Go Back   DefineBurada.CoM > DEDEKTÖRLER ALANTARAMALAR VE YER ALTI GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER > Define Cihazları , Dedektörler , Alantaramalar , Radarlar Hakkında Bilgi Paylasımı
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-08-2010, 04:09 PM   #31
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Selamünaleyküm kardeşim kusura bakma ben yanlış anladım o zaman .ve ayrıca mutlu oldum sağolasın

Alt 02-16-2010, 11:36 PM   #32
uzman
Guest

aleyküm selam dayı.tam teşekküllü aldığında 135 000 euro benim kullandığım radar mala goscoın.yer altı görüntüleme radarı.adı üstünde radar.3 metreye, 15 metreye,30 metreye inen başlıkları kullandım.ben kullanıcıyım.benim merakım makinalara olağanüstü bir şey.ama bunun en büyük özelliği boşluk bulması hiç kaçırmıyor

Alt 02-16-2010, 11:46 PM   #33
uzman
Guest

arkadaşlar selamun aleyküm.mala gpr diyerek girerseniz ulaşırsınız.ama makinanın en mühim özelliği yorumlayanda oda çalışma istiyor.o çalışmaları yapmasam net konuşmam.

Alt 02-16-2010, 11:51 PM   #34
uzman
Guest

Alıntı:
ozooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
s.a dayı arkadaşımızın MALA dan kastı yanlış anlamadıysam bildigimiz mala ille çalışmadan bahsediyor galiba..............?
arkadaşım ben sizin ilgilendiklerinizle ilgilenmiyorum benim merakım başka...ama bu işi yapıpta bu ismi bilmiyorsan o senin sorunun

Alt 02-19-2010, 08:46 PM   #35
ozooo
Tecrübeli Üye

ozooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 227015
ozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond repute

Alıntı:
uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım ben sizin ilgilendiklerinizle ilgilenmiyorum benim merakım başka...ama bu işi yapıpta bu ismi bilmiyorsan o senin sorunun
S.A DOSTUM valla MALA yı duymadım ben nasıl cihazlar hakkında açıklama yapıyorsam sizde MALA hakkında açıklama yapın bizimde bilgimiz olsun BİLMEMEK AYIP DEYİL ÖĞRENMEMEK AYIPTIR

bu işi yapmak demek herşeyi bilmek DEĞİLDİR öyle olsaydı bu forumda kimsenin işi olmazdı SAYGILARIMLA

YAPILAN BİR İŞTE ALLAH RIZASI YOKİSE O İŞTEN HAYIR BEKLEME''''KUL HAKKI SADECE MADDİYATLA ÖLÇÜLEMEZ MADDİ VE MANEVİDİR 'Kİ KUL HAKKINI ALLAH C.C BİLE AFFETMEZ''''
ozooo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-19-2010, 08:48 PM   #36
ozooo
Tecrübeli Üye

ozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond repute

Alıntı:
aleyküm selam dayı.tam teşekküllü aldığında 135 000 euro benim kullandığım radar mala goscoın.yer altı görüntüleme radarı.adı üstünde radar.3 metreye, 15 metreye,30 metreye inen başlıkları kullandım.ben kullanıcıyım.benim merakım makinalara olağanüstü bir şey.ama bunun en büyük özelliği boşluk bulması hiç kaçırmıyor

s.a DİREK MALA DEMEK AYRI BİRŞEY MALA GOSCOIN DEMEK BAMBAŞKA

HEM DÜNYADA OKADAR ÇOK LADAR OKADAR MALA VARKİ NE SEN SOR NE BENSÖYLEYİM

YAPILAN BİR İŞTE ALLAH RIZASI YOKİSE O İŞTEN HAYIR BEKLEME''''KUL HAKKI SADECE MADDİYATLA ÖLÇÜLEMEZ MADDİ VE MANEVİDİR 'Kİ KUL HAKKINI ALLAH C.C BİLE AFFETMEZ''''

Alt 02-20-2010, 01:13 AM   #37
ozooo
Tecrübeli Üye

Alıntı:
S.A SENDE 135.000 EUROLUK CİHAZ VAR ÖYLEMİ?

