DefineBurada.CoM

DefineBurada.CoM (http://www.defineburada.com/forum/index.php)
-   Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar (http://www.defineburada.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   HANÇER KABARTMASI yoruma açık - BİRCAN ARKADAŞIMIZDAN- www.defineburada.com (http://www.defineburada.com/forum/showthread.php?t=3179)

istihkam 01-06-2011 12:20 AM

HANÇER KABARTMASI yoruma açık - BİRCAN ARKADAŞIMIZDAN- www.defineburada.com

http://img833.imageshack.us/img833/8...2129423492.jpg

Uploaded with ImageShack.us

istihkam 01-06-2011 01:37 AM

DEGERLİ ARKADAŞIM,
bızans donemı oldugu kesın olan bu hancer de cızmeye ıhtıyac duymadıgım cok ufak gızlı ısaretler var. ne de olsa ısın ıcınde bızans var. muhtemeln zırvede ve yerlı kayada olan bu ısaretın tepeden cekılmısı ve bu ısaretın 1-2 metre kare etrafını aynen bu sekılde detaylı cek ekstra ısaretlerı olacak bunun.
ısaret yapım tenıgıne dıkkat edecek olursan ozel harcla yapılmıs yakınında mujdesı var bunun dedıgım gıbı fotola.
ana malı yıne bunun cevresnde uzagında degıl cevresınıde ekle(hancer kınından cıkmamıs bu nedenle agzı tas dolgu kapama gırısı mevcut)
oke
bir kuru ıken bır de ıslak ıken cek fotoları..

oflu 01-08-2011 12:40 AM

SA.bu resim kayanın neresinde kalıyor dibindemi alnındamı yoksa tepesindemi?

kayipkepenek 01-16-2011 12:58 AM

merhabalar
1-işaretin bulunduğu kayanın üstünde bu işarete ait bir avuç müjdesi bulunmakta
bu ağaçtan yapılmış bir çekiçle bulunabilir yada su ile ıslatılarak bulunabilir
2-işaretin hançer olması bunun rütbeli bir askerin mezarı üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor
3-bu tür silahlar yani kılıç ve hançer aynı zamanda gizli HAÇ simgesidir
bulunduğu yerden bakıldığında görünecek bir yığmaya yoğunlaşın(yığma illede büyük olmak zorunda değil)
kolay gelsin

kayipkepenek 01-16-2011 01:02 AM

ha birde şunu unuttum

işaretin olduğu yerden bakıldığında hala suyu akmakta olan ve üzerinde köprü olan bir akarsu varmı?

tarıkziyad 01-16-2011 03:31 PM

ustaların yorumunu okumak çok zevkli

formen16 11-15-2011 09:05 PM

Bircan kardeş,bu hançere benzeyen şekil bana pek hançer gibi gelmedi.Resime bakılırsa doğal gibi duruyor.
Ama sence eğer hakikatten hançerse,bizimde emin olmamız için,biraz daha detaylı fotolar gerekir.
Çünkü pek bunu gibi:D olmasa da;mezar motifi olarak hançer,kılıç,kalkan gibi silahların işlenmesi çok eski bir gelenektir.;)
Selamlar.

KANAS_USTA 11-16-2011 12:09 AM

mezar ısaretı oldugu asıkar
hancrın muhtemeln sap kısmı tarafı olur genelde(dogu) o tarafta yakında akasru vardır ama bunun bır onemı yok manaya katkısı var.
bu ısaretın sag tarafında para mevcut kendısınde demıyorum sag taarfını gormek gerekır
kucuk bır oyma yahut ınce bır kanalda olabılecektır bu unutma....

gelgelelım ana mala:

ana malı sıvrı ucu ıstıkametınde aynı zamanda mujdesı ıle bırebır aynı hat uzerınde karsı yamacta olur unutma. burada ırı kayalar vardır ustu duz kayalar...
bıraz aceleyle bu kadarcık yazabıldım sorun olur ıse daha genıs yazarım kardes...

KANAS_USTA

formen16 11-16-2011 12:39 PM

Alıntı:

KANAS_USTA Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22472)
mezar ısaretı oldugu asıkar
hancrın muhtemeln sap kısmı tarafı olur genelde(dogu) o tarafta yakında akasru vardır ama bunun bır onemı yok manaya katkısı var.
bu ısaretın sag tarafında para mevcut kendısınde demıyorum sag taarfını gormek gerekır
kucuk bır oyma yahut ınce bır kanalda olabılecektır bu unutma....

gelgelelım ana mala:

ana malı sıvrı ucu ıstıkametınde aynı zamanda mujdesı ıle bırebır aynı hat uzerınde karsı yamacta olur unutma. burada ırı kayalar vardır ustu duz kayalar...
bıraz aceleyle bu kadarcık yazabıldım sorun olur ıse daha genıs yazarım kardes...

KANAS_USTA

KANAS_USTA'm yorumuna saygı duyuyor ama,maalesef katılamıyorum.
Bahsettiğin ölçüleri,mesafeleri,dereleri,tepeleri,kayaları ve müjdeyi neye göre verdiğini de inan anlamış değilim?:confused:
Atalarımız "Elde olan,Bey'de olmaz" demişler.Bu yüzden eğer izah edersen çok memnun olur;sana minnet de duyarım.Saygılar Ustam.

DAYI 11-16-2011 01:39 PM

Selamünaleyküm dostlar bir işareti değerlendirmek için ilk yapılması gereken şey işaretin doğruluğu ve gerçekliği olmalı .ondan sonrası zaten gelir .ama buradaki hançere iyi bakarsak masa üstüne alıpta biraz büyüttüğümüz zaman işaretin ne olduğu ortaya çıkıyor yani bu işaretin gerçek olduğuna inanmıyorum olmasıda muhtemel değil..saygılar dayı

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:10 PM.