Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 08-19-2012, 09:35 PM   #1
zeliha
Üye

Tecrübe Puanı: 1013
zeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond repute
Standart bu işareti bir dere kenarında buldum orjinalmidir

http://www.defineburada.com/forum/at...1&d=1345401298
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 183590_1714645659028_6967075_n.jpg (92,6 KB (Kilobyte), 55x kez indirilmiştir)
zeliha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 08-20-2012, 12:06 PM   #2
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Tamamını göremediğimiz için emin olamasak da,yere düşmüş bir mezar taşına benziyor.Ve köşelerine bakılıra üzerinde işçilik var gibi.
Taşın üstü temizlenip ya da yerinden çıkarılıp tekrar fotolanırsa ne olduğu anlaşılır.
zeliha kardeş,yalnız açtığın her üç konuda da resimlerin yetersiz.Ve üzülerek belirtmek isterim ki;sanki bilgi almak için değil de,bizleri imtihan etmek için konu açmış gibi davranmışsın.

Alt 08-23-2012, 11:45 PM   #3
zeliha
Üye

zeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond reputezeliha has a reputation beyond repute

kusura bakmayın ben biraz bu konuda acemiyim resim yüklemesini bilmiyordum anca öğrendim bu işaret yerde sabit yanındada büyük bir kaya var biraz kazdım siyah parlak taşlar çıkıyor çok küçük cam gibi
http://www.defineburada.com/forum/at...1&d=1345754670
Dosya tipi: jpg 183590_1714645659028_6967075_n.jpg (92,6 KB (Kilobyte), 15x kez indirilmiştir)

Alt 08-24-2012, 12:42 AM   #4
formen16
Tecrübeli Üye

formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
zeliha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kusura bakmayın ben biraz bu konuda acemiyim resim yüklemesini bilmiyordum anca öğrendim bu işaret yerde sabit yanındada büyük bir kaya var biraz kazdım siyah parlak taşlar çıkıyor çok küçük cam gibi
http://www.defineburada.com/forum/at...1&d=1345754670
Bu taşlar eğer obsidyen iseler;bu bize burada binlerce yıllık eski bir yerleşim yeri olduğunu gösterir.
Ya da sırlı seramik iseler bu durumda,burada en erken Roma veya daha geç yani Bizans olarak tarihlenecek dönemlere ait tapınak-kilise-hamam benzeri bir kamu binası ya da özel bir malikane olabileceğini düşündürür.
Gördüğün gibi daha detaylı resimleri görmeden ne desek boş.Çünkü görmeden söylediklerimiz havanda su dövmekten öteye gitmeyecektir.

Alt 08-24-2012, 01:02 PM   #5
zeliha
Üye

http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3107&stc=1&d=134580208 3 bu deredeki taşın bitişiğinde çok büyük kaya var görüntüyü önceden çekmiştim yakında gideceğim http://www.defineburada.com/forum/attachment.php?attachmentid=3107&stc=1&d=134580208 3
Dosya tipi: jpg 374574_245193675547781_150539180_n (1).jpg (98,5 KB (Kilobyte), 31x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 014.jpg (98,0 KB (Kilobyte), 31x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 015.jpg (98,6 KB (Kilobyte), 35x kez indirilmiştir)

Alt 08-24-2012, 07:00 PM   #6
formen16
Tecrübeli Üye

zeliha,bu resimler ne yazık ki iş görmez.
İlk resimdeki taşlar için;sadece bu görüntülere bakarak,bu taşlar kesin olarak şudur diyemeyiz.
Çünkü eğer dersek,bu yanıltıcı olur ve seni boş yere uğraştırmaktan başka bir işe yaramaz.
Diğer 2 fotodaki kayalarda ise insan elinden çıkmış herhangi bir şey göremedim.

Alt 09-08-2012, 01:53 AM   #7
KANAS_USTA
Üye

Tecrübe Puanı: 31014
KANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond repute

egerkı arkasında bulunan yesıllık alan bu oymanın kuzeyınde dusuyor ıse arastırmaya deger...

Verilen tüm bilgiler ön araştırma amaçlıdır. Ön araştırma yapacak kişi MÜLKİ amir'den izin almak zorundadır.
Kaçak kazı yapmayalım yapanları uyaralım.

AYRINTILI RESİMLEME VE AÇIKLAMADAN YOKSUN BİR KONUYA KESİNLİKLE YAZMAM !!!
KANAS_USTA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok