Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-24-2009, 06:51 PM   #21
MANOL
Üye

MANOL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 14016
MANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond repute

ben kesın konusmadım cogu öle ayrıca tumulus hoyuk vs acmak dogru birsey degıl gidin işaretle vs...seylerle ugrasın sit alanlarında ne işiniz var yaw...bu tür eserleri paylasım için koydugunuzu dusunerekten anlatmaya gerek oldugunu düşünmuyorum...
MANOL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 03-24-2009, 07:55 PM   #22
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

son noktayı ben koyayım isterseniz arkadaşlar tümülüs asla boş degildir girdiniz baktınız boş ise mutlaka soyulmuştur ilk ben açtIm benden başka açan olmadı diye kendilerini kandırır bazıları o kadar orjinal görünürki anlayamazsınız halbuki o tümülüs dönem soygununa ugramıştır ve orjinal gibi durur. çok arkadaş derki yaw höyük tümülüs yada yıgma kazısı esnasında kırık çömlekler çıkıyor der işte bu soygunu ispatıdır adam delimi kırık çanak çömlek koysun boş yere lafı saga sola çekmeyin bu konu burda kapanmıştır ha bu arada biz kimseye tümülüsle ugraşın demeyiz hem yasal açıdan hemde külfet ve becerik açısından tümülüste kaç tane hayatını kaybeden adam biliyorum bizde de var tümülüs ugraşmıyoruz çok para lazım

Alt 03-24-2009, 11:10 PM   #23
MANOL
Üye

MANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond reputeMANOL has a reputation beyond repute

seyrani bu senın yorumun.........bunu bılen bu ulkede 1 elin parmak sayısnı gecmez dıyebilirm ben de o sahıslardan ögrendım bak bi cogunda olabılıyor....

Alt 03-24-2009, 11:12 PM   #24
MANOL
Üye

soygunu yaparken yanındamıydık hayır degıldık hepsine soyulmus diyoruz ama kımse 20 m yada 21 adım kadar uzakdaki eskı yolu veya eskı derenın virajını gören vardır ve malda oraya yakın bir yerde olur...tabiki bazılarında sahane seyler bulunmakda...

Alt 03-25-2009, 01:21 PM   #25
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. manol şimdi tümülüsler kesinlikle öle icinden bos canagın cömleğin cıkacagı yerler değildir ... vede malı bir dere bir yol kıvrımına koyulmaz belki tümülüse istisnaden hedef alarak biri bir kıvrıma mal koymustur biride onu cıkarırlarken görmüştür demiştirki tümülüs malı burdan cıktı hayır gömen sahııs onu hedef alıp gömmüştür tümülüsün malını baska yerde arama malı olan tümülüse konmaz malı olan kıral daglara oyma sekilde ve agzı bulunması zor acılması zor sekilde konur örnek iskender cenhiz han bulabilen varmı hala neden mallarıyla konulduda ondan pekela acılmıs kıral kaya mezarları mal cıkarmı cıkmaz tümülüsten mal cıkarmı istisnalar haric cok az ne cıkar en az bir heyken cıkar eşi benzeri olmayacak sekilde o gördüğün kırık canaklar cömlekler göz boyamadır ... artı sade büyük tümülüsler harici toprak zemin altındadır vede odaya ulasılması her babayiğidin harcı değildir hemen kaz odaya ulas değildir ilk oda her zaman icin bos cıkar giriş odasıdır asıl mesela mezar odasına ulasıp ordaki gizli bölmelerdeki ufak tefek görünen ama maddiyat acısından paha bicilemeyen tarihi degerleri bulmaktır ...istisnalar dısında tümülüslerin malı olmaz tarihi degere ait esyaları olur malıyla gömülen kırallar zaten daglara oyma yapılarak tüneller aracılıgıyla odalar kurularak gömülürki girişini dahi acmak icin suan dozerler kullanmak zorunda kalırsın ... bırak dozeri yerini bulmak icin inceleme üzerine inceleme yaparsın ...