EN YAKIN ZAMANDA FOTOSUNU EKLEMENİ RİCA EDİYORUM RİCAAAA

135.000 EUROLUK CİHAZI OLAN BİRİ BENİM EKLEDİĞİM 100-200TL DEDÖKTÖRLERLE UĞRAŞMAZ BENİM KONULARIM İNSANLARI KORUMAK KAZIKLANMALARINA ciğeribeş para etmez DEDÖKTÖR CÜYÜM DEYİP 300-500TLLİK CİHAZLARI SÜSLEYİP PÜSLEYİP OLMAYAN ÖZELLİKLERİ VARMIŞ GİBİ GÖSTERİP MİLLETİN UMUDUYLA ÇOLUĞUNUN ÇOÇUĞUNUN RIZKIYLA OYNAYIP YALAN DÜZENLE KANDIRANLARA DAHA FAZLA KURBAN VERMEMEK İÇİNDİ AMA ANLAMAK ZORDUR HERKEZ ANLAYAMAZ AMA BEN BUNU ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIM VE KUSURA BAKMA AMA 135.000 EUROLUK CİHAZIN VARİSE ŞAYET SANA YAZIK OLUYOR BU SİTEDE KARDEŞ ÇÜNKÜ ARKELOGLARDA BİLE 135.000 EUROLUK CİHAZ YOK SEN BAYAĞI PROFOSYÖNEL YAPIYORSUN ANLAŞILAN BUİŞİ TEBRİK EDERİM FOTOLARINIDA DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM VE BENİM GİBİ MERAK EDİP 135.000 EUROLUK CİHAZINI GÖRMEK İSTEYEN ÇOK KİŞİDE VARDIR EMİNİM

Alt 02-20-2010, 05:00 AM   #38
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

SELAMÜNALEYKÜM OZOO KUSURA BAKMA BU TİP OLAYLARLADA UĞRAŞMA BİZ SENİN NE KAREKTERDE BİRİ OLDUĞUNU VE NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ SEN ÇALIŞMALARINA DEVAM ET VE ARKADAŞLARI BİLGİLENDİTMEYE DEVAM ET ....
EVET SANA GELİNCE UZMAN ARKADAŞIM. MADEM BİZİM İLGİLENDİKLERİMİZLE İLGİLENMİYORSUN NE İŞİN VAR BURADA VE NE DEMEYE MİLLETİN KAFASINA KUŞKULAR SOKUYORSUN BİRİLERİNE BİŞEKİLDE KILÇIK ATMAKLA ZEVKMİ ALIYORSUN MAKİNANDA SENİN OLSUN GÖSTERİŞİNDE SENİN OLSUN VE BİR DAHADA BURADA YAZMANI İSTEMİYORUM BENİ BAŞKA ŞEYLERE MECBUR ETME dayı

Alt 02-22-2010, 01:59 AM   #39
KOMAGENA
Tecrübeli Üye

KOMAGENA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 67015
KOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond repute
Standart Neyin atışması anlayamadım

Selamlar.arkadaşlar okuyunca hakikaten anlayamadım.ozooo arkadaş açıkça bazı şeyleri bildiğinden dolayı aman sakın yüklü paralar veripte boşuna masraf yapmayın.bir yere gelene kadar bu cihazda işinizi görür deyip yeni başlayanları uyarıyor.yeteri kadar deneyimi elede edemeyip eksikliği kendinde değilde cihazda arayanlar 135000 euro luk cihazla kapatmaya çabalarken.bu sitede bağzı arkadaşlar biliyorlarki bunlarında ötesinde bırak cihazı gözün gördüğü açıkta olanında alınamayacağının idraki içinde olduklarından.suskun kalıp için için gülüyorlarsorarım size kimin elinde holdinklerinkinden daha gelişmiş cihaz var.onlar bile bu cihazlarla herşeyin bitmeyeceğini çok iyi bilip arazide daha sağlam dolaşıyorlarsizden ricam tartışın birbirinizi boşa incitmeyin.paylaşın yardımlaşın.lakin elin gayri müslümü boş durmuyor.siz birbirinizi incitirken onlar atalarımızdan gasp ettiklerini bugün çatır çatır götürüyorlar

Alt 03-26-2010, 10:10 PM   #40
KyDnOs
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 15
KyDnOs is on a distinguished road

YERALTI RADARI-GPR GROUND PENETRATING RADAR (MALA/RAMAC)

Ürünün Özet İçeriği :
MALA- GEOSCIENCE - 0 İLE 300 METRE DERİNİN GÖRÜNTÜSNÜ ÇEKER, 50, 100,200, 400 MegaHetrz duyargaları(antenleri) var. Ground Penetrating Radar, MALA RAMAC/GPR 50, 100, 200 400 MHz, plus 1GB antennas. Stacking capabilities. RADPRO processing software. YERALTINI GÖRÜNTÜLER. Çok hızlı ölçü alır. Yeraltı yapısının biçimini çıkarmada, arkeolojik araştırmlarda, maden aramalarında çok etkindir. 1GhZ ile 50 MHz aralığında ayrı ayrı duyargaları vardır. Etkin derinliği 15 metre dolayındaır. Sürekli 1 mm aralıkla ölçü alır.Pille beslenir. Ölçüleri alırken bilgisayardan görüntüsünü verir. Süreksizliğin üstünün izdüşümü alınır. Anında değerlenirir. Ereğin, derinlik ile yerini bulur. Kullanılan duyargaya göre inceleme derinliği değişir.

RESISTIVITY DEVICE-ÖZDİRENÇ-DIGITALDC,P= 10 kVA,I= 5 Amp)SuperStar Generator(8 KwA)

Ürünün Özet İçeriği :
Başlıca yeraltı suları, jeotermal aramalar, maden aramalarında kullanılır. Yeraltı boşluklarını, silis, bor, tuz, jips, anhidrit, pomza, manyezit, kaolin, kil, çakıl gibi madenleri, kırık kuşaklarını bulucudur. Katmanların sayılarını, kalınlık iler derinliklerini, elektrik iletkenliklerini bulur.Ayrıca, arkeolojik alanlarda, eski yerleşim planını çıkarmada, duvarların yerlerini, işlenmiş kalıntıları bulmada kullanılır. . Düze yakın elektrik akımında ölçer. Yere kablolar sererek, krom elektrotlar çakarak ölçü alır. Yerin, yada yeraltı daki gömülerin, boşlukların çekimini yüzde bir duyarlıkla ölçer. Sığ ile derinlerde etkindir. Arama derinliği 1 500 metredir. Ölçüleri bir doğrultu boyunca kayarak, belli bir düzene göre(Schlumberger, Wenner, Dipl-Dipol) alır. Ölçüsü hızlı olup bir nokta için 5 dakika dolayındadır. Tüm düzeneğin ağırlığı parça parça 30 kg dir. Bir kaç kişi elle taşıyabilir. Düz ya da kayalık ortamlarda kolayca kullanılabilir. 2 tane ölçü alıp onun ortalamasını bulur. Çok değerli bir jeofizik aygıtıdır. Jeneratör ya da şehir elektriğinden de beslenebilir.

GEONICS EM61

Ürünün Özet İçeriği :
Süre ortamında çalışan bir irgitim ölçertir. Sığ derinliklerdeki metalleri)altın, gümüş, demir gibi), arkeolojik kalıntıları, yeraltı şehir şebekelerini(boru, kablo) bulmakta kullanılır. Dört tane algılayıcısı vardır. Düz ortamlarda tekerleki, kayalık ortamlarda kişinin üzerine giyerek çalıştırılabilir. Giriş derinliği 15 mt dolayındadır. Altını demirden ayırır. GEONICS EM-61 Time Domain Electromagnetic For Shallow Archeology and Engineering Work. Antennas, processor, and carriage car.

arkadaşlar ben size şuanda dünyada kabul görmüş onaylı 3 tane cihazı kısaca tanıttım sizlerde internetten daha detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz. ha bunları kullanmakta profosyonellik ister fiyatlarıda bir hayli yüksektir,

1.bahsettiğim cihaz gerçek zamanlı anında görüntü veren uydu bağlantılı bir cihazdır gerçek bir gpr, içinizde antepli olan varsa; bu cihazdan şu anda birtane antep belediyesi aldı 55.000 auro yalnız ful takım değil 400mhz anten ile yerinde görüp inceleme şansı olanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.. gerçekten kafa bir cihaz.

2. bahsettiğim RESİSTİVİTY cihazı genelde madenciler ve petrol arayanlar kullanıyor % 0 hata payıyla boşluk bulan ancak kullanması baya bir emek zahmet isteyen bir cihaz, adanadada üretimini bizim türk mühendislerinin yaptığı değişik bir versiyonunu arazi şartlarında gördük 200 m2 bir alanın çekimini 4 - 5 saatte ancak tamamlayabildiler yere çakılan kazzınları var prob diyorlar 4 tane kazzığa yüksek gerilim elektrik akımı uygulanıyor metre metre kayıt yapılıyor inanın boşluk bulmada zannetmiyorum sıfır hata payı diyorum böyle bir şey olamaz

3. cihaz ise, şu adını sanını duyduğunuz pulse (Pİ) cihazların hepsini toprağa gömer o derece mükemmel bir cihaz. geonics firmasının ürettiği dünyada tüm arkoologların kullandığı kullanmak istediği olmazsa olmaz bir pulse pi cihaz.

bütün bunları bilgilendirme amaçlı yazıyorum kimseninde almasını istemem.. zira bunlar çok pahalı profosyonel cihazlar malum türkiye şartları defineciliğin hali ortada alıpta kaptırmak çok kötü düşünmesi bile, onun için diyorum defineciliği hobi gibi görelim kendimizide fazla kaptırmayalım.. kısmetinde varsa zaten bir şekilde çıkar karşına.. Allah herkesin gönlüne göre versin.
KyDnOs isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok