Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 05-26-2011, 05:10 PM   #1
osman kara
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 1014
osman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond repute
Standart Yuvarlak oyma ve taş örme

Merhaba arkadaşlar,
bir kaç tane fotoğraf göndercem ne olduğu hakkında bilgi sahibi olan varmıdır yorumlarınızı bekliyorum.
Bu döşeme taşların arası sarı çamur cam macunu yada oyun hamuru sanki,bir süre sonra bu çamur taş gibi olup kırılmıyor.yağlı ve elinizde leke bırakıyor.
Döşeme taşlar zaten kırılmıyor.
Bu döşemelerin yaklaşık 15 mt alt tarafında yuvarlak oyma var onu da ekledim.arazi yamaçta üst kısmı yüksek kayalık önü açık vadi.
Yuvarlak oymanın baktığı yerden 1 mt karşısından yığma duvar çıktı,3cm kalınlığında kerpiçler vs.aynı zamanda buradan ağır leş kokusu geldi ancak alta inildiğinde blok kaya çimento renginde, arasında sarı çamur yine çıktı.
Biz çalışmaktan bıktık napsak boş,yorum sizden teşekkürler
son olarak eklediğim kayadaki kanallar doğalmıdır?
Yuvarlak oyma soldaki taştadır.sağdaki taşa bakıyor.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 15052011753.jpg (99,4 KB (Kilobyte), 49x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 21012008388.jpg (98,7 KB (Kilobyte), 43x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 21012008384.jpg (98,0 KB (Kilobyte), 42x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 1.jpg (95,9 KB (Kilobyte), 41x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 1 yakından çekim.jpg (89,4 KB (Kilobyte), 40x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 3.jpg (97,4 KB (Kilobyte), 40x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg z24042011722.jpg (97,8 KB (Kilobyte), 39x kez indirilmiştir)
osman kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 05-26-2011, 05:40 PM   #2
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

Osman Kara kardeşim evvela sitemize hoş geldin kazdıgın yare bakılırsa yavan diyecem anlattıklarına baksam çok güzel diyecem ama son resminde yuvarlak oymayı gördüm ve bana sangi yarma dövme oyması gibi geldi mezarı simgeleyebilir belki ama define simgeleme şansı bence çok zayıf ustaların meclisinde söz söylemek zor suçu lisan ettiysek affola söz ustalarımın sevgi ve saygılarımla
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-26-2011, 05:55 PM   #3
osman kara
Yeni Üye

osman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond reputeosman kara has a reputation beyond repute

Teşekkürler tarıkziyad arkadaşım
oymanın karşısından yığma duvar çıktı,duvarı geçip alt inildiğinde barut ile patlama yaptım ve oda diye tahmin ettiğimiz yerden patlamanın sesi yankılandı
ve patlatığım taşın altı çürümüş teneke rengini almış bir karış kadar bu sert toprak altında ise yine aynı kaya ama taş düz çıkmıyor sağ çarı omurgası gibi sağlı sollu aşağıya doğru eğimli.aşağı inmeyi bıraktık tabi akil fikir durdu.
Hatta ilginç bir şey denedim o çamuru stres topu ğibi yaptım ince ten çorabina koyup şakül gibi tutum.nerde boşluk var buluyo altın yakınlarda olsun altına gidiyo bu nedir olurmu böyle bir şey.saygılar

Alt 05-26-2011, 06:56 PM   #4
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

yuvarlak oymaların mezarı genelde güneybatı tarafında olur ve 0-9 adım mesafede olur kazdıgınız yön oymanın güneybatı tarafımı onu söylermisin ve hangi kavimler yaşamış söylermisin ustalarımda bir incelesin fikrini belirtsin söz konusu defineyse herşey mümkündür çünkü en degerli şeyini saklıyorlardı Allaha emenet olun
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-26-2011, 08:21 PM   #5
osman kara
Yeni Üye

oymanın baktığı yön kuzey doğu, arkası güney batı
baktığı yerden duvarı geçtikten sora yani oymanın 5 mt ilerisinden 80 cm boşluk başlıyo 10 mt den sora sola kuzeye koridor dönüyo yaklaşık 10 mt sonra sola dönüyor burada 40 m bir oda boşluğu,bu odaya girmeden soğa doğuya dönen 80 cm koridor devam ediyor kuzey doğu yönünde.o istikamette 500 mt kadar ileride kilise tıkıntısı temelleri,horasan kırıntıları ortası tarla.üsttarafı yine yüksek dağ kaya.bu çamurun ne olduğu hakkında bilgi varmıdır,alan tarama makinaları çubuklar ve çamur hep bu koridor ve odayı gösterdi ama 3 yıldır çözüm bulamadık.
taş örme gördüğünüz fötoğrafın yaklaşık düz olorak 3 mt kenarından koridor geçiyo,egimine göre 5mt yakındır.
belkide ilk söylemeliydim burada harman kadar bir düzlük ve üzerinde 2 tane ters mezar varmış.harmanın oda dediğimiz yein batı batısında bir yükselti daha olup oda fırın büyüklüğünde bir düzlük varmış.
bu alan yamaç güneye bakmakta.ve burada 16 medeniyet yaşamiş.kastmnu
çok kafa ağrıtıcı ustam verdiğin vereceğin bilgiler için ALLAH RAZI OLSUN

Alt 11-10-2011, 09:40 PM   #6
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Osman Kara kardeşim,fotoğraflara bakılırsa kazdığınız yerde hiç dolgu yok ve siz burada boşuna uğraşıyorsunuz.
Resimlere dikkatlice bakıldığında açılan kısımların tamamen doğal toprak ve kaya katmanlarından ibaret olduğu görünüyor.
Üzgünüm ama durum maalesef bu.Yazıktır,kendinize boş yere daha fazla eziyet etmeyin.
Selamlar.

Alt 11-11-2011, 10:32 PM   #7
a21medli
Üye

a21medli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 27015
a21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond reputea21medli has a reputation beyond repute

döşemelerin 1,5m altında dediğin oymanın resmi nerde? göremedim
O oymanın iç kenarında parmak ucu girecek kadar,başka bir oyuk daha varmıydı?

Etiketler
Yok