Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Haberler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-30-2009, 02:19 AM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart Polis çekiciden defineciye ulaştı

Geçtiğimiz hafta bir küp altın bulunduğu iddia edilen define kazısı ile ilgili 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Konteynırı getiren çekicinin sürücüsünden yola çıkan polis ardından konteynırı yapan kaynakçıya, kaynakçıdan da siparişi veren şahıslara ulaştı. Konteynır siparişini veren 3 kişiyi gözaltına alan polis, soruşturmayı derinleştiriyor
Çerkezköy Belediye Meydanı'nda bulunan otoparkın, Edip Sokak'a bakan kısmına yerleştirilen konteynırın içinde geceleri kazı yaparak define arayan zanlıların bir küp altın bulduğu iddiaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

3 KİŞİYE GÖZALTI
Konteynırdan yola çıkarak, define avcılarına ulaşmaya çalışan Çerkezköy Polisi, birkaç hafta önce konteynırı Saray'dan Çerkezköy'e getirip kazı yapılacak alanın üzerine yerleştiren çekicinin sürücüsüne ulaştı. Sürücünün konteynırı Saray'da bir kaynak dükkanından yüklediğini ifade etmesi üzerine polis, konteynırın yapıldığı kaynak dükkanına ulaştı. İşyerine konteynır siparişi veren kişilerin kimliğini tespit eden polis, Çerkezköy'de ikamet siparişçileri gözaltına aldı. 3 kişi oldukları öğrenilen define avcıları polis tarafından sorgulandıktan sonra Çerkezköy Adliyesi'ne çıkarıldı. Ancak zanlıların verdiği ifadeler, bir sır gibi gizli tutuluyor.

TUZ SİRKE VE ŞARAP
Bu arada ihbarın ardından kazı yerine gelen polisin, konteynırda bol miktarda tuz, bir şişe sirke ve yudumlanmış bir şişe şarap bulduğu öğrenildi. Define meraklılarına göre tuz ve sirke, altının üzerinde oluşmuş asidi yok etmek için, defineciler tarafından taşınıyor. Polis şarap şişesinin üzerindeki parmak izlerini de, soruşturma kapsamında değerlendiriyor.

ARSANIN İLK SAHİPLERİ KİM?
Öte yandan kazı alanın yapıldığı arsanın sahibinin de ismi belli oldu. Alınan bilgiye göre, arsanın mülkiyeti İstanbul'da ikamet eden Necip Cin'e ait. Ancak, arsanın ilk sahipleri Çerkezköy'ün en zengin ailelerinden biri. Yaklaşık 70 yıl önce üzerinde bir değirmen ve bir de yoğurthanenin bulunduğu arsanın o dönemki sahipleri olan Nazır Hasan Efendi ve Nazır Hüseyin Efendi kardeşler, aynı zamanda Çerkezköy'ün en zenginleri olarak dikkat çekiyor. Kazı alanından çıkan çingene tuğlalarının da değirmen kalıntıları olduğu ifade ediliyor.

KAZIDA KÜP YUVASI VAR
Hatırlanacağı üzere Çerkezköy Belediye Meydanı'nda bulunan Otopark'ın içerisine bir süre önce esrarengiz bir konteynır yerleştirilmiş, sözkonusu konteynırın define avcıları tarafından buraya yerleştirildiği, ve yapılan kazıda bir küp altın bulunduğu ihbarı yapılmıştı. Kazı yerine gelen polis, konteynırda kazı ve kazının içerisinde yer alan bir küp yuvası ile karşılamıştı. Polis, konteynırı polis kordonuna almasına rağmen, kazı alanı hergün yüzlerce Çerkezköylü'nün akınına uğramaya devam ediyor.
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 03-30-2009, 12:05 PM   #2
hüseyin26e
Üye

Tecrübe Puanı: 13016
hüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond reputehüseyin26e has a reputation beyond repute

paylaşım için teşekkürler arkadaşım

Alt 03-30-2009, 12:22 PM   #3
DAYI
Guest

selamünaleyküm adamların aklına gelen şeytanın aklına gelmez ya şu işe bak ama poli yutmamış

Alt 03-30-2009, 02:23 PM   #4
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

bence polıs yutmusturda kesın bunları ıhbar eden oldu
bu konteyner numarası eskı numaradır bıde bunun cadır versıyonu var gıdersın kazı yapıcan yere cadırı kondurup altını kesersın bakrsın ısıne
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-04-2009, 12:39 AM   #5
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

aralrında çıkan anlasmazlık sonucu birleri birlerini sattı olay bu...
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: