Go Back   DefineBurada.CoM > DEFİNE İŞARETLERİ KATOLOĞU VE CÖZÜMÜ BULUNMUS DEFİNE İŞARETLERİ > DEFİNE İŞARET KATALOĞU
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 07-09-2010, 10:08 PM   #11
mucit nedim
Üye

Tecrübe Puanı: 1014
mucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond repute

seyrani kardeşim: haklısın evet ukalaca gelebilşir ama inan ki değilm. sadece bilgiliyim hepsu bu.... buda size ukalaca gelecek ama bu bu yani... ben bildiğili olduğum konuda konusurum. bilmediğim yerde de susup oturmasınıda! kaldıki hadimi ve saygımıda çok iyi bilirm. amacım teminederimki aşalamak veya birilerini kücük görmek asla değil!!! herkez yasadğı kadarıyla ulemadır. tüm arkadaşlarrıma sevgiler..
mucit nedim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-10-2010, 12:05 AM   #12
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Alıntı:
mucit nedim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
seyrani kardeşim: haklısın evet ukalaca gelebilşir ama inan ki değilm. sadece bilgiliyim hepsu bu.... buda size ukalaca gelecek ama bu bu yani... ben bildiğili olduğum konuda konusurum. bilmediğim yerde de susup oturmasınıda! kaldıki hadimi ve saygımıda çok iyi bilirm. amacım teminederimki aşalamak veya birilerini kücük görmek asla değil!!! herkez yasadğı kadarıyla ulemadır. tüm arkadaşlarrıma sevgiler..

VARSAYALIM Kİ DEDİKLERİN DOĞRU BUYUR KARDEŞİM MEYDAN SENİN
YALNIZ BUNDAN ÖNCE YAPTIĞIN GİBİ KİMSEYE SATAŞMADAN KENDİ
HALİNE YORUMLAR BEKLİYORUZ Dayı

Alt 07-10-2010, 12:26 PM   #13
mucit nedim
Üye

Tecrübe Puanı: 1014
mucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond reputemucit nedim has a reputation beyond repute

s.a dayıcığım. t.ederim
mucit nedim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-10-2010, 09:47 PM   #14
meçhul
Tecrübeli Üye

meçhul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 134016
meçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond repute

Güzel bilgiler ihtiyaç her zaman vardır .tşk
meçhul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-04-2012, 12:48 AM   #15
alemci1970
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 43016
alemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond reputealemci1970 has a reputation beyond repute

Slm dostlar kandılınız kutlu olsun yuce rabım cumlemızı saglık ve huzur dolu bır dunyada yasamayı nasıp eylesın. Arkadasımız hızlı bır cıkıs yapmıs canı saolsun . Benım mesleyım maden arastırma sondaj bolumunde formen lık yapmaktayım .bızımmeslekte soz vardırkı nekadar bılırsen bır yınede bır bılene sor. Mesleyım yaptıgımız ısı gozle gormeden ıcra eden bırmeslektır tamamen bılgılerınle bırıktırmıs oldugun tecrubelerınle yer altındakı katmanlları bılmeden delıp numuneyı teslım etmektır. 15 yılık mesleyımde bıldıyım halde ıda etmem cunku karsımdakı kısıden bır fıkır daha kata bılırmıyım dıye yanlısta olsa dınlerım analızını kendımce yaparım karsıdakı arkadasıda rencıde etmemıs oluyorum. Saygılarımla hersey gonlunuzce olsun.
alemci1970 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-04-2012, 02:25 PM   #16
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. arkadaşlar
Önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye boşuna dememiş mevlana...

Kim burda seninle: dağa cıktı, yola gitti, işarete baktı ve yer söyledi ki insanların bildiklerini bilmediklerini bilebilesin.
Her sitede olan define işaret katalogların zaten kesin olan şeyler değildir sadece bakanlara o işaretle karsılasanlara bir nebzede olsun bilgi ve fikir versin diye yazılmıstır.

