Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-12-2009, 10:38 PM   #1
mehmet_21830
Üye

Tecrübe Puanı: 1016
mehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond repute
Standart yardım lütfennnnnnnnn

arkadaşlar 2 yıldır peşinde ve araştırmasında olduğum bir yığma tepenin kazısına başladım...kazıda karşılaştığım durum itibarıyle doğru yerdemiyim ne yapmalıyım diye sormak istedim....TEPEYİ ANLATAYIM.....15 metre yükseklikte ve yığma olduğu kesinlikle belli...kenar kısımlarında zamanla aşılmış toprak nedeniyle ortaya çıkmış yıkık bir duvar vardı.....(HA BU ARADA TEPENİN BATI KISMINI TEPESİNDE 3*3 ÖLÇÜSÜNDE BİR KAYA VE KAYANIN ÜSTÜNDE BİRİ BÜYÜK İ FİNCAN BÜYÜKLÜĞÜNDE İŞÇİLİĞİ GÜZEL OYUKLAR VAR:::BİZ KAYAYI ONDAN İTİBARDIR DEDİK AMA AYSBERG GİBİ YERİN ALTINDA KALAN KISMI ÇOK BÜYÜK)neyse kazımı anlatayım

kazıya güney batıdan başladık.tabiki çubuk ve explorer4000 verilerine göre....boşluk tespitinin bittiği yerin 3 metre önünden kazmaya başlandı...derken kayaya rastlandı.. kaya üstündeki toprağı aldık.. kayanın üstü dümdüz ve çok uzun....boşluk tespitinde boşluğun başlandığı yer bu düz kayanın üstündeyken başladı...kırıcı ile direk verinin olduğu yere kadar kayayı parçaladık.kayanın işte burasında 60 cm genişliğinde ve sadece3 orda olan başka diğer heryerin kaya olduğu bir alanda toprak vardı...neyse kazı alanını genişlettik gene kayalar çıktığı için çalışma alanı elverişsizdi o bakımdan bu topraklı yere elle müdahale etmek istedik.ancak toprak o ana kadar karşımıza çıkmayan farklı bir toprak yapısındaydı.çok sert hatta kazma ile var gücümüzle vurduğumuzda kalıp şeklinde çıktı ve öyleki yukarıya kazı alanının dışına fırlattığımızda bile dağılmayan ve taş gibi giden kırmızı sıkıştırılmış toprak vardı...70 cm ancak kaza bildik 3 saate...bu derinlikte ağzı 60 cm olan toprak yapı genişlemeye ve sanki işaretin bulunduğu kayanın arkasına yön veriyordu...ve biz şu an buu aşamadayız....doğru yerdemiyiz ne yapmalıyız..yardımlarınızı bekliyorum
mehmet_21830 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş