Go Back   DefineBurada.CoM > DEFİNECİYE GEREKLİ OLAN BİLGİLER > Medeniyet İzleri
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 11-20-2009, 02:18 AM   #1
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute
Standart LAHİT KAPAĞI ve ÜZERİNDEKİ YAZI

istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 11-22-2009, 07:32 PM   #2
sonadım
Guest

istihkam usta bunu zile kalesi eteklerindemi buldun bu bizans dönemine ait bir papaz ve eşine ait olan iki mezarı ifade eden bir mezar stel taşıdır.ama çok emek ister saygılar..........

Alt 11-22-2009, 09:22 PM   #3
murat_kafkas
Üye

Tecrübe Puanı: 16016
murat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond reputemurat_kafkas has a reputation beyond repute

zilede hurdacı alibeyin orda duruyordu bu taş bunu bende gördüm.))))galiba o o.yuen isimli bir rahibeye ait bir mezar kapağı.kadin dimorit kilisesinde görev yapıyomuş .(+YNEP)yuen (DNDND)denodidy. olarak okunur bu isim ve soy addır.(QWT)anıt mezarı anlamında.(XIOID)dimorid (THCOP)tahhakop.dimorit rahibesi anlamında. kısacası yuen denodidy in mezarı dimorit rahibesi tanrı huzurunda mesih yanında olsun anlamında yazılmış bir kitabe.bire bir anadolu bizansı lehcesiyle yazılmış.
murat_kafkas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-22-2009, 09:32 PM   #4
sonadım
Guest

tamam murat kafkasda inan ben böyle bir şeyi bu dediğim yerde gödüm halada var orda espiri filan değil bundan emin olun saygılar.

Alt 11-23-2009, 10:24 AM   #5
MEZARCI
Banned

Tecrübe Puanı: 0
MEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond reputeMEZARCI has a reputation beyond repute

murat kafkas kardeşimize bilgileri için çoooookkkk teşekkür ediyorum süpersin maşallah
MEZARCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: