Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotografsız İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 09-20-2008, 06:42 PM   #1
unforgiven_tr
Üye

Tecrübe Puanı: 16
unforgiven_tr is on a distinguished road
Standart Çeşmenin Duvarında

S.A. Köyde söylenildiğine göre çok eski bir çeşmeymiş kimse ne zaman yapıldığını bilmiyor. Duvarında da aşağıdaki gibi bir şekil var( veya eski yazı). Yapıldığı zamanı mı yazıyor yoksa başka bir anlamı var mıdır? Teşekkürler, saygılarımla.

unforgiven_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Facebook'ta Paylaş

Alt 09-20-2008, 11:37 PM   #2
DAYI
Guest

sewlamünaleyküm kardeş fotoğraf çekmek mümkünse daha sağlıklı olur kanısındayım saygılar DAYI

Alt 09-22-2008, 02:10 PM   #3
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
buradakı sekle gore soyluyorum sagda arapça 621 sayısı var.kesınlıkle.fakat sagdakı ılk 1 sayısının ıkı tarafındakı noktalar aslında sıfırdır.ama nokta sagda olsa 10 olacak.dıger nokta nıcın veya ne anlamda konmus bı yorumm olamayacak.ustundekı sekle butun olarak bakarsak 621 oluyor.veya once 62 sonra 10 olabılır.profosyonel derecede arapça egıtımım var.ben ılk baktıgımda bunu gordum.sadece benım yorumum.ama çok açık olarak rakamlar gozukuyor.harf belırtısı yok.

saygılar
orjınalı olsa daha net bısey dıyebılırdım tabı farklılık varsa.

Konu geçmişine sahip çık tarafından (09-22-2008 Saat 02:19 PM ) değiştirilmiştir.

Alt 09-24-2008, 11:47 AM   #4
kandela
Guest

geçmişine sahip çık güzel bir fikir (söylememiş) SÖYLEMİŞ en güzeli foto çekip bir hocaya yada arapça bilen birine danışmak derim.

Konu kandela tarafından (09-25-2008 Saat 08:22 AM ) değiştirilmiştir.

Alt 09-25-2008, 12:02 AM   #5
DAYI
Guest

selamünaleyküm kandela arabça ve osmanlıcayı bizde çözeriz hoca ve hacıya gerek yok olmadığı zaman hocalığı yaparız allahın izni ile iki sefaerde kabeye yüz sürdük elhamdülillah .. ama bu şekillerin arabça ve osmanlıca ile ilgisi yok bence saygılar

Alt 09-25-2008, 11:51 AM   #6
kandela
Guest

A.s Dayi Allah Bizede O şerefi Bahşeder Inşallah.
Ben Sadece Iyi Bir Fikir Olabileceğinden Bahsetmek Istemiştim.

Alt 09-25-2008, 01:46 PM   #7
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
sayın dayı abım .benım 8 yıllık profosyonel arapça hem gramer hemde fıkhı ılmım var elhamdulıllah.bunu sadece gordugum sekle bakarak soyledım tabıkıde bu ısaretın defınecılıkle baglantısını bılemem.belkıde farklılık teskıl edıyor bu sadece dedıgım gıbı benım nacızhane yorumum.ordakı sekle bakarak dıyorum.kabeye gıtmek sakın yanlıs anlamayın arapça ılmını bılmeyı gerektırmıyor.bu tamamen gonul ve ıbrahım as çagrısına davet ısıdır.allah bızlere ,sızede tekrarını nasıb eylesın inş.
saygılarımı sunuyorum.
ALLAHA emanet olun
geçmısıne sahip çık
dedıgım gıbı benı sakın yanlıs anlamanızı ıstemem.soyledıklerımı aldıgım bılgılere dayanarak konusuyorum.asla saygısızlık etmek haddıme dusmez.

Alt 09-26-2008, 12:15 AM   #8
DAYI
Guest

selamünaleyküm bakın benim anlatmak istediğim şu dur bu yazı yıda okumanın arabça ve farsça veya osmanlıca uzmanı olmakla bi alakası yok ama bu yazınında arabça ve osmanlıca ile alakası yok 621 yazacaksa neden doğrudan doğruya yazmamış bu alt tarafı bi çeşme . ha şunu deseniz anlarım bu ermenicede veya rumcada şifre harflkerden biridir.amenna ama arabça deyince iş değişiyor osmanlıcadada öyle neden kargacık burgacık yazsın.hacca gitmenin arabça bilmeyi gerektirmediği doğru o lafın gelişi söylenmiş bir laf eğer yanlış anlaşıldı ise özür dilerim .bakın birde affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum hem 8 yıllık fıkıh ve arabça alimliğim var diyorsunuz hemde geçmişte definenin dinde yeri---ve definenin cinlerle alakasını israrla soruyosunuz biz bunları fıkıh alimlerinden öğreniyoruz . ya siz bizi bilgi yönünden tartıyosunuzveya bizim anlamadığımız bişey var saygılar DAYI

Konu DAYI tarafından (09-26-2008 Saat 07:59 PM ) değiştirilmiştir.

Alt 09-27-2008, 10:04 AM   #9
geçmişine sahip çık
Guest

selam 3 tur cvp yazıyorum

Alt 09-27-2008, 10:06 AM   #10
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar dayı abım
sıze 3 oldu cvp yazıyorum nedense gıtmedı ama sıze tekrar donecegım bunu belırtmek ıstedım
oncelıkle sunu belırteyım benım asla sızlerı bı tartma veya sınama gıbı durumum olamaz ama sızede verecek bı cevabım olacak
kusura bakmayın dısardayım banım nette arıza vat
en kısa zamanda sıze donmek uzere

Konu Kapatılmıştır