PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaşık Bilgi Amaçlı !!!

istihkam
01-20-2009, 01:39 AM
Degerlı dostlarım hadı bır beyın fırtınası yapalım ve bu kasıgın malzemesı nerede olabılır bulmaya calısalım herkes kendınce ozgur dusuncesını aktarsın beklıyoruz ınsallah ??? :)

http://img229.imageshack.us/img229/3607/dscn1854io0.gif (http://imageshack.us)

detay
01-20-2009, 01:58 AM
usta bu kasık sofrada yemek yerken kullanılır
bence sofra gıbı bır tas aranır ve bunun yanında kasıkla içmek için bırde tabak aranır
elıne saglık

istihkam
01-20-2009, 02:01 AM
ılgı ve alakan ıcın tesekur ederım detay kardesım guzel mantık dogru soze ne denır ?

Baska fıkrı olan kardeslerımız ???

hira_pc
01-20-2009, 10:59 AM
s.a. usta ilk olarak bu kaya yerlimi??
kasık tamamen temizlenmeli sapı ölcülüp saglama almak icin hem önünü hem arkasını arastırmakta yarar var...

bu kasıga dikkat cekilirse uc kısma baya bir kasık resmine göre sivri yapılmıs ve önüne dogru sofra tasına benzeyen bir kaya altında veya cevre sekline göre hareket etmek gerekir baska bir işaretle karsılasıla bilir ... ama bu kasık resmi tam temizlenmediğinden kafa karıstırıyor ...

SEYRANİ
01-20-2009, 05:30 PM
bir ermeni işareti olmakla beraber parası da kolay yerde degildir
elle tutulur tek tarafı sapıdır ve o yönde araştırma yapmakta faide var
sofra taşı yoktur bu işarette
zaten ölçüm işini sen yaparsın istihkam:)

istihkam
01-20-2009, 05:31 PM
Hira_pc hardesım yıne guzel ır yoruma ımza atmıssınız agzınıza saglık.

Baska fıkrı olan varmı dostlarım ??? :)

istihkam
01-20-2009, 05:32 PM
Seyranı kardesım helal olsun vallahı sasırdım sahene yorum yapmıssın tebrıkler.

Baska fıkrı olan var mıdır ???

kayipkepenek
01-20-2009, 06:32 PM
sadece matıkla bulunablir
kaşık neden yapılır?
ne aramamız gerekir?
ne bulmak istiyorsan onu düşün

istihkam
01-20-2009, 09:33 PM
sadece matıkla bulunablir
kaşık neden yapılır?
ne aramamız gerekir?
ne bulmak istiyorsan onu düşün

:) ustamın işaretı uzerıne dusunelım dostlarım.
baska fıkrı olan yok mudur?

cas
01-20-2009, 10:50 PM
Tabii ki konu başlığı ( kaşık işareti ) olunca ilgili kişilerin aklına ilk gelen ( tabak ,catal , canak , ekmek , bıçak ) olmuyor değil hani ...... bu da bizi ne ima etmemizi çok basit olarak ortaya koyuyor ( sofra ) ...
Ne var ki etrafta ( sofra ) var mı ???

Oysa ben bu işareti ilk bakışta kaşığa benzetemedim ( kaşık ta olabilir itirazım yok )

Bu benim yorumumdur ki sadece beni bağlar ( sen bu işareti ok işareti olarak algıla ve de ona göre işlem yap ) ...

Kaybedecek bişeyler yok sanırsam , bi de böyle deneyin derim .......

Yorumlarda bahsedilen ermeni işareti de olabilir ( pek bilgim olmadığı için ermeni işaretlerinden , işleminizi önce kayıp ustanın yorumunda denemenizi tavsiye ederim ) ......

Bilgi amaçlı paylaşım için teşekkürler istihkam .......

aga_aga
01-22-2009, 12:16 AM
ya altında yada önünde benim fikrim bu..kaşığı daldır önündeki toprağa :)

istihkam
01-22-2009, 12:48 AM
aga kardesım guzel tespıt :) tebrıkler. ama dusunelım bır kere sen olsan ısaretı yapsan ve kabak cıcegı meydanda acan bu ısaretın altına malı kormusun ? Bu tur işaret altında dırek malı verenler sadece ve sadece mezarlardır. ama kımı ALLAH ın sansılı kulları son ısarete denk gelırde hemen altından alır o mustesna.
oyle bır plan kurmalıyız kı bızı dırek hedefe gotursun ?

DAYI
01-22-2009, 12:53 AM
http://img214.imageshack.us/img214/4334/dscn1854io0wv1.jpg (http://imageshack.us)
http://img214.imageshack.us/img214/dscn1854io0wv1.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img214/dscn1854io0wv1.jpg/1/)

selamünaleyküm dostlar ben kaşığı elime alınca yemek ararım nerdemi tabi yemek kaşığın yanında olur ve birde yemek yerdeyse mutlaka hemen önünde veya yanında hazır yemek vardırbirde kaşıkla sulu yemek yenir değilmi
sulu yemekte kap eğilince akar nereyemi nereye yol bulursa burda ok istikametine saygılar DAYI

istihkam
01-22-2009, 12:56 AM
Benı en cok cezbeden yorum dayımdan geldı ama son noktayı KAYIPKEPENEK USTAMIZ koymalı bana dusmez dostlarım.

detay
01-22-2009, 04:28 PM
ıstıham usta bu işaret cozulmusmudur acaba

istihkam
01-22-2009, 07:23 PM
evet kardesım. cozumu KAYIPKEPENEK USTAMIZDA.

aga_aga
01-22-2009, 07:25 PM
sevindim ,cözüldüğüne

kayipkepenek
01-22-2009, 07:32 PM
kaşığın neden yapıldığını biliyoruz
he o devirlerde
kaşık şimşir ağacından güzel olur
kaşık sapı ve ağzı istikametinde şimşir ağacı arayın
ağacı bulduğunuzda hedefiniz önünüzde

istihkam
01-22-2009, 07:34 PM
:):):) bayılıyorum abım senınn bu nefıs cumlelerıne. Bu acıklamalarını okudukca yemın edıyom burnuma dağ esıntısı gelıyo.
cıkası gelıyo ınsanın anında:):):)

asos
01-22-2009, 09:30 PM
arkadasımıza zahmet olmayacak ise birde içindeki toprağı temizledikden sonra foto alınsa iyi olur düşüncesindeyim vede resmin yönüne göre sola hafif aşağı doğru alanda kayalık varmı cevre fotoları ile desteklense daha güzel fikirlerde sunulabilir

istihkam
01-22-2009, 09:46 PM
asos kardesım cok onceden cekmısmıs oldugum bır goruntu. yanımızda coluk cocuk oldugu ıcın uzerınde durmadım ve bır dahada gıtme sansı yakalayamadım. Engın dusunce ve tecrubelerını her daım kardeslerımıze aktaracagınız umıdıyle saygılar kardesım.

detay
01-23-2009, 02:20 AM
kayıp ustam
pekı agac zamanla kesılme kırılma rıksı yokmu usta

istihkam
01-23-2009, 02:56 AM
sevgılı detay kardesım soyle anlatayım; bugun dahı duymusuzdur cesıtlı armut dıblerıne, yahut her hangı bır agacı hedef alıp adımlama yapıldıgı, yahut üc armut, ıkı armut gıbı cesıtlı ıfadelerle gomulerın tasvır edıldıgını hepımız malum bılıyoruz.
Sevgılı kardesım kımkı gomusunu gomerde kendısı hayattayken onu gerı almanın plan ve projesını cızmez. Kendını koy gomen sahsın yerıde gomdun dıyelım bu gomuyu ılk etapta sen mı cıkartmak ıstersın yahut torunların mı cıkarsın ıstersın elbettekı once sen o sıkıntılı donemı (tehcır, savas, isyan...vs) atlattıktan sonra gelıp cıkaracaksındır oyle planlamıssındır yalan mı?
Dolayısyla bu gomunun burdan cıkarılması ıcın verılmıs azamı sure sence ne olabılır en fazla 10 bılemedın 20 yıl. ve bu gomuyude dağın kuytu kımsenın aklına gelmeyecek seytanın dahı aklına gelmeyecek yere yanı el ayak gezmeyen bır yere yanı boylesı bır yerde bır agacın dıbıne yahut agacı hedef alarak 30 m uzagına dogusuna batısına gommekte sence ne gıbı abes bır durum var :):):) ???

Butun bu kısa yazımdan anladıgın kadarıyla sence bır agac hedef alınır mı alınmaz mı ?

Hersey mantık USTAM SAĞOLSUN !!!:):):)

detay
01-23-2009, 03:13 AM
evet ıstıham usta haklısın tesekkurler

istihkam
01-23-2009, 03:13 AM
ayrıca sunuda eklemeden gecemeyecegım ; bu gavurlar oyle akıllılarkı toplumca hos gorulen ve kurumadıkca kesılmeyen kesılmesı uygun gorulmeyen ( ahını alırım, ısım rast gıtmez benzerı haklı korkularla kesılemeyen agac turlerı örnegın; armut) agacları secmıslerdır bılgııze.

detay
01-23-2009, 03:25 AM
usta armut agacını cok duydum
armut bunlarda kutsal bir agac herhalde

DAYI
01-24-2009, 02:04 AM
selamünaleyküm dostlar evet ağaçta işaret olurmu zamanla kesilirse güzel bi düşünce ama istihkamın dediği gibi bende bi kaç yerde gördüm eskilerin karaağaç dedikleri ağaçlarda bu ağaçların özelliği sizin çınarlar gibi uzun ömürlü olmaları ve fazla büyümemeleri saygılar DAYI

KOMAGENA
06-03-2009, 09:35 PM
kayada kaşık sırt üstü duruyorsa çevrede araştırmaya yönlendiriyor.artık sapınamı bakarsın yönünemi bakarsın bilemem.ama bu kayada bana göre ters konmuş yane masaya kapalı konmuş.bendeki bıraktığı düşünce taşın tam altında diye düşünürüm öncelikle.

meçhul
06-03-2009, 09:57 PM
slm,bir haftadır pc bozuk siteye giremedim,,
yeni ve değişik bir konu görmekten çok memnun oldum.
öncelikle kaşıkla neyi anlatmak istediğine ve nasıl anlatmak istediğine bakalım.
kaşık yemek ve yiyecek manasına gelir,o zaman bu insanların işine yarayacak ve yenecek bir şey oluğunu anlatır;meyve ve sebze bozulacağına göre bunlarla değişebilen mubadele edilebilen bir malzeme demektir.
nasıl anlatmak istediği ise ; genelde eski insanlar adım hesabı kullanıldığından burada ölçü sap kısmında demektir.sap ölçüldüğünde kaç cm çıkarsa o kadar adım sap tarafına yüründüğünde hedefin üzerine geleceğimiz kesindir.güzel,degerli ve değişik bir işaret ilk defa sofra taşı dışında tek olarak kullanıldığını gördüm. çok teşekürler gözümüzün pası silindi.kendinize iyi bakın emi:cool::cool::cool:

NİKO
06-17-2009, 10:25 PM
bu kaşığı istersen yemekte değilde başka amaçla kullanıp sapı yönünde gidersen bence daha iyi olur ... bu yemek kaşığı değil ... kaşığın sapını ölç ve geri git bakalım ne bulacaksın... diğer işaretleride söylersen sevinirim... hadi kolay gelsin...