senin dediğin gibi sabit kıvrımlarda malı olsaydı eger sana söle anlatayım o zaman benim yanımda bir uygarlık yasıyor ve zamanla kücüldüler zayıfladılar ve kendi himayeme aldım ve kıralım önceki kırallarının tümülüs var vede malı kıvırımda ben bunu zenginliğime zenginlik dahada güclenmek icin alırım ordan dogru değilmi bırakmam yani sabit bişeyler olsaydı şimdiye toprak altında mal kalmazdı hepsi gün yüzüne cıkardı ... bir örnekte söle sana sen zenginsin ben fakirim sen gömdün malını yıllar önce bende cobanım dagda senin işaretini gördümo işaretin sabit anlamı olsaydı ben o malı bulur alırdım ve cobanlıktan kurtulurdum dag basında duracagına cebimde dursun derdim lütfen biraz mantıklı olalım ... suanki teknolejiyle bile malıyla gömülmüş kıralların mezarlarını bulamıyorlar ... tümülüsler kesinlikle bos cıkmaz öle görüldüğü gibi kırık dökük canak cömlek belki yer zemininde olur buda ya dönem soygunu oldugunu yada dönem soygunu olmus gibi göstermek amacındadır ... ama kesinlikle eşşiz benzersiz tarihi degerler cıkar ama bulamasını bilirsen ... altın cıkarmı bu bilinmez ama genelinde cıkmadıgı görülmüştür ... malıyla gömülen kırallar cok gizli gömülürler hatta gömen sahıslar kendilerini öldürürler işlemi yaptıktan sonra ... saygılar...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 03-25-2009, 02:51 PM   #26
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

s.a manol kardes.hira ustam gerekli açıklamayı yapmıs.tümülüsler bence bu dünyada 8. hariakdır.kesinlkle bos çıkmaz ustamında dedği gibi canak çömlek goz boyamdır.dere kıvrımmına koymaylaa hiç bir alaksı yoktur.akarsu kenarları hakim tepeler yerlesim yerine yakın genelde bole yerlerde olur.ha diceksinki benim bildigim timilis varm esela ama yakında en ufak bşr tas yok ki yerlesim yer olsun bende sana derimk ozman binlerce yıl geçmiş savaslar talalnar normaldr ama harabe olmaması orda daha onceden olmaması anlamı tasımaz.çeşt çeşit girişi olna timilisler var.guney dogu ve kuzay batı olmak üzere gril yerleri kimisi tavandan olablr yada farklı bir yonde.bunu bilemeyiz sabit bir giriş yok ama gnelde guney dogu isitikamet ve juzey batı.ustamında dedği gibi illa orda küp küp altın olcak die bise yok buna bende katılmyorum.ama goruntusu kuçuk ama paha biçilemeyern seylr vardır.asla bos olamaz.oyle bir yapı ki öyle bos olsun.sonuçta oyle yerler kral alim degerli bir sahsyet için yılarca emek harcanıp yapılsın...
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 03-25-2009, 02:56 PM   #27
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

sunuda ekliyelim boyle büyük bir yapının degerli bir sahsiyete ait , kesinlikle girişde çıkısıda kolay olamz.birsürü tuzak akla hayale gelmyen donemin muhendisleri tarafında yapılan essiz....bir çok kere duyuldu ölenelr oldu. bastıgn tasa dahi dikakt etmen gerekir.orda bulunan esyalrı hareket ettirdigin de mekanzimayı teiklyede bilrsin.her an degdini bir tas la üzerinden harekete geçen birbirinden ayrılan tasların içinden gelen bir mantar tozu senin hayelet cin gormene sebep olablr kaorkup kaçmana hata kafayı yemene sebep olablr.ben sahsen bole bireye setbest olsa bile girmeye tecrübe bilgi açsından hazır oldumu sanmyorum.ha girmezmiyim her ne olursa olsun girerim o ayrı konu bence oyle yerlere anca üstadlar girer onalr bilir onlar sag çıkar evel ALLAHIN iznyle.öyle bir yapılmıski giren çıkamasın ki zaten oraya giren hırına girmicektir onalrda bunu bildiginden ona gore tekilatlandırmsılardır.saygılar
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 03-25-2009, 03:47 PM   #28
YAVUZ SELİM
Üye

Tecrübe Puanı: 28016
YAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond reputeYAVUZ SELİM has a reputation beyond repute

Manol Seni Tebrik Ediyorum Tümülüslere Yeni Bir Açilim Getirdin Tümülüsün Mali Virajda
Yada 20 Adim Derede Olur Dedin Denemekte Faide Var
YAVUZ SELİM isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 03-25-2009, 04:48 PM   #29
MANOL
Üye

yavuz inan tuylerım dıken dıken oldu saol kardesm ya şifreci kimse yok allahtan senı gördum kendıme geldım)yaw biz bosuna bu rumların hrıstolarn arasında kalmısız valla agzımızı acamıyoruznese vırajda degıl vırajla hoyuk arasında bır yerde nese artık söleyım....(bir abicim biri bana desın ya hoyuk yada tumulusun yanındakı yada tepesındekı meşe agacı neyı anlatır bununla karsılasmıssınızdır hadi bılıyosunuz madem anlatın o agac neyı anlatıyor???????????????????sizden tavsiyem 4 elementleri ezberlemenız ve define ile baglantı kurmanız...

Alt 03-25-2009, 04:49 PM   #30
MANOL
Üye

hiç bir hoyuk gelısı guzel yapılmamıstır arazıye otutturulurken ölçumlere cok dıkkat edılmıstır...

Konu Kapatılmıştır