parçala al diye yorumlar vardır şahsım adına teşekkür ederim keşke köstebeklerde örnek alsalar sizi

knight
03-12-2009, 12:58 AM
işaretçi üstat gerçek mal bulunması die konuluyo müjdeler demişsin peki burda gerçek malı bulmak istersek nası bi yol izlemeliyiz üstadım???

kafra
06-17-2009, 01:57 AM
taşın kenarındaki üç basamak taşın karşısında 3 yığma taş olduğunu ifade etmesi gerekmiyormu ve ortasındakinde

hutame
01-11-2010, 09:23 PM
ayrıca bahcelık bi landa catal yapanı bulder orda dikili bi gac altına bakılmalı...ve bu işaret kayalıklı bi alanda olmalı kanyon gibi..70 adım ılerıde dedigim bakılmalı...emegıne saglık arkadaşim guzel bilgiler paylaşiyon

KARLIDAG
02-27-2010, 07:25 PM
sayın dsotlar arazıde ısaretler herne olursa olsun asla kırmamalı ama neyazıkı bazı bencıl kısıler tarafından bu yapılıyor benden baskası gormesındıye aslında kırılan ısaret olarak gorulsede tarıhı yok etmektır buda hıcbır sahsa yakısmayan davranıs orneyıdırarazıde bulunan ve ulasılan her bır ısaret defıneden once tarıhı belırten bır yapıtolarak gormeklazım bıugun yecmıstekı tarıh kıtablarımız yakılmıs olsaıdı gunumuze sıktutacak nekalırı elımızde herbı ısaret bu deyerdedır saygılar

fRdx
03-12-2010, 10:39 PM
http://img14.imageshack.us/img14/9897/29479209.jpg