Go Back   DefineBurada.CoM > DEDEKTÖRLER ALANTARAMALAR VE YER ALTI GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER > Define Cihazları , Dedektörler , Alantaramalar , Radarlar Hakkında Bilgi Paylasımı
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-09-2009, 08:12 PM   #11
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

S.A arkadslar cubuklar konusnda bir hayli tecrübem oldunu düsünyorum üstadlarım hariç tabi.biraz bahsedeyim İNSALLAHİ TEALA faydam dokunur yada bir fikir olur sizlere;tek kişilk ve çift kişilik cubuklar vardır mesela benim kullandıgım en güzel dedektöre kyaslamadıgım çubuk çift kişilik.elinizdeki çubukalr saglamsatam ayarındayssa bulundugunuz bolgeyi inceelyin once eger pirit tası yogunlukta değilse tam anlamuıyla güvenin.bizzat test ettim.tarlamızda bir çalsıma vardı kepce ile.4 m lik bir çukura 2 bilezik koydum.20 cm sapmayla tam tespit etti.zaten kazılarda bu 20cm lik yanılma bahsi bile edilemez.altının agırlıgına gore değişr yonu.2 bilezil koy bir yere baska b,ir yere 10 koy 2 bilezik olan yeri teyet gecer.bolsuk olayınada yon verr deselerde ben buna pek kanat edemedim.bir yerde deendim bos bir mezara beni 300 mden gotrdu ama orayı yagmalayanlar okadar cahilmişki koskaca 2 tane mezarın kasasını gosteren işaretleri goremeişler ve büsbütün duryordu oda.ama rsikli bir yerde ve tuzaklı idi belkide ondan dokunadılar.kullnaımına gelince kardesim: dedğim gibi malın büüklügüne gore mesafe uzar.abartısız konusyıorum 1km ye kadar gordum çogu var azı yok bunun.ama gordugu tümülüstü.2 bilezik için idda etmyorum.2 kişi karsılılı tutar cubugu saga yon verse saga sola yon verse sola gidicen.beli aralıklarla atyorum 50 m tekrar tutucan.eger mal solundaysa ve senoraya sırtın dönük duryosan yada yanındaki arkadsın oraya ter duryosa cubuk havaya kalkıcaktır.oyle oldumuydu yon değiştrcen.tam noktaya vardıgında cubuk yere basıcaktr.20 cm lik bir sapmaa ile baklava dilimi olur.buda hedef demektir.derinligi olarakda 10 m ye kadar çıkar.bence bundan gusel birsey yok diyorum.ama dedğim gibi bolgenin jeolojik yapısı onemli priit yanıltırt ama tecrübeli kişi onuda bilir cubuk her yaptıgı hareekti ii gozlemlicen.kendi gozun gibi olcak.cubugu kuullnaırken en büük yardımcın cubuga elinin yatkınlıgı ve sahip oldugun bilgindir.işaretler hakkında.saygılar.YANILMAKTAN VE YANILTMAKTAN ALLAHIN 99 İSİMLERİNİNİ MANALRINA SIGINIRIM.

Konu JOVİYANUS tarafından (03-09-2009 Saat 08:13 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-09-2009, 08:22 PM   #12
knight
Tecrübeli Üye

knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 11016
knight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond repute

ok teşekkür ederim arkadaşım değerli bilgilerini bizimle paylaştığım için sağolasın varolasın Allah dostu...
knight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok