Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-05-2010, 02:04 AM   #18
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Selamünaleyküm arkadaşlar güzel bi konu açılmış ama hep varsayımlarla hareket ediyoruz murat 78 kardeşim bi parça değinmiş ama o kadar. Din diye bir kavrama inanıyormuyuz . eğer inanıyorsak buradan hareket edecez . yok inanmıyorda bilim adamlarının fikri ile hareket edeceksek o şekilde ispat yönüne gidecez ama bakıyorum bir kişi hem dini hem bilim adamlarının düşünceleri ile hareket ediyor. Olmaz böyle şey bir insan hem dindar hem dinsiz olamaz. Eğer olur deniyorsa o insan kendi ile çelişkilidir. Ben dini yönden ele almak istiyorum ve gayette basit murat kardeş bi nebze olsun açıklamış…
Bizim peygamberimiz hz. Muhammed a.s. a gelinceye kadar 124.000 peygamber gelmiş ve hepside aynı şeyi söylemiş.Allah vardır ve birdir .diyeceksiniz biz buna zaten inanıyoruz inanıyoruzda o zaman açıklamada bu yönde olmalı o ne diyorsa geçerli olan odur . pekio ne demiş . “Ben gizli bir hazineydim. Açığa çıkmayı diledim.”—Hadis-i Kudsî ve yaratma işleminde melekut alemi dediğimiz melekler alemi. Cinler alemi dediğimiz cinler. Cinlerin imanlı yani Müslüman olanlar vardır kafir olanları vardırkafir olanlar şeytanla işbirliği içindedirler.aynen insanlar gibi. Ve son olarakta adem oğlu yaratılmıştır. Ve son noktayı koymuş .. ne demiş yüce yaratan .. insanoğlunu kendime halife kıldım. Yani kendime en yakın yaptım . kendime vekil yaptım demiş. Daha açık konuşmak gerekirse ona bizden daha yakın hiçbir mahluk olamaz . bunu yüce peygamber ispatlamıştır nerde MİRAÇ ta Cebrail aleyselam buradan ileriye bana izin yok demiş ve yüce resulü rabbisiyle baş başa bırakmış. Bundan başka mahluk yoktur . bunlar bilim adamı dediğimiz ateistlerin suyu bulandırma diye tabir ettiğimiz oyunlarıdır. Kuran dahil hiçbir kitapda böyle bir kayıt yoktur Ufoymuş bilmem neymiş bunlar safsatadan başka bir şey değildir ve yoktur böyle bir canlı. Yüce Allah demiş (BEN ONSEKİZBİN ALEMİN RABBİYİM) devamındada diyemezmiydi şu alemde şunlar şu alemde şunlar şundada ufolar vardır. Olamayan şeyi neden desinki. Belki bazılarınızın aklına gelebilir ya usta biz bunu nasıl anlayabilirizki. Kuranı veya öteki suhufları açıkama yapamıyoruzki tam anlıyamıyoruzki. Eee bugüne kadar anlayan hiç gelmedimi . nediyoruz 124.000.peygamber 124.milyonda evliya gelmiş ama bunların hiç birisi ufo diye bir şeyden bahsetmemiş. Olmayan şeyden nasıl bahsetsinki saygılar başınızı ağrıttımsa affola DAYI….