Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotografsız İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 01-29-2009, 02:47 AM   #1
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute
Standart feslegen taslı kral mezarı

s.a oncelikle sitede emegi geçenelrden ve tüm müslümanlardan allah razı ola.sevgili ustalr yaorumalrınız beklyorum:yüksek bir tepe ve orda roma kalıntıları .dou yonu asagı doru dik meyilli ama inilebiliyor.ve dogu yonunde asagıdaki vadiden yaptııgm arastrmalara gore eskiden büük bir nehir akarmıs.o kenar itibariyl komple yukarı dogru eski yapı tasalryla cevrili.tasların bir ksmı yeni bir kısmı eski sanrsam eski roma ve yeni roma.o dedğim yerde tesadüfen avda bir kral mezarı gormstum 12 sene once sora aradan bir sene sora gititm de mezarı un ufak ettiklerini gordum.allah nasip ete de fotosunu çekseydim iddasız diyorum sitenin en güsel mezar rsmi olurdu.hiç hayatımda boyle bir yapı gormedim ben.tıpkı bir villa gibiydi. tas kar beyazı bir tas kırlgan daha onceden açılmıstı.iboyu 2 m kadar içeri1.5 m unluugnda 40 cm eninde apısı vardı.diger tarafa açılıyo diger yan tarafına ve ordda 2 m2 biyikliğinde asagı yuakrı bir oada daha sütun taslarla orme.bir işarete rast gelemedim.sanrsam hediye odası olablr yada çift mezar kral kralice de olablr ama hediye odası olması kuvvetli.heme mezarın girişinden güney yone dogru tepecik ama düz taslar var tbanda ve su kanalı.suyun dokuldu yer2.5 m dik ve kesinlikle horasan sanki kapatılmıs nidası vermekte. buranın en ide 2m kadar.baya bi urasılmıs kırılmak için içi oda olma oalsılgı gözlemledim.cubuk la baktım ama birsey yok diyor.ama aklımda kaldı hala orası.cubuga güvenim sonsuz ama sadece altını gosterir o acıdan süphelendim ordan.nediyosunuz ustalr.ve cevrede baska olablrmi sizce ? tskr
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Etiketler
Yok