Şimdi burda biz seninle bir işaretemi baktık ??? Burada başkaları konusunda yorum yapıyorsun ???
Birde Kalkıp demişsinki : Birini tanımadan kimin kimden iyi olup olmadıgına , siz değil hiç kimse karar veremez demişsin ... (Bu laf ilk dediğin kelimeyle ne kadar tutarsız dimi)

SEN DAHA EGOLARINI YENEMEMİŞSİNKİ BRDA GELİP YAZI YAZIYORSUN GİT ÖNCE EGOLARINI YEN . BIRAK BU BÜYÜKLÜK KÜCÜKLÜK LAFLARINIDA BİLGİN VARSA MİLLETE YARDIM ET YORUM YAZ VEYA BURDA HERKEZLE BİZLERLE BİRŞEYLER PAYLAS BASKALARININ YAZDIKLARINA ÖNCE SAYGILI OL . ELBETTEKİ HERKEZİN BİR BİLGİSİ BİR TECRÜBESİ VARDIR O YÜZDEN EN UFAK BİR SÖZE VE LAFA DAHİ BU ALEMDE SAYGILI OLMAK LAZIM BÜYÜKLÜKLER KÜCÜKLÜKLER SURDA KALSIN BİZ ÖNÜMÜZE BAKALIM...

BAK SEYRANİ USTA NE GÜZEL DEMİŞ.

'' BU ALEMDE ASLANIDA TANIYORUZ ÇAKALIDA''
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-05-2012, 05:31 PM   #17
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

evet faydalanalım ozaman bizlerde engin tecrübe ve bilgilerinden.....

Alt 02-06-2012, 09:33 PM   #18
KANAS_USTA
Üye

Tecrübe Puanı: 31014
KANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond repute

Alıntı:
hira_pc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Üçgen işaretleri malın kapalı katman altında oldugunu verir...
acılması bulunması ulasılması zor olan bir yapıdır...
eger caplarında darlık olan yönü varsa o yön incelenmeli eger yoksa yanındaki yön veren işaretler dikkate alınıp hareket edilmesi gerekir...
kardesıme ılaveten:
nasılkı corba tuzsuz olmaz ucgende yardımcı ısaretı olmadan olmaz
yanında ıllakı farklı ısaretler vardır olacaktır olmalıdır
genel anlamda sade bır ucgen dusunecek olur ısek
anlamları ve eş degerlerı sunlardır su sekılde sıralanabılır:

1.eşmenin batı yonu
2.sekiz adet domuz
3.bir mağara
4.gizlenmış olan sey
5.tumsek
6.at koşumu
7.üç kat-üç katı
8. ip bağlama delıgı denılen delık......vs

dgerlerını bır cogumuz bılyıoruz zaten saymaya gerek yok

Verilen tüm bilgiler ön araştırma amaçlıdır. Ön araştırma yapacak kişi MÜLKİ amir'den izin almak zorundadır.
Kaçak kazı yapmayalım yapanları uyaralım.

AYRINTILI RESİMLEME VE AÇIKLAMADAN YOKSUN BİR KONUYA KESİNLİKLE YAZMAM !!!
KANAS_USTA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-06-2012, 10:03 PM   #19
KANAS_USTA
Üye

Tecrübe Puanı: 31014
KANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond repute

devam edelım bır kac ornekle
mısal:

balık + üçgen: degerli anlamındadır
kuru bir çeşme, bir dönemeç, dört adet delik olan kaya, iki adet istavroz ve beraberinde kareyi, kabartma bir işaretin batı yönünü,
kayada iki adet dikdörtgeni, 19 adımı, bildiğiniz kerpeten işaretini, iki adet kuleyi, ana yönlerden bırını genelde guneyı verır......... balık + üçgen işaretini hedeflerı son noktaları bunlardır bu verdıgım notları bır yere not etenızde fayda var

daire içinde üçgen işareti:
evlerde dış kapının altına bak anlamına gelır
iki aet guvercınle es deger bır ısarettır
arazıde ıkı kaya olur belırgın secgın kayadır bunlar ıkısının arasında olur
devam ısaretı olabılen at ısaretının(varsa) batısını ıfade eder.........vs

Verilen tüm bilgiler ön araştırma amaçlıdır. Ön araştırma yapacak kişi MÜLKİ amir'den izin almak zorundadır.
Kaçak kazı yapmayalım yapanları uyaralım.

AYRINTILI RESİMLEME VE AÇIKLAMADAN YOKSUN BİR KONUYA KESİNLİKLE YAZMAM !!!
KANAS_USTA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-08-2012, 09:12 PM   #20
elmalılı
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 13
elmalılı is on a distinguished road

Alıntı:
mucit nedim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
herkez uzman olmuş oh ohh
usta sizin bilgilerinizden istifa etsek
elmalılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler