DefineBurada.CoM

DefineBurada.CoM (http://www.defineburada.com/forum/index.php)
-   Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler (http://www.defineburada.com/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Kuru Dere (http://www.defineburada.com/forum/showthread.php?t=128)

yeşil 01-03-2011 11:39 PM

dayı 7ocaklı degirmen hakkında nedersin volçanla ilgisi oldugu doğrumudur

DAYI 01-04-2011 12:40 AM

selamünaleyküm yeşil usta 7 ocaklı değirmen volcanınmı diye soruyosun benim bildiğim karanlık deredeki beş değirmenden sadece ali bey değirmeni volcana aittir tabi bunun ne derece doğru olduğunu bilmiyoruz elde gezen belgelerinde doğruluk derecesi belli değildir nihayetinde bir eşkiya tarafından hemde bir ermeni eşkiya tarafından anlatılmış hikayelerdir. madem millete söyliyecektin belge dağıtacaktın neden gömdün bu kadar malı yada neden öldürdün bu kadar adamı demezlermi adama. yani ben bunların çoğunada inanmıyorum ve söylenenlerinde doğruluğundan şüpheliyim. saygılar DAYI

bircan 02-20-2011 12:07 AM

s.a. hira ustadım kuru dere papucuk yolundan yukarı dogru çıkdıgında bir degirmen var degirmenden durup karşına baktıgında karşıda dik bir dere var bu derede ne işaret istesen var kuru dereden yukarı dogru çıktıgımızda bir ay şeklinde çıkıyoruz ve tam zirveye geldik zirveden aşşagıya baktıgımızda bir magara magaranın içinden bol bir su çıkar tahmini 50 veya 60 metre tahmini o su şalele yapar şalenin sol alt tarafında bir çatallı kaya var kaya tepenin alt tarafında tek bir zirveli tek bir kayadır çatalın birleştigi yerin altında bir dibek oyulmuş alt tarafında delik var delikten baktınmı karşısı gorunur

bircan 02-20-2011 12:53 AM

s.a. arkadaşlar denizin kenarında bir adet balgımız var balık sola dogru bakıyor baktıgı yone 50 metre karşısında bir adet eşşek yuklu ve kabartmabiraz illerisinde bir adet buyuk dibek taşı 5 dakka ilerisinde bir yapılı kapı yani kapı kaya kapının altında kayada bir adet kabartma ok var yardım arkadaşlar

DAYI 02-20-2011 03:44 AM

selamünaleyküm bircan usta bu eşşek yükü nere götürüyo acaba bi bakıver bakalım bunca sene adam yüklü durarmı ya benmi gelemde alam yoksa yazık hayvana be kardeşim müslümanlıkta yoktur böyle hayvanı yüklü bırakmak saygılar DAYI

tarıkziyad 02-20-2011 01:09 PM

bircan kardeşime tşkler

bircan 04-10-2011 07:13 PM

s.a. arkadaşlarşu bahsettiginiz kuru dere çatahhan bolgesindedir arkadaşlar yeri iran ırak şanlı turkiyem uçkenindedir bahsettiginiz okuzler kendi gozlerimle gormuşum kıç kıça vermiş ve heykel biçimindedir usttarafında bir adet gol var o golden tepe tepe gidersen sarı gole gidersin saygılar

tarıkziyad 04-11-2011 01:28 PM

öküzlerin boynunda bir şey varmıydı kardeş fotosu varmı yayınlayabilirmisin daha dogrusu işareti anlatırmısın

bircan 04-11-2011 02:44 PM

s.a.arkadaşım okuzler aynı mıntıkkada 3 yerde var bir tanasi hakiki ali bey degirmeninin usttarafında sazan golunun suyun akar tarafında ana kayada bir tanesi gıri renklidir boynunda bir adet nuska var diyeri kırmızılımsı ve kıçında buyuk bir muhur var oma kuru dere mıntıkkasındaki sarp bir yerde ve magara biçiminde bir kuytu bir yerde sarı gole yakın kudret kalenın tam karşısında ali beyin koyune yakın uzun ali beyin degirmenine yakın tek gozlu kara hasan koprusune 10 dakka sarı golun şalalesine yanyana iki dag biz bunları bilmiyorduk ıraktan bir yaşlı adam geldi bize buraları gosterdi kıştı gitti yazın gelicem dedi gelmedi haber aldık rahmete gitmişti bize hiç bir çozumunu soylemedi diyer okuzleri sana sonra anlatırım ha unutmadan tarık once anlattıgım okuzler karanlık derenin yanında kara dagın altında okuzlerin birinin boynunda çan ve zıncırlı diyeri muhurlu bunlara basamakla çıkarsın saygılar

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:05 PM.