Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Haberler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-12-2009, 11:37 PM   #1
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute
Standart Misir'da Bir Mezarda Tahta Lahitler

MISIR'DA BİR MEZARDA TAHTA LAHİTLER
Mısır’da çalışmalarını sürdüren Japon arkeologlar dört tahta lahit ve 3300 yıl öncesine tarihlenen mezar buluntuları keşfettiler.

Tokyo Waseda Üniversitesi ekibini tarafından keşfedilen antromorfik lahitler Kahire’nin 25 km güneyinde yer alan Sakkara nekropolünde bulundu.

Antik Memphis yerleşiminin nekropol alanı olan Sakkara, Mısır eski eserlerinin en zengin kaynağı olarak kabul ediliyor ve arkeologlar kumlar altında keşfedilecek daha çok şey olduğunu söylüyorlar.

Lahitlerin yer aldığı mezarda ayrıca, eski Mısırlıların ölünün iç organlarını muhafaza ettikleri üç tahta kanopi kabı ile, öteki yaşamında ölüye hizmet etmeleri için yapılan ve ushabti denilen küçük hizmetçi heykelcikleri ile dolu dört tahta kutu bulundu.

MÖ 1300 ile 1330 yılları arasına tarihlenen mezar daha önce soyulduğu için lahitlerin içinde ölülere rastlanmadı fakat lahitlerin süslemeleri ile diğer buluntuların çok iyi durumda olduğu bildirildi.

Reuters, 26.02.2009

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 03-13-2009, 01:32 AM   #2
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

elıne saglık
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-13-2009, 05:11 PM   #3
DAYI
Guest

selamünaleyküm dostlar eline sağlık usta çok güzel durmuş . ama bu bana bişey hatırlattı hemde bizim sitede

Alt 03-13-2009, 08:33 PM   #4
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

mükemmel ellerine saglık. ALLAH gönlüne gore versin herseyi...
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-13-2009, 08:57 PM   #5
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

Alıntı:
DAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selamünaleyküm dostlar eline sağlık usta çok güzel durmuş . ama bu bana bişey hatırlattı hemde bizim sitede

avet dayıcım önceden mesaj atmış olan sevgili kardeşimiz cihat28 tarafından atılan mesaja benziyor konu cihat28 kardeşimizin konusuna benziyor

buraya tıklayarak cihat28 konuya görebilirsiniz

~*inb_37*~

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-14-2009, 01:12 AM   #6
ka33
Tecrübeli Üye

ka33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1016
ka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond repute

çok güzel görümtüler eline sağlık

Etiketler
Yok