Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-02-2009, 09:55 PM   #21
ACHİLLES
Guest

Alıntı:
AKINCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
s.a ustam bu taşın defineyle bi alakası olduğunu zannetmiyorum olsaydı şayet daha büyük bir taş olurdu bizim oralarda buna benzer taşlarla tarlaların sınırlarına koyarlar ve hayli da vardır.
Sevgili defineci kardeşim demişsinki"define olsa daha büyük olurdu" Pekii sana bi soru sorayım o zaman?
İki tane uzun samsun paketini üst üste koyduğumuzu varsayalım.Ortaya çıkan alan kadar,yani iki paket sigara genişliğinde bi oyuk açmış olsun kayaya bi taş ustası.Sence bu kadar bi oyuk KAÇTANE SAF ALTIN OSMANLI SİKKESİ alır?Bi fikrin varmı?Yanlış anlama bunu bi paylaşım vede bi bilgi olsun tüm arkadaşlara ve sana diye soruyorum.

Alt 02-02-2009, 10:02 PM   #22
asos
Üye

Tecrübe Puanı: 1016
asos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond reputeasos has a reputation beyond repute

denemek gerek dediğini tahminen adet olarak 100 adet alır
asos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-02-2009, 10:05 PM   #23
bereket_yusuf
Üye

Tecrübe Puanı: 4016
bereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond reputebereket_yusuf has a reputation beyond repute

tahminimce 150 veya 170 arası alır heralde
bereket_yusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-02-2009, 10:09 PM   #24
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

degerlı kardeslerım konu geregınden fazla uzadı butun dostlar kendılerınce fıkırlerını yazmıslar ne guzel ancak bılınmeyen bır gercek vardırkı sans kapısı nerde ne zaman kıme acılır bılınmez. bu ıs aynı zamanda nasıp bızı tabırımızle sans ısı.
Sonucta bızler nasıbımzıı aramakla mukellefız ve umut dunyası.

o tasta bır sey olabılırde olmayabılrıde;
ıkı yontem var bu yonde
1.sı ön sezi dedııgmız tahmın
2.somut ıslemler

mademkı ıhtımaller daıresınde hareket edıyoruz ve kımse elınde harıtayla bu ısı kovalamıyor(bır cogumuz oyle ıstısnalar harıc) oyleyse tasa cıhazla bakmaktan ne cıkar ne kaybederız?

goruyoruz ve duyuyoruz kı yıllarca kapısında tuttugu tasta altın oldugu ve bılmedıgı oradan nasıbı olan ve ısı bılen bırının gelıp o tası bı gece alıp goturdugu yahut ısteyıp gonul rızasıyla tas sahıbının verdıgını herkes duymustur.
ufak bır ornek;
bu kespıc evlerın ustunu duzlemek ıcın kullanılan bugunun sılındırı vazıfesını goren tastan vatandasın bırısı nasıl elıne geçiyorsa gecıyor. durumu farkeden bır baskası tası kırıyor ve ıcerısınden alıyor parayı.

yanı demem o kı bu ıs nasıp ısı hanı bır mubaregın hayatından ornek;

nasıbınde varsa ve ALLAH dılerse bır kucuk kutudan kertenkelede cıkabılır bır fil de.

lafı fazlaca uzattım hakkınızı helal edınız.
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-02-2009, 10:26 PM   #25
ACHİLLES
Guest

500-1000 Arası osmanlı altını,gramına görede 300 ila 700 arası roma yada bizans sikkesi alır.Define diye tabir ettiğimiz şey çoğu zaman iki elin oluşturduğu avuç kadar bişeydir.Küp olayı çok nadir olup,karışımlarda kullanılır.Toprak dolu bi küp bulursun ve bişey bulamadım diye saçarsın ama olay şudur,Ermeni ve yahudi kuyumcular çok uyanık ve kimyaya hakim insanlardır.Önce altın toz haline getirilir,sonra cıva karıştırılır toz gri olur,daha sonra bu gri toza kum ve talaş eklenir,en son üstüne nitrik asit dökülür ve karıştırılır.Ortaya çıkan karışım orjinalinden ayıramayacağın bildiğin TOPRAKTIR.Uyanık bir defineci bu tip bi buluntuda mutlaka önce buluntunun ağırlığına bakar emin olmazsa analiz yaptırır.Buluntuyu saçmaz.Ayarıca eskinin parakasaları taşlardır. Malların %90 ı kayaların taşların içinde.Kır taşı al parayı.Fotolu işaretlere "para kasası "diye bi konu açıyorum örnek olsun bu konuya arkadaşlar.

Konu ACHİLLES tarafından (02-02-2009 Saat 10:43 PM ) değiştirilmiştir.

Alt 02-03-2009, 01:41 AM   #26
çeçen
Üye

Tecrübe Puanı: 4016
çeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond reputeçeçen has a reputation beyond repute

arkadaşlar ben bu taşın aynısından çok gördüm nerde mi gördüm şaraphanelerde gördüm eski şaraphanelerde bu taşlardan mevcut ama ne işe yarar orasını bilmem yakınlarında büyük ihtimal bir şaraphane var
çeçen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-03-2009, 08:25 AM   #27
DAYI
Guest

selamnaleyküm arkadaşlar bazı konularda hiç itiraza mehal varmemek lazım aslında şu resme bakıpta bu kapak değil diyebilecek hiç kimse yoktur içimizde herhalde ve üzerindede parmak basılmış ha bu definemidir bilmem ama içinde bir şey olduğu kesin hem benim garibime giden de bi şey var kusura bakmayın ama adamın malının hesabınımı yapıyoruz şu kadar olmalı veya şundan aşşağı olmamalı gibi veya şu kadardan aşşağı konmaz çünkü define olmaz diye bi kural olduğunuda duymadım. ben çok duydum üç tane tatyanos çıktığını

pekala buradaki sıvama korasana ne diyeceksiniz aç kardeşim sen kötüsü gelirse sen bana söyle söyliyeceğini. şunuda hatırlatmadan geçmiyeyim arkadaşın biri şaraptan bahsetti define olmazda şarap mayasıda olabilir ne çıkarsa dökme sakın saygılar DAYI

Alt 03-14-2009, 01:23 AM   #28
ka33
Tecrübeli Üye

ka33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1016
ka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond repute

görüntüyü bozmak istemiyorsan al bi jet taşı kapak kısmından kes kardeşim.bak bakalım ne var ne yok.

Alt 03-14-2009, 02:13 AM   #29
defineci_14
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 16
defineci_14 is on a distinguished road

selam arkadaşlar
bence bu define işini sadece para aramak için yapmamak en doğrusu bu yapma olan küpü eki yoksa kesmenin yada kırmanın bi anlamı olamaz bence
onun bu şekilde kalması tarihe biraz olsun saygımız olur bence
defineci_14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-14-2009, 01:09 PM   #30
contrabutex
Üye

Tecrübe Puanı: 2016
contrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond reputecontrabutex has a reputation beyond repute

arkadaşım en kötü dedktör onun içinde bişey varsa görecektir niye bukadar uzatıyosunuz
contrabutex isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok