Go Back   DefineBurada.CoM > DEDEKTÖRLER ALANTARAMALAR VE YER ALTI GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER > Define Cihazları , Dedektörler , Alantaramalar , Radarlar Hakkında Bilgi Paylasımı
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-14-2009, 12:22 AM   #1
mehmet_21830
Üye

Tecrübe Puanı: 1016
mehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond repute
Standart Derinlik Tespiti

Dedektörlerle Yada çubuklarla Derinlik Tespiti Nasil Yapilir Mesela Sismik Ts 45 Ile Anlamadim Gitti..firma 8 Metere Dedi Ben Mantiğini çözemedim
mehmet_21830 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-14-2009, 03:54 PM   #2
DAYI
Guest

selamünaleyküm mehmet kardeş çubukların nasıl bişey bilmiyorum ama genelde aynıdır kullanma sistemleriçubukların yön verdiği yerden tutarak yürürsün iki veya üç m etrede bir tutarsın çubukları çalışmaları yön verirken yere parelel çalışır buna çok dikkat edeceksin öyle bir noktaya gelirki yönvermeye başladığı an yere doğru bi dalış yapar
hafif bi kavis çizer oraya bi taşla işaret koy ve devam et nerde açtı ise yani mezarı veya malı gösterdi ise o taşı koyduğun yerin arası derinliktir. saygılar

Alt 01-14-2009, 07:14 PM   #3
mehmet_21830
Üye

Tecrübe Puanı: 1016
mehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond reputemehmet_21830 has a reputation beyond repute

Süper Bişi öğrendim Sayende
mehmet_21830 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-14-2009, 08:11 PM   #4
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

TÜMÜLÜS kardesımız dedektorler hakkında fazlasıyla bılgıye sahıptır ınsallah sorunuza yanıt alırsınız arkadasımızdan.
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-14-2009, 08:18 PM   #5
diamond
Tecrübeli Üye

diamond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 40016
diamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond repute

Aslına bakarsanız Sayın Ustad; ilk kez bir kişide gördüm bu metodu. Bir arazide su ararken görmüştüm ve hayretler içinde kalmıştım. İnsanlar 4 tane cubuga inanarak sondaj yapıyor ve suyu çıkarıyorlar. Tabi insanoğlu böbürlenir hep ben yaptım sedasıyla. Ama bana kalırsa önce inanmaktır.

Fakat çubukların içeriği yani kullanılan metal önemli midir sizce. ? Ne tür bi malzemeden yapılır bu cubuklar. Demir, aliminyum, çelik, krom , bakır v.s. İletken bir malzeme midir. Yalıtkan bir malzeme midir.? Ayrıca çubuk metodunda tek kişi mi iki kişimi olması gereklidir. 2 adet çubukla yapılanıda gördüm 4 adet çubukla yapılanıda gördüm hangisi kesin çözümdür yada en inandırıcıdır.

Saygılarımla.

Alt 01-14-2009, 08:41 PM   #6
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

aslında cok degısık cubuk çesıtlerı var benım gorduklerım mesela
L haerfı seklınde 2 adet tek kısı kullanır
dayının tarıf ettıgı gı 4 tane bırbırıne gecırmelı sıstem 2 kısı kullanır
L harfı seklındekı tek cubuk tekkısı kullanır
kımısıde sarkaç yontemını kullanır
bunların yanında dut agacı ve gul dalınıda kullananlar var
mesela bakır cubuk bosluk tespıtı ve su aramasında ıyı oldugu soylenır ve hepsınde ortak nokta aranılan metallerden bır parca cubugun ucuna konur mesela altın gumus vs
su aranırken ıse aranılşan su çesıdıne gore elını ıslatmak gerekır ozanan daha ıyım ceker
youtubede bır vıdeo buldum bu cubuklarla alakalı http://www.youtube.com/watch?v=C8BxmXHRaBI
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-14-2009, 11:45 PM   #7
DAYI
Guest

http://www.defineburada.com/forum/ma...nda-t1028.html benim tarif ettiğim çubuklar sitemizin bu sayfasında mevcuttur su bulma çobukları kalın 5 mmlik elektrotladan iki tanesine 4mm bakır telden beş tane helis yapılır çubukla bakır tel L oluşturacak şekilde takılır ve elektrotlar yere parelel olarak tutularak yürünür çubukların verdiği hareketlere göre su aranır bu çubuklarıda çok kullandım bunlar daha ziyade su değilde boşluk aramada kullanılır. dolayısıyle boşluk olduğu yerde yüzde seksen su bulunur.. DAYI

Alt 03-08-2009, 11:22 PM   #8
knight
Tecrübeli Üye

knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 11016
knight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond repute

çuuuuuubuk çuuubuk çubuk vay be bende duymuştum bunu ve bi kat daha inandım bu olaya
knight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-09-2009, 04:47 PM   #9
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

çubuk çubukta çubuguda üstadının yapması lazım

Alt 03-09-2009, 06:54 PM   #10
knight
Tecrübeli Üye

knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 11016
knight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond reputeknight has a reputation beyond repute

çubuğu aleti felanı fıstığı diyoruzda bu işi uygulamada nası yapabiliriz ya hep bilgi bilgi ama deneme nası olcak merak ettim pratik vs. yani bu işin eğitimini veren güvenilir yerler varmıdır acaba sayın adminlerim saygı değer modlar ve üyeler yardım (çakallar hariç)
knight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok