Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-05-2011, 12:07 AM   #4
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
agu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yorum yapan usta yokmu
Derdini anladım güzel kardeşim.
Ama korkarım ki sana bu konuda maalesef beklediğin kadar,yardımcı olamayacağım.
Yinede eski bir defineci dostumdan benzer bir yer hakkında duyduğum şeyleri aktarabilirim.
O senin murç gibi dediğin çivilere mıh denir.İşte o dostum,bu mıhların odanın içinde veya dışında olmasının farklı,hatta mıh başlarının köşeli yada yuvarlak olmasının bile definenin mesafesi konusunda farklı anlamlar taşıdığını söylemişti.
Ama ben şu an hangisi neyi ifade ediyordu inanki hatırlayamadım.Kendisiyle görüştüğümde sorar öğrenmeye çalışırım.Dedikleri kafana yatarsa bakarsın.
Sitede koyma para konusunda deneyimli arkadaşlarımız daha farklı yorumlar elbette yaparlar.Görsel bir unsur olmadığı için yorum yapmak imkansız.Çünkü anlattıklarını herkesin değişik algıladığına eminim.Sora sora Bağdat bulunur derler.Daldaki yaprak bile düşmek için zamanının gelmesini bekler unutma.
Ama yine de bu tip bir yerde bana sorarsan dedektörde iş yapabilir.Artık günümüzde arkeoloji bile kazıya başlamadan önce teknolojiden azami ölçüde faydalanıyor.Karar senin.Saygılarımla.