DefineBurada.CoM

DefineBurada.CoM (http://www.defineburada.com/forum/index.php)
-   Fotografsız İşaretlerinize Yorumlar (http://www.defineburada.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   altın tozu? (http://www.defineburada.com/forum/showthread.php?t=1344)

JOVİYANUS 01-30-2009 08:44 PM

altın tozu?

s.a....küllestrmiş altın tozu dediniz de kafam takıldı.tam oalrak nasıl anlyabilirim bir metodu varmdır ?bildigim bir kaç kaba teknik var ama sizlerin yorumunu beklyorum...teskr

DAYI 01-30-2009 10:44 PM

altin Tozunu Duydum Ama Külleştirilmişini Hiç Duymadim Bi Araştiralim Bakalim

DAYI 01-31-2009 01:32 AM

selamünaleleyküm tümülüs usta altın tabiatta saf halde bulunmaktadır başka metallerle karıştırma olayı daha sonra olur buna ayar düşürme denmektedironun için 2000 yıl önce yapılmış bir objede kesinlikle kararma ve bozulma olayı yoktur anca bronz ve bakırda yeşillenmeler ve kararmalar olmaktadır toz olayına gelince bir kaç yerde rasladım ve hatta kitap yazmalarında kullanılan toz altınlar mecuttur ama kül olanını hiç duymadım ve görmedim .. Eritme olayına gelince toz olan saf altın zaten işleme tabi tutulmamış bildiğimiz kadar toz olarak saklanmış saf ve külçelerde döverek ve merdanelerden geçirilerek şekillenmiş ve hatta sıvamacılık dediğimiz çok hassas bir meslek le şekillendeirilmiş.. eritme işlemi başladıktan sonra zaten işçilik kolaylaşmış çünkü döküm olayı başlamış.. saygılar dayı

SEYRANİ 01-31-2009 07:30 PM

Altın nasıl külleştirilir bilmem ama neden külleştilir onu söyleyebilirm
imlada hata var külleştirilmez kül rengine döndürlür
bunuda kervan soygunlarında eşkıyadan altını kurtarmak için yapılan bir hiledir
ve yine bir ermeni hilesidir

hüseyin26e 02-01-2009 12:04 AM

daha önce duymuştum içinde kül dolu olan küplere dikkat diye

ka33 02-12-2009 09:41 PM

rengi nasıldır bilmem ama bildiğim tek var.ör;10 kg lık bir küp 30,40 kg ağırlık yapıyorsa içindekini rengine bakmam altın olduğunu düşünürüm.

Brazen Mühendislik 04-26-2011 03:11 PM

altın külü,

Yavuz Selim, altın külü hakkındaki yazini okudum dogrusu bu bilgilere nereden ne sekilde ulaştigina hayret ediyorum. yazdiklarininn arasinda dogru bilgilerde var yanlis bilgilerde, eger dostlarimaiza birseyler verebilecek karsilikli bilgi alisverisinde bulunmak siterim. bak ornegin amalgama hakkında bilgilerin her ne kadar eksikliklerin var ise de dogru. altın tozu na gelince bunun gercek oldugunu ispatamaya gerek yok her etal gibi altının da tozu olur. kuyumcu atölyelerinmde bile işlenen altınlari copten toplayarak tekrar altın elde eden torbacilar vardır ve iyide para kazanirlar.

fakat altın kulu, cik cik onler iyi ama arkalar kotu gibi olmus. burada altın azotür den bahsetmissin kimya ya yeni bir kavram mi getirdin, evet azotür vardir ama altınını nereden cikarttin, bu genis bilgilerine birde kimyasal formul katiyorsun AuCNO, bu ne ya. sagolasin onuda cevaplamissin altın fülminat :), yapma dostum fulminat yapısı tam olarak bilnmeyen C-N-OH iceren bir bombadir. havai fişek yapımında kullanılan gumus gulminat vardir. senin yazdigin bu ( AuCNO ) formulunun acilisini sana izah edeyim; altın carbon nitrat, yeni bir kimya terimi bulmussun, adinida ( altın vinil vinat ) koymussun bence sen ona az atta az at veya altın yavuz selim koy.
....
kule kan dokme tilsimin ise koptugum diger taraf iyide ne kani bu.
...
birde altinin kimyasinin degisecegini soyleyenler var, arkadaslar evet altının kimyasi degisir ama kral suyu denilen birden fazla asitin bir araya gelmesi ile bu olur. hicbir asit siyanur, sulfirik asit te dahil olmak uzere kimyasini bozamaz. ( altın siyanur ile bileşik yapar ve kayadan ayrılmasını saglar altın uretimin de kullanılır ek bilgi ). arkadaslar altın altındır birakin binlerce yili milyonlarca yılda gecse ozelligini kaybetmez. zaten bu mereti bu kadar degerli yapan seylerden biriside bu ozelligidir.
...
birde cok agirdir bakin altının normal yogunlugu 19,3 gr/cm3, sıvı haldeki yogunlugu ise 17,31 gr/cm3 tür. buda demektir ki, 1litre lik kaba 24 ayar ( saf altın ) sıvı altın konursa ağırlığı tam 17.310 gr (17,31 kg) olur. birileride demiski 10 litrelik kapta 30-40 kg olursa suphelenin diye arkadaslar o normal sartlarda 24 ayar altın için 30 - 40 kg degil 170 kg (katı ise toz halinde ise 190 kg )olur.
bu degerleri ayni zamanda sahtekar dolandirici kisilere karsida kulaginizda kupe olsun. size eger altın heykel gelirse eh artik elinizle soyle bir tartarsiniz.
..........

tarıkziyad 04-26-2011 04:09 PM

Brazen mühendislik verdiginiz aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim Hoş geldiniz tekrar oldu ama katmerli olsun tabiki verilen bilgileri irdelemek önemli ve bence bu şekilde proplem çok daha iyi şekilde çözülür sevgilerimle

GSLH 04-27-2011 07:30 PM

selam

altın altındır kül ise sadece küldür.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:18 PM.